O tom jak se očistit od křivd, zlosti, minulosti a upustit od svých chyb

Máte ve svém životě už něco prožito, nezáleží na tom zda jste mladí, staří, či jakéhokoliv věku, žijete a jistě něco jste si již prožili a máte nějaké zážitky a zkušenosti ze života. To je super a gratuluji Vám, o tom život je, abyste prožívali zážitky a co nejvíce toho zažili. Alespoň tedy dle mého názoru.

Ale také se Vám jistě stalo, že jste udělali v životě něco za, co se Vy osobně stydíte, či jste chybovali, nebo jste se zlobili sami na sebe, jak jste něco mohli dopustit, jak jste se mohli nechat svést ze své cesty životem, jak jste mohli být tak pochybní a jednat tak jak jste jednali. A s tím pocitem nadále žijete, přemíláte si to v hlavě, den i nocí a přemýšlíte, jak se toho pocitu zbavit a smířit se s tím, co se stalo.

Ano, vím jak se cítíte, dlouhou dobu jsem si též nemohla za život odpustit jisté chyby a své přešlapy. S některými jsem až doposud žila, než jsem pochopila, že je třeba jednoho dne opustit tento pocit a odpustit si, jelikož za život budete ještě mockrát chybovat. A ještě několikrát můžete sejít z cesty a chybovat, protože chybami se přeci učíme. Není špatné občas sejít ze své cesty životem, ale důležité je si uvědomit, proč se tak stalo a uvědomit si jak to chcete dál. 

andel-u-oblakubr

Je velice těžké žít s pocitem viny, že jsme jednou, či vícekrát dopustili, aby se stalo něco, čeho litujeme. Ano, je to strašný a sebezničující pocit, který semele veškeré sebevědomí a člověk se hanbí sám za sebe.

Avšak od čeho by ten život byl, kdybychom nechybovali? Chyba má za účel nás učit, abychom si z toho něco odnesli. I když se v životě stalo něco, co se nám nelíbilo a nedokážeme se sami sobě za to podívat do očí, přiznejme si jednu věc. Jste jen člověk a v tu chvíli jste ten čin udělat chtěl, či jste podlehl, jelikož jste to jinak a zvládnout neuměl, zřejmě vaše víra v  to, že to neuděláte, nebo, že se budete držet nebyla dostatečně silná, abyste odolali to neudělat. Nyní po té chybě sami sebe pohlaďte a zachovejte se k sobě, jako k milované osobě, která upřímně si uvědomila, že takhle to nepůjde. Odpusťte sami sobě, víte, co jste udělali špatně a co se Vám nelíbilo, tudíž posílíte důvěru sami v sebe a již příště chybovat nebudete. Pokud i příště budete chybovat, tak si to znovu uvědomíte to o čem tu mluvím, to že Vám ten čin bere sílu a nelíbí se Vám. Tudíž ještě víc posílíte důvěru sami v sebe. Až se ta vnitřní síla změní na neochvějnou vnitřní sílu sám v sebe a pak budete bezpodmínečně a neochvějně věřit sami v sebe. Protože budete vědět, že když ten hanebný čin budete opakovat, tak Vám to jen ublíží a ublížíte sami sobě. Nedopusťte to, mějte rádi sami sebe. Pamatujte na to, až budete znovu v pokušení, či na pochybách. Buďte věrni sami sobě a vašemu rozhodnutí.

Odpusťte si – představte si sami sebe jako malé dítě, které pláče a lituje své chyby. Zkuste si představit, že sami sebe objímáte a konejšíte, bude Vám lépe.

Nejste špatný člověk jen proto, že jste udělali chyby, no a co. Všichni děláme chyby a věřím, že nejste první ani poslední kdo někdy udělal chybu, či čin za který se stydí. Nebudu konkretizovat za jaké činy z minulosti se stydím, či jsem se styděla já, je to příliš osobní a nepotřebuji, aby toho někdo zneužil. Spíše Vám chci ukázat, aby si každý sáhl do svých vzpomínek a svého svědomí, co ho trápí a co si ještě neodpustil.

Odpusťte si, stojíte za to a zasloužíte si to. Ať jste chybovali jakkoliv a pokolikáté, ať se stydíte za leccos, odpusťte si, jste lidé a ti chybují.

Chybovat je lidské a odpouštět je božské. Přijměte ten fakt, že když se budete vinit a stydět za něco, minulost a to, že se to stalo nezměníte, ale můžete udělat vše pro to, abyste se příště zachovali jinak a mnohem lépe. Lépe tak, abyste již necítili vinu.

Očistěte tak sami sebe, dovolte to ze sebe smýt proudem emocí, když cítíte emoci, projevte to a přijměte ten fakt, že jste člověk a že se to již stalo. Každý chybuje a upřímně žijí i na světě lidé, kteří udělali mnohem hanebnější činy než Vy a žijí nadále, někteří i bez výčitek a bez viny, či potrestání.

Neživte v sobě vinu, nýbrž dovolte volný průchod emocím a tím pádem i vnitřní očistu vašeho těla i vaší duše.

Vím o čem mluvím, vím jak těžké je sami sobě odpustit chyby z minulosti, kor když člověk podlehne špatnému úsudku, či nátlaku. Očista sice není ze dne na den, je třeba se s tím vším sžívat delší dobu, ale lze to, stále lepší než si vyčítat své chyby a přešlapy.

 

Zdroj obrázku: KYTIČKA, Melotte. Duchovní škola Monáda [online]. [cit. 26.8.2015]. Dostupný na WWW: http://www.duchovnipomoc.estranky.cz/clanky/andelska-poradna—vase-pribehy/odpusteni—ocista-nasi-duse.html

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *