Převalit problémy na někoho jiného

Když je někdo fakt na nic, lempl, nešika a nechce se sebou nic dělat, nemá snahu se zlepšit, napravit, pracovat na sobě, je to pak vážně těžké a náročné. A co potom? Proč to vlastně mají odnášet lidi, kteří jsou schopní a dělat to za neschopné lidi, kteří ještě nic se sebou dělat nechtějí, jsou líní a ještě si stěžují? Co to je? Bohužel realita. Dneska se nejlíp má ten, kdo jen skuhrá, potřebuje neustále nějaké výsady, VIP propustky, neschopenky, marodný a kdo ví co si, prostě za nic, za to, že jenom skuhrá a nic mu není, jen se chce válet a nic nedělat. Vůbec nebere ohled na to, že jsou tu taky jiní lidé, kteří to za něj/ní musí třeba udělat, vyřešit, dodělat? Že když nějaký lempl udělá problém a dá od toho ruce pryč, protože je údajně neschopný a neví co má dělat, tak jako co? Nikdo nejdříve nevěděl co má dělat, ale rozhodně se to nevyřeší tímhle způsobem, naopak tím, že si snaží ten člověk poradit, zeptá se co a jak má dělat, ale udělá to. Udělá to. V tom je ta hlavní pointa, to udělat a ne to přehodit na někoho jiného.

Protože to je strašně jednoduchý udělat ze sebe neschopáka a ubulánka aneb článek bobinka a bobánek.

a přenechat to na někoho jiného. Jenže co potom chudák ten člověk další? Ten sice je schopný, umí, je pracovitý a umí si poradit, ale co třeba takhle ohleduplnost, že své práce, aktivit a povinností má dost? Je také jenom člověk a ne stroj, není to stroj, uklízeč, ředitel, pokladna, banka a kdo ví cosi, aby byl bezedný zdroj na všechno. Jenom člověk. A to si právě lemplové a ti věční bobánkové a bobinky neuvědomují, že na tomhle světě nejsou sami, že jsou tu tací jiní lidé, kteří za ně ty průšvihy a neschopnosti uklízí a řeší, protože jsou prostě neschopní a líní se sebou něco dělat a že celkově tu prostě nejsou na tom světě sami, že jsou tu ostatní lidé a mají svoje životy. Co když ti ostatní lidé také řeší svoje starosti, mají problémy, zdravotní, rodinné, partnerské, finanční, jakékoliv jiné problémy? Také jsou jen lidé a potřebují čas na sebe, na odpočinek, na své drahé polovičky, být také doma, starat se o domácnost, navštívit svou rodinu, věnovat se svým koníčkům, nemají přeci jenom tu práci a povinnosti , žijí i jinak. Takže nemilí a neohleduplní bobánci a bobinky, probuďte se do reality, nejste středobodem vesmíru, jsou tu i ostatní lidé, takže je vnímejte a berte na ně ohledy až zas něco poděláte, v pohodě, chybu může udělat každý, tak se nejprve snažte to vyřešit sami za sebe a buďte samostatní, případně se zeptejte, ale nepřevalujte své průšvihy automaticky na někoho jiného, jenom proto, že vy se tím nechcete zabývat. Ten člověk na koho to svedete se tím pravděpodobně také nechce zabývat, ale musí, protože není takový spratek, aby to svalil na někoho jiného dál, anebo už prostě to nemá kam dál poslat, takže nic jiného nezbývá než to zahladit a vyřešit. Ale neberte to jako automatiku, spíš by prospělo tomu člověku poděkovat, že to za vás pořešil a třeba se mu odvděčit, nebo se s ním včas poradit, jak se to třeba řeší, nebo co s tím, zkusit to vyřešit sami, ušetříte sobě čas a i tomu člověku a byl by brzy život krásnější a mírumilovnější.

Zdroj obrázku: DIEGO ART. saatchiart.com [online]. [cit. 20.8.2021]. Dostupný na WWW: https://www.saatchiart.com/art/Painting-GRRRR/722114/8358932/view

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.