Proč Vás lidé nerespektují?

Pojďme si v dnešním pojednávání rozebrat problematiku, která lidi zajímá a to to, proč vlastně Vás lidi nerespektují, proč si Vás neváží a vůbec si celkově z Vás nic nedělají.

Myslím si, že to řeší každý jak muž tak i žena, jelikož asi každý tak trochu chce mít svůj nějaký respekt, aby ho alespoň lidé brali vážně.

Takže klíčem k respektu je to, že člověk má nějaký názor za kterým si stojí, to dělá z člověka osobnost, která je originální a sama o sobě specifická. To ji robí to kým je skutečně a tudíž se nemůže s nikým porovnávat.

Tudíž to že se vytvoříte na něco svůj názor za kterým si stojíte a musíte si za ním stát v každé situaci.

fea2b2102aa3d90cc81fdf4721cb6fc50defd137_full

Dejme příklad – já jsem vegetariánka od 15 let a od té doby jsem nepozřela maso a ani nevidím důvod. A to byly již situace kdy mi bylo maso vnucováno, či podbízeno. Hlavně ze začátku, než to všichni přijali a pochopili a někteří ani tak nepochopili. Ze začátku to bylo nejhorší, ale pak se to usadilo, pak je taky důležité to lidem říkat, že to tak je a skutečně si za tím stát, připravit si pádný a nezlomný argument, kvůli kterýmu to tak je a jak to cítíte. Nehádat se hned, když někdo má jiný názor, avšak zároveň respektovat i názor někoho jiného, ale nezměnit hned názor svůj.

Ano, poznáváte nové lidi, budou se ptát proč to tak máte, proč si za tím tak stojíte a co Vás k tomu vedlo, však nenechte pod nátlakem slevit ze svých názorů. I když budete mezi lidmi, kteří si všichni před Vámi konzumují maso tak nedělejte tu „slušnost“ že budete jíst taky maso, abyste netrhali partu. Popřejte všem dobrou chuť a sami si dejte vegetariánské. Takhle to totiž řeším a držím si svůj názor a dá se říci, že i zásadu. Mám k tomu pádné důvody proč se takto stravuji a nevidím v dnešní době problém se takto stravovat. Lidé netrpí nedostatkem potravin, spíše nadbytkem, tudíž z toho širokého sortimentu se dá snadněji vybrat.

A upřímně kdybych někdy slevila z tohoto svého názoru, tak lidé by se na mě sesypali a vnucovali mi už jídlo pořád a i když bych odmítala pak, tak by se pak vyptávali, proč jsem si maso tenkrát dala a nyní již ne. V tom je ten princip, když si za něčím člověk stojí, měl by vytrvat a tím se buduje respekt. Chce to čas a vytrvalost, pak to lidé přijmou, alespoň Ti Vaši nejbližší a budou to plně respektovat a už to nikdy nebude barikáda, problém, už prostě si nedovolí Vám nabídnout maso, jelikož prostě ví, že Vy ho nepozřete a nemá smysl s Vám o tom ani diskutovat.

A to budí přirozený a zdravý respekt a to je v pořádku. Není to nic vynuceného a ani diktátorského, normální zdravý respekt.

Viz dalším aspektem k vytvoření respektu je právě zásada, priorita. A to je vlastně něco, co svým způsobem určuje Vašemu životu směr, kterým jdete a žijete. Každý si tu zásadu stanoví rozdílnou a i priority má každý jinak, což je v pořádku, avšak pokud s Vámi budou lidé v nějaké kontaktu blízkém, poznají ty Vaše zásady a i priority a budou se je muset naučit respektovat, jelikož Vy byste na nich měli trvat.

Pokud Vy si na nich trvat nebudete, lidé je nebudou nikdy respektovat a tím víc si k Vám budou dovolovat a budou si dělat, co chcou a pak nějaké pozdní obhajování názoru bude slabší. Lidi si víc pamatují Vaše chyby, než úspěchy či nějaké pozitivní kroky a to je ten princip.

Důvod proč Vás lidi nerespektují, protože si nedržíte zásady, názory, slevujete, každému vycházet vstříc tak, jak chce on a nikoliv Vy, na každého si uděláte čas a ještě se časově přizpůsobíte, na nikoho se nehněváte anebo se hněváte jen dočasně a pak Vás to přejde. Lžete sami sobě tím, že máte respekt, přitom cítíte, že s Vámi lidé zametají, jen si to nechcete přiznat.

Můžete si taky hrát na King Konga v tom, že silou vybijete všechno a tím bude po Vašem, ale ani to nebudí respekt, to spíše budí dojem násilníka a šílence, který se hned rve, či řve. Avšak i na to si dokážou lidi vytvořit nadhled a brát tak Vaše výstupy s odstupem.

Když nemáte názory tak jako kdybyste netvořili osobnost. Když nemáte priority tak máte čas pro všechno a všechny a vlastně ani nevíte co je pro Vás důležité v životě a tím pádem, jak můžete Vy být pro ostatní důležité, když Vy sama sobě nedokážete vtisknout priority, které jsou důležité pro Vás.

Když nemáte zásady pravděpodobně si projdete životními lekcemi mezi lidmi, jelikož si Vás lidé budou přehazovat, jako horký brambor a každý si k Vám dovolí tak moc, dokud Vy nebudete nuceni říct stop a nebudete na dně.

To je realita.

Nikdo Vás nikdy nemůže respektovat když sami něco říkáte a činíte jinak, to budí dojem lháře a pohádkáře. Když slibujete a neplníte. Když podvádíte – úřady, partnery, v práci.

A taky Vás nikdo nemůže brát vážně, když se snažíte každému zavděčit a nedokážete si nikdy dupnout a zakročit, když se Vám něco nelíbí.

A taky když se neustále vracíte do minulosti a vracíte se vztahově ke svým bývalým láskám. Pak nečekejte žádný respekt, jelikož to opravdu důvěru a ani respekt nebudí v lidech.

A co Vy máte u lidí spíše respekt, anebo Vás trápí to, že Vás lidi nerespektují?

18144

 

Zdroj obrázků: UNRESPECT. Dotabuff [online]. [cit. 25.11.2016]. Dostupný na WWW: https://www.dotabuff.com/players/92341573

AUTORSKÁ PRÁVA 2016 SKLENICESCITATY.CZ. VŠECHNY PRÁVA VYHRAZENA.. Sklenicescitaty.cz [online]. [cit. 25.11.2016]. Dostupný na WWW: http://www.sklenicescitaty.cz/s/respekt-nen%C3%AD-dan%C3%BD-je-t%C5%99eba-ho-zaslou%C5%BEit-18144/

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *