Pojítko, jak může lidi naučit spolu vycházet

Pojítko, aneb rozumějte tomu, že je to něco, či nějaké činnost, kterou ti lidé mají společnou. Budu se teď konkrétně bavit ve vztahu, či přátelství mezi dvěma lidmi.

Pojítko, které je tehdy spřátelilo, či dalo do vztahu bylo nějaké, může vydržet doposud, i nemusí. Však vlivem, času, okolnostmi a také tím, že se lidé víc a víc poznávají a zažívají spolu více a více prožitků a zážitků tak tím spíše se počáteční pojítka rozpojují, či rozdělují.

Avšak mohou se najít zas nová pojítka, je to o tom chtít, zda stále člověk chce s tím druhým mít něco společného a zda chce s ním něco dělat, budovat, vytvářet a zažívat.

Hodně lidí to má tak, že ze začátku po vlivem euforie a zamilovanosti si myslí, že s tím druhým mají společného všechno a že je to nikdy nerozdělí. O pár měsíců později zjistí, že se to rozdělilo a že už to dávno není takové a že to co baví je, nebaví toho druhého a naopak. Anebo pak zjistí, že spolu společné už jen ten sex, nebo tu domácnost, či finance a to je celé, nic víc, což je smutné a depresivní. Jsem toho názoru, že pro šťastný vztah, či přátelství je to dost málo.

I pro to přátelství se sexuálními výhodami je toto málo, jelikož když si ti lidé nemají co říct, nebo se jinak nebaví, tak co to potom je?

Avšak neodsuzuji, proti gustu nemám vůbec nic.

Jsem toho názoru, že žádný vztah a ani přátelství se času a okolnostem nemůže úplně ubránit a bude to různě pokoušeno životem, zda ti lidé spolu chtějí být nebo ne a zda o to přátelství, či vztah stojí. Bude to pokoušeno, jelikož nikde není napsáno, že spolu musíte být na stálo.

Však, když ti lidé už nechcou a nebudou to chtít zachránit, prostě to vzdají a budou si žít tak – každý sám za sebe a nebudou chtít nic společného hledat, tak skutečně budou žít každý sám za sebe a žádné pojítko tam nebude a bude se i to přátelství i vztah oddělovat a až se nakonec oddělí úplně a nebudou už chtít nic po sobě navzájem.

A nejhorší je, že si ještě myslí ti lidé, že proto už nemohou nic udělat, že prostě už to není takové jako na začátku tak už to jiné nebude. Je to největší hloupost toto tvrdit a takhle pasivně to vzdát, vždy to totiž může být lepší, jiné a může se najít nová společná věc a činnost, to že už to není jako na začátku, nasvědčuje tomu, že jste si něčím prošli a posunuli se dál, staré pojítko skončilo a nové může započít. Jde o to chtít, kdo chce ty pojítka najde vždy.

Čím víc pojítek najdete, tím spíše se naučíte spolu vycházet a spolupracovat a být spolu, protože i kdyby jen kvůli tomu pojítku, které máte rádi to totiž nebudete chtít jen tak vzdát.

Více to sblíží, víc než kdybyste měli jen jedno pojítko, čím víc pojítek tím lepší, jelikož Vám to dává velkou šanci a příležitost se od sebe vzájemně učit a být spolu, být tu jeden pro druhého, začít táhnout za jeden provaz, naučit se spolu vycházet, respektovat se a tolerovat se tak, jak jste.

To je ta příležitost. Neříkám, že se hned máte brát a hned do všeho spadnout po hlavě, to ne, všechno má svůj čas, chci tím říct, že pokud chcete to někam posunout a mít spolu něco nového, co by Vás pojilo – koníček, zájem, hobby, byt, činnost, hudba, práce ….. tak do toho jděte :). Vyplatí se to.

Jsem toho názoru, že přátelství a vztahy jsou šťastnější více, když toho mají více společného ti lidé, protože je to pojí.

Není to hned nutně zavazující, jen to dává člověku možnost, sdílet něco krásného co Vás baví a naplňuje s někým kdo to také tak má rád jako Vy a to sbližuje mnohem víc než nějaký striptýz, sex, či perverznost, nebo společné peníze.

Samozřejmě pojítka nejsou donucovací prostředek na to, abyste s tím druhým byli na doživotí, to určitě ne. Vždy máte svobodnou volbu to změnit a rozhodnout se jinak a pokud se rozhodnete, že s tím druhým opravdu nechcete být a chcete jít svou cestou tak je to Vaše rozhodnutí a mělo by být respektováno. Všechna pojítka se totiž dají vyrušit a překvapivě rychle, dají se spálit na popel, jejich vytvoření však trvá trochu déle, protože se budují.

Ani to největší pojítko na světě, není natolik zavazující, aby Vás to nutilo být s tím druhým i přes Váš nesouhlas. Vždy máte volbu svobodnou a vše může být jinak. Když Vás to přestane bavit, nebo to už nebude chtít, můžete to zrušit, nemá cenu se nutit do něčeho, co nechcete.

Pojítka mají právě smysl v tom, když oba chtějí a chtějí ten vztah a přátelství posunout dál.

Je totiž nádherný pocit se takhle jednou za čas povídat a uvědomit si vzájemně, že na rozdíl do minulosti toho nyní máte mnohem více společného a že Vás to sblížilo.

U mě to tak také funguje, čím víc pojítek s tím člověkem mám tím spíše s ním zůstanu a tím spíše se do toho člověka znovu a znovu zamiluji.

Platí to na mě mnohem víc než nějaké sladké oblbovačky, který umí každý. Však nad tímto už nikdo moc nepřemýšlí. Nemohla bych být s člověkem se kterými nemám společného absolutně nic a když by jediné co mě s tím člověkem pojilo byl sex, tak by to byl pouze jednorázový sex bez dalšího pokračování, ztratilo by to pak pro mě smysl, když by ani ten člověk nechtěl nic společně budovat a když by nás nic nespojovali osobnostně, nebo názorově.

Protože se chci cítit tak, že jsem se svým parťákem a že jsem s někým, kdo to sdílí se mnou a prochází si stejnou situací jako já a že na to nejsem sama, ale že jsme na to dva. To mě nejvíce uklidňuje a proto jsem pro pojítka mezi lidmi.

Přiznám to, že kdyby tehdy nebylo jednoho velkého pojítka v životě, tak bych už dávno to ukončila. Přiznám si to, je to tak prostě.

Není to zavazující mít s tím druhým nějaké pojítko, vím, totiž že ho vždy může zrušit a změnit, nikdo mě totiž nemůže donutit, však ze srdce se mi to pojítko nechce vzdávat a opouštět, protože mi na tom záleželo a záleží.

Co si o tématu myslíte Vy? Máte s tím druhým nějaká pojítka, anebo vůbec?

 

Zdroj obrázku: © 2017 ELITEDATE. Elite day [online]. [cit. 1.12.2017]. Dostupný na WWW: https://www.elitedate.cz/partnerske-vztahy-na-pracovisti-dat-jim-sanci

O Sára Lhotáková

Jsem nezávislá autorka projevující svobodné názory bez cenzury.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *