Připravenost je půle úspěchu

Ano, leckdy Vás v životě může cokoliv překvapit, zaskočit a Vy tím pádem všechno poděláte a pokazíte. Nikdy přesně nelze určit co, kdy do života přijde a co se stane, život plyne a situace plynou.

Na lidi, kteří přijdou do života se připravit nelze, ani je předvídat. Avšak na lidi, které již znáte se připravit lze.

A hned vysvětlím jak a jak to myslím, aby to nevyznělo zle.

Když někoho neznáte, tak ho nejprve je třeba poznat, abyste věděli jaký je a jaký k němu zaujmout postoj, co si k němu dovolit a co ne, taky jaké postavení ve společnosti má a v jaké spojitosti je vůči Vám. Když člověka neznáte nevíte co od něj čekat, proto se ani nelze konkrétně připravit. Lze si připravit pouze slušné formulace, spisovnou mluvu, základy etikety a přiměřenou otevřenost a naslouchavost vůči druhé straně, to je tak vše.

Když člověka znáte tak už tak zhruba víte. Ano, je pravda, že ani po několika letech přátelství, spolupráce, či vztahu nemusíte toho člověka dokonale znát, to říkám rovnou, vždy Vás ten člověk může překvapit a udělat něco v čem byste ho nepoznávali. Tudíž pojem někoho znát je takový jak se ten člověk chová většinově a zhruba mapa toho jaký on je.

Pokud je někdo nad Vámi, nějak pracovně, nebo nějak mocensky, či v psychologickém hledisku je dominantní svým chováním nad Vámi a Vám se to samozřejmě nelíbí, jelikož se necítíte zrovna ne moc dobře.

Tak je určitě hloupost tohle posílat do háje a vždy to nějak sám v sobě spláchnout, nechat toho člověka na Vás nakydat všechno co jde a pak se nějak oklepat z toho a jet si to svoje dál.

Myslím si, že je to zbytečná hloupost, která se dá eliminovat. Se vším se dá něco dělat a na takového člověka je výborné se připravit, aby neměl možnost se nijak nad Vámi povýšit, poučovat, nebo nějak dominantně vystupovat.

Je dobré se tak trochu vzdělat, vychytat to co vlastně on po Vás chce a jak přistupuje k Vám a k lidem. Vaše předchozí chyby a přešlapy upravit a vyvarovat se jich, aby již příště nemusel je Vám ten člověk opakovat.

Být chytrý z předchozích svých chyb a neustále se učit. Nelámat si hlavu nad tím, co už Vám ten člověk vytknul, ale naopak jít dál a udělat pro něj jakoby obraz dokonalosti na kterém si i tak skvrnu najde, ale aspoň mu ukážete dokonalé zrcadlo toho, jaký on je a že i sám na sobě ten člověk hledá určitě chyby .

Jak jinak se dostat výš, než právě tímhle. Jak sesadit někoho, kdo si to, že je nad Vámi pouze hraje, jedině tím, že budete vzdělanější než on a rychlejší.

A upřímně ano, připravenost, vychytání chyb je polovina úspěchu a i když Vás takový člověk „zaskočí“ tak už to nebude takové jako kdybyste se vnitřně sami v sobě nepřipravili vůbec. A taková příprava může být jako to, že si srovnáte v hlavě o čem s tím člověkem mluvit, jak moc se mu otevřít a co mu spíše osobního neříct, o čem mluvit, jak mu lehce zalichotit, ale zas aby to nebylo vlezlé, jak mu dát najevo, že jste dobrý i bez něj a že si dokážete poradit, být nad věcí stále a nadále a to, co po Vás chce tak mít nachystané.

A ano, uvidí na tom chyby a to je proto, že je takový a že mu ukážete zrcadlo sám sebe v tom, že i sám na sobě hledá chyby a není vlastně spokojen sám se sebou, tím tomu člověku dáváte i učení.

A když je někdo „hnidopich“ tak není nic lepšího – revanše, úspěchu, či pomsty než když na toho člověka jste připraveni a s úsměvem na rtu mu dáte to, co chce. Vlastně mu nedáte ani šanci a žádnou příležitost si rýpnout a ani aby Vás schodil a zas si honil eg nad Vámi.

Myslet si o takovém člověku můžete cokoliv, to je Vaše svobodná vůle, klidně toho člověka nenáviďte, nebo se mu osobně straňte, ale pokud ho nějak ke svému životu potřebujete, že s ním musíte nějak komunikovat tak nejlepší je připraveně. Budete mít klid na duši, nadhled v chování a ve vyjadřování, nebudete se již tolikrát naštvávat nebo vůbec, nebudete se cítit mizerně a líp se Vám bude takový člověk posílat do háje v tom smyslu, že už pak na to nebudete toliko myslet a pošlete tu myšlenku na něj rovnou do háje.

Úspěch dle mého názoru je usilovná práce, píle, snaha a příprava, úspěch nechodí jen tak, je vypracovaný. A je bláhovost si myslet, že nic neděláním budete úspěšní, to fakt ne. Každý musel aspoň trochu máknout aby měl to, čeho dosáhnul a uspěl.

Samo od sebe nic do klína nespadne. Pokud se už nechcete neustále rozčilovat nad tím, jak na Vás někdo hledá chyba, na Vaší práci, nebo na Vašem kolektivu, neustále Vás poučuje a opravuje, tak právě teď je ta skvělá příležitost takového člověka usadit a nedovolit mu tohle Vám dělat. Dejte mu to, co chce a usadíte ho, ne-li sesadíte rovnou.

Úspěch je vždy vymakaný a je to usilovná práce, příprava a snaha, avšak vyplatí se vždycky a když to nepůjde hned, tak je třeba to trochu změnit a ještě promakat, aby to šlo, ale pokud člověk nebude dělat nic a jen nadávat, skuhrat, cítit se dotčený, ublížený a oloupený tak se nic nezmění. Vždy je potřeba činu k tomu, aby se i takový egouš nad Vámi usadil a nemusel si nad Vámi „mastit“ ego. Co mu prostě odebrat důvodu proč by měl do Vás stále rýpat? Co mu prostě sebrat vodu „na mlýn“? A co mu prostě nedat příležitost, aby se Vám vysmíval, nebo Vás považoval za něco míň, sebrat takovému člověku veškeré důvody, aby tohle dělal. Dokázat sám sobě to, že takového zakomplexovaného člověka můžete sesadit i klidně z funkce a Vy ho sesadíte, pokud tomu věříte tak to i dokážete a já Vám také věřím a ještě Vás podpořím, protože vím jaké to je a jsem v duši rebel, který se nebojí jít proti nepovedené „autoritě“.

Zdroj obrázku: © 2019 SLEDUJUFILMY.EU. Sledujufilmy.eu [online]. [cit. 24.5.2019]. Dostupný na WWW: https://sledujufilmy.eu/filmy/to-co-dycham/

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *