Přirozená autorita aneb jak jsem poznala opravdovou femme fatale

Slovo autorita v někom může vyvolat negativní pocity, či naopak pocity respektu a lehčího strachu, však v tomto článku se budu věnovat pojmu přirozená autorita, která probouzí se přirozeně, dá se naučit, však působí věrohodně, nevzbuzuje strach, ale naopak přirozený a zdravý respekt a úctu.

Přirozená autorita je kouzelná v tom, že člověk, který ji vyzařuje tak takového člověka lidé přirozeně respektují a cítí k němu úctu a to bez toho, aniž by v těch lidech vzbuzoval strach, či negativní emoce.

Hodně lidí chce mít přirozenou autoritu a ten kdo ji má tak má i víc přirozeného charismatu, jelikož troška zdravého respektu k někomu cítit je dávka atraktivity pro toho, kdo vyzařuje přirozenou autoritu.

728px-Be-a-Femme-Fatale-Step-3-Version-2

Ten kdo má přirozenou autoritu, dokáže si prosadit své názory, své postoje, stojí si sám za sebou a při sobě, avšak zároveň nejde proti nikomu a respektuje rovněž lidi ve svém okolí, avšak nepodléhá vlivům ostatních lidí, rozhoduje se sám za sebe a dokáže si to svoje uhájit a uchránit.

Lidi takového člověka můžou mít rádi a přirozeně respektovat, jak jsem zmínila, ale také jej můžou respektovat, avšak tiše tomu člověku závidět. I to je velice časté.

Když se někomu nedaří zdravě vybudovat si svou přirozenou autoritu tak když to vzdá a začne se vnitřně užírat tím, že někomu jinému se to daří snadněji tak začne závidět a žárlit na toho člověka. Protože takový člověk, který vyzařuje přirozenou autoritu a jde mu to snadněji tak je atraktivnější a má něco co ten člověk, který se neúspěšně o tu autoritu snaží nemá. Takový člověk, který se snaží a pak závidí tak obvykle v reálném životě připomíná nešťastnou kopii toho člověka, který tu přirozenou autoritu vyzařuje.

Upřímně, dříve když jsem byla mladší, měla jsem přirozenou autoritu jako Top vlastnost, která je atraktivní, avšak také stěží dosažitelná a obdivovala jsem a obdivuji lidi, kteří ji mají přirozeně, ale i ty, kteří ji získali životem.

Myslela jsem, že já jakožto obyčejná osoba této vlastnosti nikdy nedosáhnu. Jelikož vždy jsem v životě bývávala druhá, anebo ta poslední na kterou něco, či někdo zbyde. Takže nějaká přirozená autorita vůbec nepřicházela reálně v úvahu.

Dříve jsem bývávala tichým introvertem, tudíž jak bych si mohla něco obhájit, když jsem se ve svých 14 letech bála promluvit před lidmi?

Jak bych asi si mohla něco uhájit, když jsem od všeho raději ustoupila, jen abych nezpůsobila konflikt?

Bylo to v tu chvíli nereálné, ale tato vlastnost stále pro mě zůstala TOP. Ještě do nedávné doby.

Upřímně za pár let jsem dosáhla pokroků takových, že jsem cítila svou přirozenou autoritu, když jsem se pohybovala mezi svými přáteli, anebo mezi muži. Nevím proč, cítila jsem se tak sebejistě a dobře.

Však mezi ženami jsem dlouho nemohla přijít jak na to. Myslela jsem, že tam nemám šanci a že jiným ženám se nemohu rovnat.

Avšak pak jsem po pár měsících jsem poznala ženu, která zdaleka se nepohybovala jen mezi muži, pohybovala se jak mezi muži tak mezi ženami a se všemi lidmi to uměla. Nechápala jsem a okouzleně jsem jen hleděla, jak to dělá, cítila jsem neuvěřitelný obdiv a úctu k tomu člověku a to ani nemusela promluvit.

Vyzařovala tak a nadále vyzařuje. Když to vezmu upřímně muži se jí dvořili, chovali se k ní po většinou férově, samozřejmě byli i výjimky, kteří ne, ale to není předmětem článku. Bez tak důvodem toho, že ji někdo nerespektoval byla skrytá žárlivost toho člověka, víc to nebudu rozebírat.

A když se pohybovala mezi ženami tak byla jakoby královnou, ženy ji přirozeně respektovaly, naslouchaly a nechaly se vést. Upřímně něco takového jsem viděla poprvé v životě ve svých 20 letech a byla jsem fakt s údivem na kolenou.

Jednala tak férově, tak přirozeně, tak lehce, tak rozhodně, sebejistě a všechno šlo podle ní, bez velkých konfliktů a když konflikt byl nebála se toho, šla do toho po hlavě a vždy dosáhla svého.

Upřímně dovedu si tu ženu nazvat „femme fatale“. Skutečně byla a je doposud.

Pochopila jsem díky této ženě, že všechno jde když se chce a poznala jsem, že přirozenou autoritu můžete mít všude jak mezi muži tak mezi ženami.

Tato žena mi dala dobrý důvod a pohled na to, jak přirozená autorita funguje mezi lidmi bez ohledu na pohlaví a že nemusíte se jen pohybovat v blízkosti opačného pohlaví, lze to i když se pohybujete mezi lidmi stejného pohlaví. Ta žena mě naučila věřit si, ať jsem v jakémkoliv obležení lidmi. Věřit sama v sebe, ve své kouzlo a brát se taková jaká jsem, nevycházet všem vstříc, ale dokázat být i zdravě nepříjemná, když je to pro mé dobro.

A když si vzpomenu jak i žena, která na ní nesmírně žárlila tak i přesto že to tak cítila tak plnila to co jí řekla a poslouchala jí bez řečí a jak dala na její slova a rady, nu rozum mi zůstával stát, avšak v příjemném slova smyslu.

Děkuji za inspiraci od této ženy, která mi dala nádherný pohled, jak lze provozovat přirozenou autoritu a jak nádherná a okouzlující vlastnost to je.

A musím uznat jednu věc, přirozené autority se dosahuje především tím, že se přijmete tací jací jste a jste sebejistí sami sebou, svými názory, city a pocity a hlavně nebojíte se žádné konkurence, jelikož žádná konkurence není, jen Vy sami ve své hlavě.

A co Vy? Máte přirozenou autoritu? Znáte někoho takového, kdo vzbuzuje přirozený respekt?

 

Zdroj obrázku: MEDIAWIKI. Wiki How [online]. [cit. 1.7.2016]. Dostupný na WWW: http://cs.wikihow.com/Jak-b%C3%BDt-femme-fatale

O Sára Lhotáková

Jsem nezávislá autorka projevující svobodné názory bez cenzury.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *