Přímé popírání a zapírání faktu

Aneb mrkněme dnes na to, jaké to je, když víte pravdu, která byla zatajovaná a která byla už dlouho řešená, tak že Vás vlastní pochybnosti nahlodaly natolik, že již nelze věřit zatajování, či lžím, či zástěrkám, které to měly krýt.

Nuže, však ta pravda, kterou vidíte, cítíte, slyšíte a nahmatáte před svými očima je Vám zapřena to i když máte důkaz, který je naprosto dostačující.

A v tuto chvíli co teď? Důvěra zlomena na prach, zvědavost šílí vědět víc a chcete znát vysvětlení, avšak nedostanete nic než jen ledově chladné zapření faktu a žádné vyjádření blíž.

MAZ

Co si o tomto odmítnutí myslet?

Páčit to z někoho? Křičet? Zbláznit se? Odejít a už se nevrátit? Brát to jako výsměch?

Bůh ví. V tu chvílí hlavou běhá nesčetně moc otázek na které by chtěl člověk slyšet odpověď. Avšak pokud žádnou jinou nedostane jen to, co viděl, slyšel a cítil tak to jediné mu jako odpověď zůstává a s tím by bylo dobré se popasovat a přijmout to. Ticho tudíž odmítnut se vyjádřit lze brát jako souhlas, či nezájem něco řešit, tudíž co jiného zbývá, než brát jedinou odpověď tu, kterou jste našli, vycítili, slyšeli a viděli.

Nebo ještě horší je ta varianta, kdy už se nedá věřit slovům, jen činům a ty mluví jasně a tam jsou jakákoliv slova zbytečná, protože už odmítáte cokoliv slyšet. Máte jasno a ať to člověk zapře, či ne je Vám to jedno. V plamenu hněvu popadnete co máte u sebe a odcházíte pryč, co nejdál od toho všeho, je třeba klid, protože cítíte to ponížení, když někomu nestojíte za tu přiznanou pravdu.

To, že vlastně vše před tím byla hraná lež a divadlo. Bolí, když Vám někdo nepřizná pravdu, ale ještě víc bolí, když i vysvětlení je lživé.

Bolí to, že na tu pravdu přijdete sami a to je jak kdyby Vás nějaký neznámý sériový vrhač nožů probodl přímo v hrudi a řine se Vám z toho bolest a krev dohromady.

Nepřiznaná pravdu, či zapřená pravda je jako když lžete a pokud jde o zásadní věc tak to znamená zlomenou důvěru v toho člověk, kdo Vám toto urobil.

Něco jiného je, když Vám sice někdo nepřizná pravdu, avšak není to nic na čem se staví mezilidské vztahy. Když Vám třeba někdo zapírá to, že už uklidil byt a přitom ne. Ano, i tohle naštve, ale ne tak moc, jako když se jedná o vážnou věc, která dokáže lidi rozhádat a rozdělit na dlouhou dobu, nebo navěky. I když pojem navěky může být zavádějící.

Určitě neradím si něco v tu chvíli nalhávat a snažit se to vidět nějak lépe než to skutečně je, nezavírat před tím oči, když ty oči zavřete a budete dělat, jakože to vaše oči neviděli a tělo necítili tak na to doplatíte jen Vy a bude to příště bolet o to víc.

Upřímně ze svých zkušeností já na takovou situaci možná v tu chvíli zareaguji vyloženě přehnaně, kříčím, brečím, odcházím, mám chuť bojovat za spravedlnost a pravdu.

taylor-swift-blanks-space-jump-smokers-remix

Avšak vím, že to na té pravdě nic nemění, to že jsem si naletěla. Nuže až vychladnou emoce, kdy vážně potřebuji být sama se sebou, tak se pak zžiji s tím faktem, že je to takhle lepší, vědět to nyní, než znovu věřit opakovaně a nechat si zapírat pravdu do očí a do svého celého neoklamného vědomí i podvědomí. Raději si to prořvat a prožít nyní, než v budoucnu, bez tak by taková situace přišla, pokud někdo zapírá pravdu, která je jasná tak to bude robit i nadále a určitě to nerobil poprvé a to už o něčem svědčí.

I když je po té pravdě srdce a důstojnost rozervaná na prach tak nedovolte si tím samým způsobem vědomě nechat ublížit znovu. Stalo se to a je pravděpodobnost, že si to prožijete znovu. Fakt je fakt.

Kdyby to byla domněnka tak je to jen domněnka, ale před holým faktem, ani ten největší lhář neuteče a za tímto výrokem si stojím.

Co děláte Vy, když Vám někdo zapírá jasně danou pravdu a fakt do očí a ani se za to nestydí? Jak reagujete, jak se s tím vyrovnáváte?

 

Zdroj obrázků: PUNDYOVA, Alena. Srdce Kaleidoskopu [online]. [cit. 15.1.2016]. Dostupný na WWW: http://alejka-sdcekaleidoskopu.blogspot.cz/search/label/inspirace%20-%20motivace

DAVID. Pop and on [online]. [cit. 15.1.2016]. Dostupný na WWW: http://poponandon.com/remix-alert-download-taylor-swift-blank-space-jump-smokers-remix/

O Sára Lhotáková

Jsem nezávislá autorka projevující svobodné názory bez cenzury.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *