Mládnutí X stárnutí

Lidé ve vašem okolí Vás ovlivňují. Ne nadarmo se říká, že váš život ovlivňuje 5 lidí ve vašem životě se kterými trávíte nejvíce času.

Tito lidé mohou ovlivňovat vaši náladu, rozpoložení, ale nemusí to tak nutně být. Tito lidé Vás mohou ovlivňovat a to i jak se cítíte, zda se cítíte starší než jste, či k věku, či mladší než jste.

deti_skupina-f590_290

Když se necháte obklopovat staršími lidmi než jste Vy sami, tak zpravidla se budete i jako starší člověk mírně chovat. Protože vliv na nás okolí prostě má, ať si to chceme připustit, či ne. Trávíte-li čas se starším člověkem, či lidmi, zpravidla budete k životu přistupovat zodpovědněji, rázněji, razantněji, rozumově, retrospektivně, možná i někdy s nádechem stresu a smyslem pro povinnost, s ctižádostivostí, pracovitostí a s usazeným přístupem k budoucnosti. Je to jen čistě můj názor z mých zkušeností ze života a z pozorování. Proto mě prosím nechytejte za slovo. Musím to sama potvrdit, když mi bylo zhruba 14 let tak jsem tak k životu přistupovala, byla jsem zásadová, rázná, věděla jsem co chci a za tím si šla. Vše jsem brala jako povinnost, či jako nutný průběh života. Neříkám, že jsem nedělala to co mě baví, ale brala jsem život spíše prakticky. Nějaké poblouznění, či nějaký nepodstatný a nenucený čin jsem nedělala a nepodléhala tomu.

Když budete se obklopovat lidmi ve vašem věku, tak vším budete procházet tak nějak průměrně. Budete stádovití, průměrní, nedostanete se obvykle nikam jinam než ta vaše generace. Budete takoví dle mého názoru stát na místě a žít. Nikam se neposouváte, řešíte problémy, které přicházejí s věkem, vše přichází tak jak „společnost“ určuje. S tímto nemám moc zkušeností, nikdy jsem s věkem nešla a nikdy jsem se necítila na svůj biologický věk, tudíž toto nemohu posoudit, nikdy jsem se o to ani nesnažila. Jen usuzuji dle svého pozorování ze života.

Když se obklopíte mladšími lidmi, než jste Vy sami, tak omládnete i Vy. Začnete k životu přistupovat s větším nadhledem, lehkostí. Máte smysl pro radost, zábavu, vtipy, zážitky. Neustále jdete dál životem, reagujete spontánněji, cítíte se jako byste znovu ožili. Možná někdy až moc svobodně, že uvažujete nerozvážně, možná také leckdy nemáte tak úplně jasno co chcete. Ale vlijí Vám tito lidé do života novou chuť a novou energii do života. A mohu to jen potvrdit :). Za poslední dobu se cítím na mnohem méně let, než mi ve skutečnosti je a jsem za to ráda.

Spatřuji v tom omlazení sama sebe takovou svobodu, užívání života, užívání každého dne, smysl v tom vidím. Každému člověku toto přeji zažít, je to nádherné. Pak má člověk pocit, že ani „nestárne“.

Prostředí ve kterém žijeme nás ovlivňuje, my si však to prostředí alespoň z části vybrat můžeme :). Těch 5 lidí, kteří obvykle ovlivňují náš život jsou – partner/ka, rodiče, nadřízený/učitel, nejlepší přátelé .

 

Zdroj obrázku: REDAKCE ULÉKAŘE.CZ. uLekare.cz [online]. [cit. 2.5.2015]. Dostupný na WWW: http://www.ulekare.cz/clanek/vyvoj-ditete-stredni-adolescence-2820

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *