Proč si nepřeji být slavná?

Dostala jsem toto téma a inspiraci, jelikož se mi zastesklo po středoškolských slohovkách, které jsme psávali o hodinách češtiny, anebo hodinách společenských věd. A jelikož jsem dostala příležitost se dozvědět, co se píše na mé bývalé střední škole tak jsem se ujala tématu a rozhodla se připomenout si jaké to je napsat úvahu na dané téma.

Otázka zní, proč si nepřeji být slavná?

xanadud

Na úvod povím, že je to otázka k zamyšlení a zauvažování, zda vůbec má sláva nějaké zápory. Alespoň v mém případě jsem si vždy myslela a myslím, že sláva přináší pozitiva.

Na jednu stranu skutečně přináší pozitiva. Zviditelní Vás ta sláva, hodně lidí Vás zná, hodně lidí Vás chce poznat. Stává se, že Vás oslovují neznámí lidé na ulici, i toto se mi již stalo, díky těmto stránkám. Hodně lidí se s Vámi chce přáteli, poznat Vás, zajímáte lidi, lidi se Vás ptají na různé otázky, ptají se na to, jak žijete. Lidi zajímáte a chtějí vědět o Vás co nejvíce, od otázek co děláte za práci a jaké jsou Vaše kariérní plány tak až po soukromé otázky z osobního života. A ti největší zvědavci a drbny se ptávají na Váš partnerský, či intimní život a chtějí vědět s kým co a jak, anebo kolik jich bylo s kým vším jste něco měli a tak dále.

Lidi Vás rovněž zvou na různé akce a mohou Vás seznámit dál a celkově sláva proslaví Vás, Vaše jméno a Vaši práci a vše co k Vám patří.

Nu, na druhou stranu když rozeberu ta negativa, tak jak již bylo uvedeno. Když budete slavní a to co k tomu nedomyslitelně patří a není to zrovna příjemné a celkem mě to i na slávě odrazuje a to je viz vlezlé otázky na soukromý, intimní život. Vlezlé osobní otázky. Lidi chtějí vědět úplně všechno téměř se i ptají na to co máte za spodní prádlo na sobě a kam chodíte v jakou dobu a jaké podniky navštěvujete.

Nikdy nevíte, kde Vás kdo vyfotí a jak hloupě to bude vypadat. Nevíte, kdo Vás kde uvidí a co si o tom pomyslí a domyslí.

Vlastně nemáte soukromí, je celkem obtížně vést další paralelní život. O lidech, kteří žijí paralelní dvojí život

Nikdy nevíte, ke komu se informace o Vás dostanou a jak je kdo může zneužít.

Se slávou přicházejí i pomluvy na Vaše jméno a to osobně mohu potvrdit dokáže člověka tak zničit po psychické stránce, že se bojí vycházet ven mezi lidi.

Nikdy nevíte komu bude Vaše sláva překážet a kdo bude proti Vám, pokud jste se něčím proslavili přináší to s sebou i vlnu „haterů“ aneb lidí, kteří Vám ty úspěchu a to krásné nebudou přát a budou proti Vám brojit a budou Vás špinit Vás i Vaší práci.

Vždy když někam půjdete, budete mít pocit, že jste sledovaní, že hodně lidí bude sledovat Vaše chování a budou napjatě očekávat, jak se zachováte a co budete dělat tam a tam a jaký názor budete mít na tu a tu situaci.

Jako na slavného člověka se od Vás leccos očekává a to očekávání klade společnost lidí na Vás. Pokud nebudete se chovat tak jak bude ta společnost chtít a ten okruh lidi, které zajímáte tak můžete sklidit negativní odezvu.

Když cokoliv zlého provedete, nebo když provedete nějaký úlet, či hloupost, všichni to o Vás budou vědět a můžou se tím bavit.

Jako slavný člověk budete mít jistou reputaci a bude se mnohem víc řešit, než reputace člověka, který slavný není.

Hodně lidí na Vás bude žárlit a bude Vás závidět i to, co nevíte, že máte.

Sem tam potkáte i lidi, kteří se na Vás budou nevysvětlitelně mračit a nikdy se s Vámi nebudou chtít seznámit, jelikož Vás znají a tací lidé obvykle dají na to co o Vás slyšela, anebo ze závisti, či vlastního pocitu méněcennosti se s Vámi raději nebudou chtít znát.

Bude obtížnější najít opravdové přátele. Jelikož hodně lidí se k Vám bude znát jen z prospěšnosti, či kvůli penězům, slávě, za účelem seznámení, či z jiného prospěchářského důvodu, však opravdové přátelé bude těžší najít, však není to nemožné.

Pokud si najdete partnera, kterému Vaše sláva bude vadit, tak téměř vždy to bude znamenat konec vztahu, mohu to jen z vlastní zkušenosti potvrdit. Nejeden můj vztah skončil právě pro to, že píšu veřejně pro lidi a trošinku mě to proslavilo.

Lidi se budou chlubit tím, že Vás znají, však ne vždy to bude upřímné z jejich, či Vaší strany.

Sláva přináší spoustu falše s tím spojené a spoustu falešného a pomíjivého pocitu štěstí. Spíš mi to tak někdy přijde, že ti co jsou slavní mají složitější život, než lidé, kteří slavní nejsou.

Sláva přináší tak trochu ztrátu svobodu a především vlastního soukromí.

Člověk se tak naučí opatrnosti, obezřetnosti a musí si dávat co komu o sobě řekne. Jelikož u slavných lidí dvojnásobně, že cokoliv řeknete, může být použito proti Vám, anebo dokonce překrouceno tak, aby to bylo proti Vám.

Upřímně, sláva přináší krásné momenty, ale jen ty momenty. Z dlouhodobého hlediska je to tak trochu zlatá klec do které jste zavřeni a musíte sami sebe hlídat, abyste se nezesměšnili. Neustále si hlídat záda, co se kde děje a prověřovat si lidi, které máte po svém boku.

Sláva je fajn, však moc slávy přináší mnoho komplikací a složitostí do života.

A co Vy proč byste si nepřáli být slavní, nebo naopak byste chtěli být slavní?

 

Zdroj obrázku: NEČASOVÁ, Darja. kafe.cz [online]. [cit. 15.4.2016]. Dostupný na WWW: http://www.kafe.cz/celebrity/filmove-muzikaly-iii-slava-xanadu-the-wall-5319.aspx#.VxCsQkyLTDc

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.