Odpuštění

Publikovala Sára Lhotáková, pod kategorií Šťastný život.

Odpuštění a jeho blahodárný vliv na osobní pocity, emoce a celkově na mezilidské vztahy.

Každý jsme si v životě prošli lekcí, kdy jsme se cítili zrazeni, nemilováni, ochuzeni, poškozeni, ublíženi a podvedeni. Každý tuto lekci jistě dostal a také jistě ví, že cesta, kterou se z tohoto kolotoče negativních emocí dostat je právě odpuštění.

nádhera

To blahodárné a pokorné slovo odpuštění. Jak nádherný a osvobozující vliv má na naše zdraví a vztahy. A přitom většina lidí místo, aby pokořilo svá ega tak pokojně se dohaduje, hádá, štvou se, ubližují si, jen proto, že si nechtějí odpustit a tím pádem se otevřít lásce.

Toto je věčný koloběh ze kterého snad lidstvo někdy vyroste a dospěje – postupem času :).

Přeci jen, nač se štvát, nenávidět a ubližovat si, když se můžeme zachovat jako dospělí lidé, uznat pravdu takovou jaká je a odpustit tomu druhému a odpustit především sám sobě.

Odpuštění neznamená, že souhlasíme s chybou toho druhého a s jeho chováním, které nám ublížilo, ale je to odpuštění si zloby a negativních pocitů, osvobození od negace, kterou k tomu člověku pociťujeme. Pro klid naší duše a našeho zdraví.

Odpuštění je pro nás důležité, stejně tak jako pro ostatní lidi, především má hojivý efekt na lidskou duši a díky odpuštění se můžeme vzchopit a znovu žít dál a šťastně.

 

O Sára Lhotáková

Jsem nezávislá autorka projevující svobodné názory bez cenzury.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *