O zoufalých lidech a jejich zoufalejších činech

Leckdy člověk přijde o vše, co ho v životě těšilo a frustruje ho současná situace. To, že nemá nic, co by ho těšilo, že žije spíše jen tak ze zvyku. Závidí všem okolo to jak si žijí, ale ve svém životě nenachází potěchu žádnou.

A z takového zoufalého pocitu a touhu učinit se šťastnějším vyvstávají ještě zoufalejší činy, takto smýšlejícího člověka.

krize-investice-zoufalstvi

Takový člověk ve snaze utéct z tohoto zoufalého pocitu a zoufalé frustrace udělá vše pro to, aby se tak necítil. Proto udělá obvykle neuváženou a lehkovážnou blbost, která ho obvykle stojí ještě víc slz, neštěstí a smutku než kdyby tak nečinil.

Znám ten pocit, kdy se díváte na ostatní a i přes to, že jim přejete jejich štěstí a šťastné životy tak nějak nedokážete najít štěstí v tom svém životě. Říkáte si, co děláte špatně, co je ve vašem životě špatně, že je to zrovna takhle. Proč se nedokážete cítit lépe, když před tím to šlo.

Už dávno z Vás pominuly ty pocity ztráty, to už je dávno za Vámi, ale nějak se už potřebujete pohnout životem dál a potřebujete tak trochu už se cítit spokojeněji, přeci jen už uplynula dlouhá doba od toho dne, kdy jste ztratili vše, co jste měli. Přeci jen už se z toho sakra potřebujete dostat. A čím víc se snažíte, tím víc to snad nejde.

Čím víc snahy z toho pocitu uniknout tím zoufalejší situaci na sebe uvalíte. Dostanete se až tam, kam jste původně nezamýšleli. Dostanou se Vám do života lidé, kteří Vašemu životu dodávají ještě víc smutku a frustrace, dějí se Vám smutné události a ještě frustrující okolnosti přispívají k Vašemu pocitu. Ano, zákon přitažlivosti funguje i tímto směrem, že Vám dopomůže přitáhnout ještě smutnější okolnosti a vše okolo toho.

Protože to jak se cítíte to i přitahujete.

Vždy jsem se tohoto pocitu nejvíce bála, že opět toto období frustrace a nespokojenosti nastane, tudíž zas budu taková vnitřně prázdná, nenaplněná. Protože když se takto cítíte, můžete být s kýmkoliv, kdekoliv, dělat cokoliv a stejně se budete cítit prázdní. A to není chyba těch činů, nebo těch lidí, víte, že ten problém je ve Vás. Docela často se tento pocit u lidí řeší různými závislostmi a úlety O úletech, aneb proč ulítáváme od stereotypu. Celkem dobře se to tím řeší, ale jen dočasně, trvalé řešení to není. Protože to ty pocity zažene na chvíli, ale ne trvale.

Cílem ani není tyto pocity odstranit ze života úplně, protože těm se vyhnout za život nedá, mohou přijít za život ještě několikrát, spíše jde o to jak se s nimi naučit žít.

Nemám univerzální návod na život a ani nejsem příznivcem návodů, avšak můžu říct jen jediné, že cesta ke štěstí bude pravděpodobně udělat opak. Zvolnit, uvolnit se a na chvíli se nesnažit uniknout, najít ve svém životě trochu světla naděje. Najít ve svém životě něco pozitivního a od toho odvíjet nadále pozitivnější pocit.

Je totiž pošetilé dělat to co jste dělali doposud a čekat jiný výsledek. Musíte začít dělat něco jinak i to co se zdálo, že je jiné a nepřijatelné. Bude to chtít otevřít perspektivu tak, abyste otevřeli svou náruč novým cestám a možnostem, jak z toho vybruslit.

Vyvarovat se zoufalých činů tím, že je nebude zoufale přijímat a plnit je jen proto, abychom zahnali chvilku pocit vlastní frustrace a smutku, ale naopak naučit se žít sami se sebou a naučit mít rád svůj život takový jaký je. Nikdo nemá dokonalý život a i když je Váš život strašný dle Vás, tak určitě je na něm byť malinkatá věc ale je pozitivní a optimistická :). A i pro tu malou věc se vyplatí žít a vzít život do svých rukou a žít. S novým pohledem, s vděčností a pokorou si všímat drobných pozitiv na svém životě. Protože malé věci tvoří ty velké. Nežeňme se proti větru, ale naopak přijměme vítr jako našeho pomocníka jak posunout svůj život lepším směrem. To, že momentálně nevíme směr, jakým se vydat ještě neznamená, že jsme špatně.

S vděčností a pokorou vnímejte všechna pozitiva, která tvoří Váš život. ♥ Pokusím se o to s Vámi též.

 

Zdroj obrázku: TINL, Karel. Hospodářské noviny [online]. [cit. 16.10.2015]. Dostupný na WWW: http://byznys.ihned.cz/c1-60018480-twitter-reportaz-kam-dat-penize-pro-zbytek-roku-zaujmou-alternativni-investice

O Sára Lhotáková

Jsem nezávislá autorka projevující svobodné názory bez cenzury.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *