Proč nenávidím náboženství, komunity a sekty s tím spojené

Dovolím si silně se opřít do tohoto tématu a vyvrátit o sobě a o tom, co se povídá, o mé osobě.

Už jsem se několik setkala s tím, že se o mě šířilo, že jsem prý údajná přívrženkyně satanismu.

Také jsem se dozvěděla už kdysi v minulosti, že jsem prý údajně věřící a pak také to, že jsem přívrženkyně jisté sekty.

Když si to nyní dám dohromady tak si říkám „Jsem dobrá, že dle toho, co se povídá jsem spojila za svůj život takových vír a komunit v jedno.“ Jelikož z hlediska víry a náboženství to není možné, aby takhle člověk přecházel z jednoho do druhého a určitě po údajném satanismu by mě do křesťanství určitě nechtěli.

Na rovinu, nejsem přívrženkyně žádné sekty, nejsem satanistka, mám k tomu velký odstup, jak k černé magii tak k satanismu vyloženě, nikdy jsem kouzla z černé magie nepraktikovala a ani nebudu, nejsem ani křesťanka a nejsem věřící pro žádné náboženství.

Dříve jsem svou víru označovala za pohanskou, stále a doposud se k ní přikláním, jelikož pohanství je mi z výběru vír nejsympatičtější a ta víra mi přijde nejlepší a nejvíc mi připadá taková reálná. Je to dejme tomu můj názor a k tomu pohanství se přikláním, však nepovažuji se za nějakého fanatika a ani takového toho pohansky laděného člověka, který by nutně kvůli tomu objížděl keltská místa a musel se účastnit každého keltského rituálu, či oslavu pohanských svátků.

To až tak ne. Pohanské svátky si pamatuji a když nastanou vzpomenu si na ně a třeba něco symbolického si přeji, anebo rituálně třeba zapálím – svíčku. Však nic víc, beru to čistě svobodně a ani nemám v úmyslu to nijak víc rozšiřovat, vystačí mi to a jsem tak spokojená.

Co se sekt týče, jsou mi silně nepříjemné, vadí mi jejich nucená víra a nucený styl života a to, že po lidech vyžadují majetek, peníze a příspěvky pro sektu. Nelíbí se mi to a zrovna v sektách právě nacházejí nejvíce uplatnění lidé, kteří se stali fanatiky víry a zároveň jim nevyšla kariéra u OVB, či jiného MLM. Prostě tací lidé, kteří by ukecali i mrtvolu k tomu, aby dělala to, co řeknou. Sekta podle mě s žádnou vírou nemá nic společného, celkově to vzal nějaký fanatik, který právě potřeboval peníze a tak se rozhodl, že to z lidí bude okrádat tímto způsobem, protože na obyčejnou zlodějinu a kapsařinu si nevěří. Proto sekty nemám ráda, nevyhledávám je a když mi někdo něco takového nabízí tak rychle pryč. Lidi ze sekty lžou a dostávají své přívržence a i nevinné lidi do slepé iluze a pak je oberou o všechno a hlavně je oberou o svobodnou volbu a svobodný vlastní rozum.

Příklad sekt: Svědci Jehovovi, Vesmírní lidé.

Náboženství, oj o tom bych se mohla vášnivě rozhořčit na hodiny. Nesnáším veškeré náboženství, vyloženě. Dokážu je respektovat a nikomu jeho/její víru neberu, žijeme ve svobodné zemi a každý na to má právo si věřit čemu chce.

Však z náboženství je mi na zvracení, nesnáším to už jen z toho principu, že to vtloukají malým dětem do hlavy, nebo že je k tomu vedou a tím pádem omezují tomu dítěti vlastní svobodnou volbu své víry do života. Učí ho něčemu, čemu sice bude věřit, ale už nemusí vědět proč tomu věří a když se ho laicky a logicky zeptáte, proč to tak je, tak Vám bude odpovídat, že neví, že takhle mu to bylo řečeno a takhle je to v té víře. Jenže mě, jako skeptikovi co se náboženství týče to stačit nebude a budu do toho rýt víc. Jelikož náboženství v sobě skrývá a i odkrývá spoustu much a děr na které nemá odpověď. Tudíž to jejich hlásání – že Bůh, Ježíš a další bytosti mají odpověď na všechno, nevěřím tomu. Ještě pochopím odpověď – vesmír, život, že má odpověď na všechno, ještě ti andělé dejme tomu, ale tyto náboženské figury, nikoliv.

Nechci být zlá, ale musím tohle zpochybnit, jelikož náboženství mi přijde jako jedna velká lež a „obechcávka“ a o to víc promakanější způsob, jak z lidí vymámit peníze, majetky a svobodný vlastní rozum. Je to všechno jen o moci nad lidmi a o penězích, jak v historii tak i nyní šlo jim jen o peníze. Pod jejich mučením a nátlaky by se přiznal každý ke všemu, kor lidé, kteří jsou slabší, či labilnější psychicky. Stejně si náboženství vše vyloží po svém a i tento můj názor by si vyložili po svém. A upřímně je mi to jedno, ať je můj názor klidně prokletý. Vidíte, žiji a žiji i bez náboženství a možná líp a jsem za to ráda.

Ostatně to vidíte na těch lidech, kteří věří, že prostě mají tendenci se pořád na někoho obracet a myslí si, že za jejich život někdo jiný může a může jej ovlivnit. Upřímně, ve většině případů jste to Vy na koho se musíte obrátit v životě, abyste to vyřešili. Žádná náboženská bytost jen proto, že se budete usilovně modlit za Vás dluhy nezaplatí, nebo Vám partnera, práci, či byt nenajde a nesešle. Je potřeba tomu jít naproti v životě a snažit se, pak věřím, že ano, že je člověku požehnáno a dostane to, avšak určitě ne hned a bez úsilí.

Vyloženě mě vytáčí na náboženství a lidech, kteří tomu věří, že jsou toho názoru, že jen jejich pravda je ta správná a že oni mají „lepší pohled na života“ to mě vytáčí, protože kdo určuje, co je lepší, či horší.

Osobně si myslím, že mám asi hrozný názor a pohled na život, avšak přiznávám si to.

Nejsem ateista a ani nejsem zaujatá vůči věřícím, ale jsou jisté věci do kterých si prostě ráda rýpnu a zpochybním tak náboženství jako takové. Jelikož nemám ráda, když mi někdo něco nutí a vnucuje svou pravdu. Já nevím zda v tomhle mám pravdu, avšak je to můj názor a ten trestný není. Za to ten jejich nátlak a vnucování něčeho, co není podložené trestné leckdy bylo a je.

Viz obrázek o náboženství si udělejte, doporučuji filmy – Padlé ženy a Jeptiška. Mě rovněž byly doporučeny od kamarádky a děkuji jí tímto za inspiraci.

Co se náboženských skupin, či jiných skupin co se týče víry týče. Tak za dob kartařiny přiznám, že jsem se zajímala o leccos, rozšiřovala jsem si obzory, abych poznala, co mi je příjemné a co ne, s čím souzním a s čím ne. Něco mi to dalo, něco mi to i vzalo, pochopila jsem proč ty skupiny jsou menší, jelikož šlo většinou o nějaký menšinový názor, který zastávali jen někteří lidé a proto to bylo tak málo zastoupené. Anebo šlo o názor, který byl velmi vyostřený a kontrastní, že zářil ve společnosti a vzbuzoval v lidech jak nedůvěru tak údiv, že někdo takový v něco takového vůbec věří. Nyní si od těch skupin raději držím odstup, je to tak lepší a mám tak větší klid na duši, že se nezapletu do ničeho, co bych nechtěla.

Věřím, že tu na světě nejsme sami, věřím, že je Bůh a vesmír a andělé, avšak určitě nemají podobu a moc takovou, jako ji vykresluje náboženství.

Doplňující článek k tématu.

A co Vy, jaký máte pohled na náboženství? Jste věřící?

 

Zdroj obrázku: AUTORSKÁ PRÁVA 2017 SKLENICESCITATY.CZ.. Sklenice s citáty [online]. [cit. 13.4.2017]. Dostupný na WWW: https://www.sklenicescitaty.cz/profil/kter%C3%A9%20jsem%20m%C4%9Bl%20r%C3%A1d/

O SML

Jsem nezávislá autorka projevující svobodné názory bez cenzury.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE