Příliv hojnosti, až to pomalu nestíhám

Když se lidé ozývají, je to krásné, když jste žádaní je to skvělé. Konečně máte pocit, že se vám taky vrací ta snaha a ta pozornost, kterou jste kdysi věnovali někomu, sice nesprávné osobně, ale dávali. A aspoň takhle se vám to vrací, to co jste vyslali nazpět. Ta pozornost, optání a zájem nazpět. Je to fajn.

Od hodně lidí, je toho hodně, nevíte co dřív a koho vnímat dřív. Všichni se vás ptají, hodně jich zajímáte, je to krásné, ale moje pozornost nestíhá zabírat tolik lidí. Nedokážu vnímat tolik subjektů najednou, ačkoliv je to krásné a vážím si toho.

Tím chci říct, že Vesmíru děkuji, že mi takový velký zájem, pozornost, fanoušky, obdivovatele a nápadníky přizval do života, velmi si toho cením. Už dlouhou dobu jsem to takhle necítila, avšak asi pokulhávám na svém tempu. Nestíhám si pamatovat, kde co a jak kdy a kde, odkud a kolik. Tváře pamatuji rozmazaně, nevím pomalu který je který a ke komu, jak koho oslovit když píšu, je to trapné vím o tom, ale jak je těch lidí tolik, musím si vždy sama v sobě uvědomit, komu co píšu, koho oslovuji a komu co říkat. Ke komu si co dovolit a jak k tomu člověku přistupovat.

Nedělám to schválně a rozhodně tím nechci nikoho ponížit a ani se tím nevychloubám, spíše moc dobře vím, že bych měla zapracovat na tom, abych dokázala vnímat víc subjektů zároveň a zlepšila svou paměť a pozornost. Jak jsem byla zvyklá vždy dávat a zaměřit se na dva, někdy tři subjekty, tak nyní je jich třeba 5 a více a to už je více.

Najednou se nemusím ptát, zajímat jen já, už jsem též optána a zajímána. Je to krásné, užívám si to, i když ta moje paměť je až hanebně slabá. Spoustu věcí vypouštím, jinak bych se z toho zbláznila. Mrzí mě, že nemůžu se s každým z nich setkat, vidět a poznat, přitom to vypadá tak slibně. Je to škoda.

Konečně mám pocit, že mi do života přišli noví a výborní lidé. Je škoda, že nemám na každého dostatek času, abych se mohla věnovat a poznat lépe. Je mi to líto, jen vím, že tohle taky asi velmi rychle skončí. Málokdo má takovou výdrž, aby se mnou vydržel trpělivě a dlouhodobě komunikovat. Já jsem držák a málokdo je též držák.

Užívám si dokud to je a dokud to ty lidi se mnou baví, protože vím ze zkušeností, že tohle je hodně prchavé a lekcdy ani nevíte proč a přestanete je zajímat. Nic si neuděláte, nic nepoděláte, ale přesto to skončí.

Dřív bych řekla, že jsem víc chápala takové tyto odmlky, rozchody a to proč se někdo přestane bavit, nyní jsem na to totálně tupá, nebo nepozorná, protože já nevidím důvod a přesto se ten člověk přestane bavit i na moje napsání a odezvy tak pak stejně nic a to nic neprovedu. Nějak těm lidem nerozumím, ale nezbývá mi než to přijmout. Dnes už hodně věcí v mezilidských vztazích a komunikaci postrádá logiku.

A moje logické a asi zastaralé pomalé myšlení to nepobírá. A to se snažím učit se každým dnem a vychytávat to, učím se i porozumět pasivně náznakům ale i v tom pořád plavu, tam se mám toho co učit.

No někdy je toho moc a fakt se musím zlepšit v té paměti, nerada bych pak někoho špatně oslovila, nebo způsobila trapnou situaci. Ale uznávám, že jsem ráda takhle, je to milé, fakt cítím, že se mi všechna ta snaha, pozornost co jsem dávala nesprávným lidem tak cítím, že se mi takhle vrací a za to děkuji. Spravedlnost existuje a já za to vděčím Vesmíru a andělům. Děkuji, užívám si to, dokud to je a dokud to jde. Za každého člověka, který mi nyní vstoupil do života děkuji a doufám, že vše bude v pořádku, zlepším se ve svých dovednostech.

Ten příliv hojnosti je úžasný a zahojilo mi to několik ran z minulosti, nebo od dřívějších lidí, kteří mě ranili na duši.

Zdroj obrázku: © 2018 MZONE. ALL RIGHTS RESERVED.. mzone.cz [online]. [cit. 11.9.2020]. Dostupný na WWW: https://www.mzone.cz/en/tag/zapomnetlivost/

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *