Posměváčci utřete nos druhá část

A člověk by si mohl říct, že se posmívají nejčastěji děti ve škole ať na základní nebo střední, nebo lidé v pubertě, kdy ještě nemají tak úplně rozum.

Řeknu to asi takhle, ve všech věkových kategorií je to zvěrstvo, když se někdo někomu bezdůvodně posmívá aniž by si ti lidé něco udělali, avšak u těch dětí si to můžu omluvit tím, že nemají ještě toliko rozumu, jsou nevyzrálé, anebo ovlivněné výchovou rodičů. I v té pubertě tam se dá říct, že člověk se hledá sám sebe a kým je a tak takové přešlapy za které se pak může stydět se můžou stát a dá se to časem omluvit, pochopit. Avšak opět říkám neschvaluji v žádném věku se někomu bezdůvodně posmívat, je to zvěrstvo. Jen v tom dětství a pubertě se to dá vysvětlit nevyzrálostí a výchovou. Avšak když se vám někdo posmívá v dospělosti, ve věku kdy má mít už rozum a ucelené názory a vědět kým je a svůj smysl života, to už se nedá omluvit.

Když to dělají dospělí je to ostuda, ukázka bezcharakternosti. Co si o takovém dospělém člověku mám pomyslet, když má potřebu bezdůvodně někomu se smát, ponižovat ho a vše co udělá tak říkat, že je špatné? Posmívat se za to, že je dotyčný upřímný, omluví se, odvede dobrou práci, snaží se, má zájem, má něco rád, usiluje o něco, to mi prostě hlava nebere. Posmívat se někomu, že se snaží, že o něco stojí, že mu na něčem záleží a jako naschvál se mu pak vysmát, že se mu to nepovede a ještě ho utvrdit v tom, že se mu to ani nemohlo povést nikdy. To je zvěrstvo, fakt bez pardonu to je zvěrstvo a je to něco co bytostně nenávidím. Ukázka hyenismu.

Nebo se prostě člověk dostane do problémů neúmyslně, prostě se něco podělá. A to je přeci normální v životě, jednou si v životě nahoře a pak zas dole, chvíli se daří pak zas se nedaří, dobré se špatným obdobím se střídá. Je to naprosto lidské a pokud k tomu člověku nemám nějak nesympatie, nebo mi ten člověk nic neudělal tak se přeci tomu člověku nebudu smát, že má problémy, nebo že dopadl špatně. Spíš se nad tím zamyslím a polituji, že to má těžké, náročné, něco v tom smyslu, anebo se raději nevyjádřím, abych ještě nic nepodělala. Ale rozhodně z toho nebudu mít radost, nebo smích.

Ale i tací jsou, když se vám nedaří a jste v problémech tak z toho mají radost a chechtají se. Opět hyenismus a bezpáteřnost a že takových lidí je, určitě i vy čtenáři nějaké takové lidi znáte ze života. Smát se někomu, že je v problémech, jako co si tím kdo dokazuje? Moc? To že momentálně sám nemá problémy? Nebo je má ještě horší, ale maskuje to, aby si nepřipadal jako tupec? Nevím, ale je to hnus.

Já rozumím, že se člověk nemůže líbit všem a se všem si nemůže prostě sednout, to je normální, ale to že si s někým nerozumím ještě neznamená, že mu budu škodit. To mi přijde už přes čáru lidské morálky a slušnosti. To je jen o tom člověku uškodit, zneužít toho, že se ti ten člověk svěří, nebo zneužití té informace o tom člověku a ještě víc ho potopit. Vysmát se jakože je na tom ten dotyčný hůře než ty, nebo že si mu zničil život? Co to je? Bohužel častý jev mezi lidmi a bohužel musím říct, že jsem to viděla u lidí ve středním věku, což je velmi smutné, protože u těch bych předpokládala již životní zkušenost a moudrost o kterou se může člověk opřít nebo se optat na radu, či názor a ne že se bude chovat jako sok a ještě víc potopí. Ale bohužel tohle se asi neměří věkem nebo pohlavím, to je prostě povahou a někteří lidé charakter prostě nemají, nemají páteř, nemají lidskost, přežívají jako paraziti a jsou prostě zlí. Nevím čím jiným si to vysvětlit. Avšak je nejlepší se od takových lidí držet co nejdál a vůbec nic jim o sobě neříkat, nesvěřovat se a nedovolit, aby o vás něco věděli pro vaše bezpečí psychické i pověstné. Jsou to ošklivé věci, které tito lidé dělají, avšak nemůžu dělat že to neexistuje, od takových lidí co nejdál, přerušit kontakty co to jde, odejít z místa, kde se vyskytují a jít někam jinam do klidu, bavit se s jinými lidmi. A jsem od jakživa proti tomuto, říkám to vždy že posmívání není cesta jak si zvedat sebevědomí, nebo jak s někým jednat, bohužel čím starší tím spíše se nepoučí a nepředěláš a tak to dělají a něco si tím honí v hlavě na egu, nebo nevím, ale není to cesta, jak se cítit šťastně. Aby se pak jednoho dne totiž nestalo, že ten komu jste se smáli, nebyl zrovna ten, kdo vás třeba zachrání, nebo pomůže. I to se může stát a co potom uděláte? Z hrdosti si nenecháte pomoci a potopíte se a bude tehdy on v roli, kdy bude nad vámi a mít se lépe. Anebo si necháte s hanbou pomoci a ta hanba vám to ego zlomí?

I takové situace se dějí, vím o tom své. Karma přijde na každého.

Zdroj obrázku: LOUPÁK.FUN © 2008 – 2022. Loupak.fun [online]. [cit. 25.3.2022]. Dostupný na WWW: https://m.loupak.fun/obrazky/vlastni/57247/

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

1 komentar v Posměváčci utřete nos druhá část

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *