Přecitlivělost a hledání problémů

Když se lidi chtějí hádat, nebo někdo konkrétní se chce hádat, důvod a záminku si vždy najde. Dřív jsem si myslela, že hádky vznikají hlavně z toho, že si to lidi neumí říct a tím, jak se to vypěchuje tak to pak bouchne a je hádka. Avšak pochopila jsem, že někteří lidé ty hádky vyloženě vyhledávají a hledají důvody k tomu se pohádat. Ať už z jakéhokoliv důvodu, nudí se, chtějí zažít vzrušení, adrenalin, mají blbou náladu, kritickou náladu, nějakou svou osobní depku, či osobní krizi, anebo prostě jen chtějí něco řešit, vadí jim klid.

A tak to prostě je, někdy prostě můžeš udělat všechno v klidu a pro klid a stejně se najde někdo, kdo to vyhrotí do nebes a nepochopíš proč. Kdo chce hledat problémy, ten je i najde, nebo vytvoří. Vše je to o úhlu pohledu a tady je to krásně vidět.

Kdo je v klidu, vidí klid i když se kolem něj něco děje, protože je v klidu sám ve svém nitru. Tudíž si ty záležitosti uspořádá a řeší je postupně a pokud je ve svém nitru v pohodě, tak je v pohodě.

A ten kdo v klidu není, ať už z vlastní nespokojenosti, blbé nálady, nebo výše zmíněných příkladů, tak tomu bude vadit i dýchání v tichu. Je to vše v hlavě a o vlastním přístupu. Hodně lidí je přecitlivělých a ještě jsou na to hrdí. Není to tak dávno, co jsem narazila na článek, který pojednával o přecitlivělých lidech a že se za to nemají stydět a nic se sebou nedělat, že ostatní lidé si mají prostě zvyknout na jejich chování a výjevy a všichni ostatní máme kolem nich asi chodit po špičkách, aby ani dýchání nevadilo. Nevím, takhle jsem to pochopila a nesouhlasím s tím. Přecitlivělost nevnímám jako kladnou vlastnost, spíše negativní a to jak pro okolí, tak pro dotyčného. Citlivost je dobrá vlastnost, ale ani tak to moc nevyhledávám, nikdy nevíte čím se koho a jak dotknete, proto to beru jako vlastnost, která je dobrá akorát tak v sexu, v životě ani tak ne. Ale tak jen můj názor. Nevím, kde ten článek zrovna byl o té přecitlivělosti a je mi to jedno, myslím si, že být hrdý na to, že je někdo přecitlivělý a ještě čekat od okolí, že budou vše chápat, to je mi přijde jako komediální bizár. Trochu pohádka, ale ať si v tom žijí dál, když tomu věří, jen mi to přijde srandovní, že někdo něco takového čeká. To je jako kdybyste byli v džungli a čekali od zvířat zdejších, že se vás nepokusí zabít jenom proto, že jste citlivka. Úplně na hlavu, mnohem logičtější mi přijde, že by takový člověk citlivost využil pro dobré účely a třeba to použil při komunikaci s lidmi, nebo že by dokázal víc prožívat jisté momenty, víc si užije den, víc něco prožije a může lépe komunikovat s lidmi, když ví co a jak působí a zároveň se naučí žít s ostatními lidmi, protože o tom to je. Využít svůj dar nebo svou povahu z té lepší stránky pro své dobro a zároveň se naučit žít tam kde zrovna jsi a s lidmi, kde jsi a ne neustále něco očekávat od okolí a pak bulet, jenom proto, že se tak nestalo. Protože ostatním je to fakt jedno, jestli bulíš nebo ne, žijí si svoje životy a nechají tě bulet, protože neví co s tebou mají dělat.

Takže tím jsem chtěla navázat, že někdo přecitlivělý, když má blbou náladu, tak dokáže vyvolat hádku klidně pro vlastní potěšení a vlastně jen proto, aby mu byla věnována pozornost, nebo aby si vylepšil svou náladu, tím, že ji někomu jinému zkazí. Bohužel tak to chodí. A když už osobně můžu něco říct, tak třeba já konkrétně nemám ráda, když mám napěchovaný pracovní den i celkově den aktivitami, mám toho mraky na řešení, nebo kolik toho musím udělat a soustředím se na to plně a dělám si to co mám a pak po celém dnu, kdy se těším, že si oddychnu, nebo že se třeba vyrelaxuju a popovídám si s někým tak ten dotyčný přijde už v té blbé náladě a začne mi vyčítat, kritizovat, proč co a jak žiju a co mám špatně. Jako chvíli to vydržím, ale pak už prostě na to nemám a radši ho pošlu někam a domů, že se radši uvidíme jindy, že tohle je věc, kterou opravdu nenávidím, když mě ještě někdo po celém dnu jde kritizovat a myslí si, že za všechno můžu a že jsem ty komplikace asi vymyslela já, začne na mě svalovat vinu, že mu/ji asi na mě vadí všechno, asi i to že existuju, tak to prostě nedávám a radši se seberu a jdu pryč. Protože po celém vydatném dnu opravdu nemám náladu se ještě s někým hádat, prostě je mi ten vztah, nebo přátelství přednější než abych to poničila ještě hádkou. Ano, řeknu si svoje v klidu, proč co a jak dělám, ale když nechápe a furt jede do mě kritiku a dál, tak pak odcházím a mám klid. Pak si říkám, co jsem vlastně udělala špatně, proč na mě tak vyjel/a, ale někdy prostě ani nevím co jsem udělala špatně, proto si myslím, že někteří lidé se prostě někdy chtějí pohádat z nějakého důvodu a ten si najdou.

Zdroj obrázku: DODATEČNÉ INFORMACE/ ZDROJ: HTTPS://TWITTER.COM/SADHGURUJV/STATUS/536187395108904960. sadhgurujvquotes.com [online]. [cit. 16.9.2021]. Dostupný na WWW: https://sadhgurujvquotes.com/cs/cit%C3%A1t/4970

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

1 komentar v Přecitlivělost a hledání problémů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *