O nechutnostech mezi lidmi

Lidi jsou občas opravdu nevycválaní a dělají si vzájemně nechutné činy, kterými si vzájemně ubližují.

Lidé tak moc touží po lásce, bezpečí a pochopení a přitom jsou schopni se zachovat tak nechutně, že si vzájemně ubližují.

Až mě to zaráží a tím spíše, že toto robí lidé, kteří nejvíce po té lásce touží a zároveň ví, jak bolí zranění na duši a na srdci a přitom to robí, jakoby se mstili.

Zranění lidé, kteří jednají neuvědomněle tak mají tendenci ubližovat dál a dalším lidem, jelikož si potřebují sami vykompenzovat vlastní zranění a vlastní ublížení na duši.

Není takovým divem světa, že zrovna Ti lidé, kteří dříve milovali celým srdcem tak zrovna nyní se chovají tak, že nechutně ubližují, dělají podrazy a ošklivé činy vůči jiným lidem.

Zrovna takoví lidé, kteří v sobě mají nezpracované bolístky z předešlých zkušeností a vztahů tak zrovna Ti nejspíše udělají nechutný podraz, čin, podvod, ublíží tak druhým lidem, jelikož sami jsou zraněni.

Neospravedlňuje to nikoho, spíše vyvstává otázka, proč Ti, kteří věří v ideál a ve svém nitru nejsou zlí tak proč zrovna tito lidé nechutně przní mezilidské vztahy a zraňují lidi, kteří je mají rádi celým svým srdcem.

Proč zrovna tito lidé, kteří jsou proti tomu, aby se ty nechutné činy konaly, tak proč je naopak ve své podstatě i podporují a rozšiřují tak na světě to nechutné a zprzněné, celkově tu špínu mezi lidmi, která tak bohužel je a šíří se dál.

Tou nechutností a špínou v mezilidských vztazích si rozumějme jsou podrazy, podvody, lži, fyzické či psychické zranění/ublížení, ponižování, zákazy, urážky, vulgarity, neúcta, zesměšňování, pomluvy, atd.

Ano, každý byl někdy zraněn a ublížen v životě. Však ne každý se z toho léčí tím, že ten svět a ty vztahy bude robit dál nechutné a špinavé. Však pak se tím hnusí vše okolo a nejvíce se tím zhnusí ti lidé na kterých je tato nechutnost páchána.

Opravdu i mě je z toho blivno, když nad tím popřemýšlím. Když se zamyslím nad tím, jak se někteří lidé chovají a jak se kdo kdy k někomu zachoval z mé pozorovatelské role tak je mi až špatně, jak někteří lidé egoisticky jednají a mají to svědomí na to jednat s tím druhým člověkem tak nechutně.

To opravdu v tomto případě se ta pomyslná obět stává opravdu obětí nechutnosti tohoto světa a stává se obětním beránkem pro toho člověka, který si tak léčí své předešlé zranění. Nejsmutnější na tom asi je to, že ten člověk, který je tím pomyslným obětním beránkem tak si to obvykle nechá líbit, jelikož jeho ani nenapadne od toho člověka čekat něco negativního, či tak ošklivého co se následně stane.

Jakékoliv ublížení, zklamání, či duševní bolístka se dá vždy vyléčit i jiným způsobem než takto, že si jej vybijeme na někom jiném.

Možná to ti lidé dělají protože sami chtějí tu špínu hodit na někoho jiného, avšak tím se nic neřeší, to je jen s prominutím „zákon padajícího hovna“. Ale nic se tím nevyřeší, nic si z toho ten člověk nevezme, nepoučí ho to, naopak naučí se to vždy si to vybíjet následně na někom jiném, ale nikam nevedoucí.

Kdyby to takhle řešil každý, že by si své bolístky hojil na někom tak by ten svět už byl vážně tak špinavý a vztahy nechutné, že by každý mohl něco mít s každým a už vůbec nebrat v potaz nějaký vztah, vůbec nějakou lásku, ideu, přátelství, věrnost, vše by se to dalo rázně zahodit do kanálů zapomnění.

Nikoho nesoudím však proč bychom si takhle měli vzájemně ubližovat? Proč šířit a robit nechutné činy jiným lidem, kteří si je nezaslouží. Nezaslouží, protože nám nic neudělali a i kdyby udělali tak proč ubližovat dál a proč to šířit dál na jiné lidi?

Vše se dá řešit jinak a každé ublížení a bolístku můžeme řešit sami v sobě tím, že půjdeme sami do sebe a vyrovnáme se s tím, co se nám přihodilo a tak můžeme utnout to, aby se ty nechutné činy nešířily, alespoň z naší strany.

Co Vy berete jako nechutný čin? A jak se s nimi vyrovnáváte?

13087334_1307076995987579_2094865084405725096_n

 

Zdroj obrázku: ZUCKERBERG, Mark. facebook.com [online]. [cit. 27.5.2016]. Dostupný na WWW: facebook.com

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *