Osudové změny v životě

Není to tak dávno, co jsem vlastní mamce položila otázku, jaké změny ji v životě nejvíce změnily a jací lidé. Přemýšlela a nedala mi odpovědi, na místo toho se zeptala mě.

Chvíli jsem přemýšlela a pak jsem dohromady pár jmen a pár událostí.

Nikdy dříve jako mladá holka jsem si nemyslela, že určité věci a situace dokážou člověka v životě tak moc změnit. 

osud

Ano, bohužel dokáže to člověka změnit i o 180 stupňů. Jistí lidé, jisté situace, dokážou vás hodně změnit a vy už po té zkušenosti nikdy nebudete stejní.

A nemá cenu se pokoušet být tím kým jste byli dříve, je třeba se s tím vyrovnat a žít tak jak jste nyní :). Jedině tak budete znovu šťastní a dokážete žít i přes to, co se Vám v životě odehrálo a co Vás tak změnilo.

Vše zlé je totiž k něčemu dobré, to platí vždy a všude. Nikdo to neměl v životě lehké, každý to má svým způsobem zatížené, nějak.

Kdybyste měli dát dohromady osudové změny ve vašem životě, co všechno by to bylo? Jaké lidi by to zahrnovalo?

 

Pro mě za mě se tu trochu odhalím, ale určitě osudovou změnou v mém životě byla práce kartářky, která mě změnila od základů, dalo mi to úplně nový úhel pohledu na život a lidi, další mou životní lekcí byla třídní učitelka na základní škole – ten člověk mi dal sílu si myslet si co chci a nebát se být sama sebou i kdybych se měla někomu postavit, další změnou byly mé dvě osudové lásky ve 14 a následně další  15 letech. To zklamání mě obrnilo a dalo mi to silnější a odvážnější postoj k životu a sobě samé, další osudovou změnou bylo v životě se setkání s chornickými lháři – bylo jich několik, tito lidé mě naučili věřit ve svou pravdu a stát si za svým a nenechat se sebou manipulovat, další osudovou změnou byla bulimie v mém životě, ta mě naučila se líbit sama sobě taková jaká jsem, pak dále osudovou změnou v mém životě byla ztráta dvou blízkých osob v listopadu 2014, to mě opravdu hodně změnilo, stala jsem se zranitelnější. Další a asi zatím nejposlednější změnou bylo to, že člověk ke kterému jsem přišla a svěřila se na mě vše prásknul veřejně a odhalil mé nitro světu a okolí. Ale naučilo mě to opatrnosti.

Toto je velmi osobní článek, ale věřím, že každý má nějakou takovou změnu za sebou. Tyto věci a zážitky mě natrvalo změnily a jsem si toho vědoma. Byly chvíle kdy jsem pochybovala zda mě to změnilo k lepšímu, ale pak nakonec vyplynulo, že ano, že díky těmto zkušenostem jsem lepším člověkem než jsem bývala.

 

Zdroj obrázku: © 2006 – 2015 NÁRODNÍ DIVADLO BRNO. NdB [online]. [cit. 25.4.2015]. Dostupný na WWW: http://www.ndbrno.cz/opera/pripravujeme-novou-vypravnou-inscenaci-opery-leose-janacka-osud

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *