Pravda bez příkras, aneb jaké to je vidět věci takové jaké opravdu jsou

Celý život si  jako lidé hodně lžeme. Lžou nám v práci, při pohovoru, lidi v kolektivu, lidé ve vztahu, „přátelé“ a i neznámí lidé lžou.

Neříkám, že všichni a každý, avšak hodně lidí někdy zalže. Mnoho lidí žije i v iluzi. Viz příbuzný článek Proč se lidé nechtějí probudit.

Mnoho lidí je i zaslepeno iluzemi a nechce se na věc podívat jinak, konečně střízlivě a zřetelně. Proto lidé spí v iluzi svého života.

Žili jste někdy delší dobu v iluzi?

Žili jste někdy několik let  v iluzi a až pak jste vlastně prozřeli a viděli pravdu bez příkras takovou jaká skutečně je?

jessica_alba_tears_face_blonde_black_and_white_64163_3840x2160

Já ano.

Prozřela jsem za jistou dobu z několika omylů a z několika iluzí, kterými jsem se nechávala zaslepovat. A kterým jsem bezpodmínečně věřila.

Však pravda, už na mě křičela nějakou dobu před prozřením, avšak o to víc jsem lži obhajovala, jelikož jsem jim věřila a té celé iluzi jsem věřila. Však než jsem zjistila, že to všechno je jen v mé hlavě, jak jsem to vidět chtěla, avšak ne tak, jak to skutečně je.

A to je chybou.

Není nic špatného na tom, když někdo něco vidí lépe než to je, avšak důležité je si pravdu přiznat, s tou pravdou se smířit a vyrovnat a až pak si z toho vzít to lepší a podívat se na to z té lepší stránky. To si myslím, že je v pořádku a zdravý optimismus.

Avšak když člověk nepřijme pravdu a jen žije v tom hezkém, čemu chce věřit a nepřijme tu prostou realitu a pravdu tak to už je pak život v iluzi a lhaní sám sobě. A to už je pak jen cesta k prozření, které nebývá zrovna příjemné. Čím déle sami sobě lžete tím krutější prozření a poznání pravdy bude.

Buď Vám to dojde z jistých činů a zamyslíte se nad nimi, anebo dostanete hmotný důkaz o tom, že pravda je taková jaká je.

Můžete se i propadnout na samotné dno, abyste viděli jasněji. Leckdy ten propad na dno je třeba, aby člověk prozřel a pochopil tak jak to skutečně je.

Pravda vždy vyjde najevo, je sice krutá, avšak zřetelná, jediná upřímná a střízlivá.

Když věříte lži, myslíte si, že všichni a všechno kolem Vás mluví jen nesmysly a Vy že víte všechnu moudrost světa a že jedině Vy nepotřebujete poradit, že to víte, myslíte si že Vaše rozhodnutí a Váš náhled na svět je správný. Namlouváte sami sobě, že je to lepší a že je to vlastně všechno v pořádku a krásné, však i tenhle obrázek se Vám z hlavy jednoho dne pokřiví a rozbije se a zůstanou tam pouze střípky pravdy, které se poskládají jako puzzle a Vy dostanete jasnější pohled. Byť to bude bolet, byť to s Vámi psychicky otřese, byť Vás to možná dostane na dno. Ale z toho dna se dá zas odrazit a tentokrát v pravdě, upřímnosti a se střízlivým pohledem na věc.

Vidět pravdu bez příkras Vám donutí jisté věci přehodnotit. Zamyslet se nad tím a zamyslet se sami na sebou, že je asi třeba něco změnit, že iluze skončila, ať jste chtěli či ne a teď se v tom musíte naučit žít. Byť se Vám to možná nelíbí a bolí Vás to. Ale bolí Vás to proto, že jste té lži a iluzi věřili a když jste to nyní ztratili tak to je jasné, že to bolí, jelikož jste považovali tu lež za skutečnou. Ano, byla ta lež skutečná, jinak by to nebylo, avšak byla to lež, nikoliv pravda.

A vážně chcete celý život žít ve lži? Žít jako hlupák, který se dívá na věc jen jednostranně a přitom za zády se ten člověk dá snadno oklamat?

Vážně to takhle chcete? Opravdu chcete žít v něčem sice krásném, ale falešném?

Když jde o lež dá se vždy snadno rozsypat na střepy a může to vždy skončit, protože lež se nezakládá na realitě, je to jen něco vytvarované a přimyšleného, co jsme stvořili my vlastní myslí.

Pravda nemůže se rozsypat, jelikož ta prostě je, pravda nemůže zahynout, ta je a přetrvává. Tudíž nemůže se stát, že by skončila. A pravda se vždy ukáže. Nikdy dříve bych si nemyslela, že tomu tak je, avšak ano vyjde vždy na povrch. Ať jste v roli klamaného, anebo v roli, když Vy klamete.

Lež je jak domeček z karet, musíte ji stavět opatrně, pomalu a soustředěně a trochu se obávat, aby to vše nespadlo. Avšak je křehká a kdykoliv může spadnout a rozsypat se a tak se prozradit, navíc vás ten domeček z karet neochrání, naopak spadne na Vás.

Pravda je jako strom, který sice roste pomalu, ale za to jistě, stabilně, nemusíte se bát, že by nevyrostl, jelikož roste bez zvláštní péče a jednoho dne vždy přeroste jakýkoliv domeček z karet, protože čím je strom vyšší tak tím je i silnější a tím méně se dá přehlédnout. Za to domeček z karet čím je vyšší tím je křehčí a tím spíše spadne.

Zamyslete se nad tím, vážně chcete žít v iluzi? Ono možná to Vaše intuitivní podezření není jen tak, že by se Vám to zdálo. A možná ta Vaše intuice neklame, ale říká pravdu. A možná i ten nepříjemný pocit, který pociťujete v přítomnost jisté osoby není jen tak, ale má to svůj důvod. Zamyslete se a buďte bdělí, nespěte v iluzi, bude Vás to pak víc bolet při prozření.

Vím o tom své. Moje zatím poslední prozření mě dostalo do psychických problémů, kdy jsem se propadla až na dno, kde jsem naposled byla ve svých 14 letech a to jsem nikdy nechtěla, abych se tak propadla, ale musela jsem se až tak propadnout, jelikož bych jinak neviděla, neslyšela a nepochopila. Nepřijmula bych pravdu, proto jsem musela dostat takovou tvrdší lekci, abych viděla, že je to skutečně špatné pro mě a tak přijala pravdu. Ano, bolelo to, ano dostalo mě to do úzkostných stavů a nějakou dobu se z toho dostávala, však stálo to za to, dostala jsem lekci, pochopila a posílila. A víc tak budu vnímat vlastní intuici a nelhat sama sobě, jen si v klidu přiznat své pocity a neomlouvat vše špatné, co mě dlouhou dobu nahlodávalo.

Poslouchejte své srdce a poslouchejte sami sebe, vnímejte okolnosti, činy, ty Vám řeknou vždy pravdu.

 

Zdroj obrázku: DESKTOP WALLPAPERS. WallpapersCraft [online]. [cit. 5.2.2016]. Dostupný na WWW: https://wallpaperscraft.com/download/jessica_alba_tears_face_blonde_black_and_white_64163/

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *