Roboti a sex

Na tuto myšlenku mě dovedla moje blízká kamarádka, která roboty velice často řeší a dala mi skvělou inspiraci.

Přeci jen roboti již v dnešní době jsou a budou nadále se rozšiřovat dál napříč světem.

Čím dál tím více vypadají jako skuteční lidé, začínají se chovat jako lidé a dokonce se již polemizuje o sexu s roboty.

0dbb580c3480bac0412b27b03d03_r16-9_w640_h360_gffc88a52678911e58c710025900fea04

Možná to zní jako nějaké sci-fi, ale nejsme tak od něj daleko. Jelikož dle futurologů bude robotů víc a víc a budou stále častější mezi lidmi.

Dle futurologů bude čím dál tím víc robotů a budou zasahovat do našich životů a budou dokonce nahrazovat i lidi v partnerských vztazích.

Bude čím dál častější sex s roboty. Jelikož už nyní lidé holdují virtuálnímu sexu a není to nic nenormálního.

Roboti sice asi nikdy nebudou mít duši a nebudou mít to osobní kouzlo, však mohou hodně zaujmout a mohou mít takový program, či sestavení, který může vyvolat dojem, že robot má duši. Přesně tak je to uvedené. Ani já totiž nevěřím, že by robot mohl mít duši. I když vše je to hodně sporné a individuální, takže nechci odsuzovat vše hnedka.

Zpět k tomu sexu mezi roboty. Hodně lidí je proti tomu, jelikož jsou toho názoru, že je to buď úchylné, anebo že roboti nemohou až tak nahradit lidi, že v tomhle jsou lidé nenahraditelní.

Avšak zdání může klamat. Jelikož i v dnešní době jsou erotické pomůcky a ty fungují a uspokojují lidi rovněž.

Tudíž nejprve to dle futurologů bude ve fázi, že to lidé budou s roboty zkoušet, avšak po několika desítkách letech to již bude běžné a předsudky budou postupně ustupovat.

Jasně, vždy budou i odpůrci, avšak dle futurologů sex s roboty mezi lidi zevšední a bude to pro většinu lidí běžná věc.

Neříkám, že každý tomu bude hnedka holdovat, to asi nemyslím. Samozřejmě, že určitá část lidí se toho bude obávat a zpochybňovat to, není divu. Však budou tu i ti odvážlivci, či lidé, kteří rádi experimentují a zkusí robota i na sex.

Ve své podstatě co je na tom tak strašného, zkusit to? Lidi tu budou nadále, s mužem a ženou to vždy budete mít možnost zkusit a souložit s nimi. Ale s robotem to bude něco nového, až se to zglobalizuje.

Troufám si odhadovat, že sex s roboty bude něco jako éra sociálních sítích. Že nakonec to bude i populární po několika desítkách a stovkách let a že lidi se už nad tím moc nepozastaví, jen někteří odpůrci. Avšak každý má a bude mít svobodnou vůli si zvolit zda chce na sex robota, či ne.

Než jsem si o tomto tématu něco přečetla byla jsem k tomu skeptická tak jako většina lidí, nějak jsem nevěřila, že by až tak to mohlo mít vliv. Avšak neodsuzovala jsem a zajímala se, načetla si a doplnila si vzdělání a názor přehodnotila.

Dřív bych se tomu postupu s roboty bránila, nyní tomu nechávám volný průběh. Tak ano, ať ten pokrok přijde, ať tu jsou klidně roboti a ať je tu klidně i provozován sex s roboty, bude to zas něco nového, zajímavého, nestereotypního a bude to dobrovolné.

Prostě doba jde stále kupředu a život též tak nač se držet předsudků a minulosti, když máme možnosti zkusit nové věci, činy a varianty.

Třeba to bude v budoucnu něco, co se bude většině lidí líbit. Anebo to může být i propadák, avšak to ukáže čas a reakce lidí na to, až se to zglobalizuje.

Upřímně myslím si, že lidi, kteří jsou proti sexu s roboty jsou lidi, kteří se bojí, že je roboti plně nahradí v sexu a oni si již tuplem nenajdou sexuální protějšek, tudíž si neužijí, avšak to je opět otázka sebevědomí jedince a možná trochu komplex méněcennosti.

Vždyť partnerovi/partnerce taky koupíte erotickou pomůcku a nežárlíte na ní jen z toho, že se bude tou pomůckou uspokojovat též.

Lidský sex to dle mého názoru nikdy nenahradí, ale sex s robotem může být něco nového, co může život člověka obohatit.

Jaký na to máte názor Vy? Chtěli byste zkusit sex s robotem v budoucnu? Anebo se toho obáváte?

 

Zdroj obrázku a informací: JAZ. aktualne.cz [online]. [cit. 28.4.2016]. Dostupný na WWW: http://magazin.aktualne.cz/kuriozity/sex-s-roboty-bude-castejsi-nez-s-lidmi-robofilie-se-stane-na/r~b170e286682511e5b3730025900fea04/

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

2 komentar v Roboti a sex

 1. MTMichael napsal:

  Mohlo by to být zajímavé a jestli ty robotky budou dokonalé, proč ne? Ale myslím si že pravá žena, nikdy nebude nahrazena, navíc si myslím že by to pomohlo hodně těm co nemůžou zakopnout o partnera, či partnerku, protože dnešní doba je postavená na vzhledu a fyzické přitažlivosti a média nám jen předhazujou jak by měl, muž nebo žena vypadat a v lidech, můžích i ženách to naopak vyvolává pocity méněcenosti a zakomplexovanosti. Takže takoví roboti by mohli být jenom ku prospěchu a s trochou nadsázky, by mohli i snížit znásilńování žen.Navíc bylo by super mít doma pro sebe krásku, stavěnou přesně podle vašich představ, jste na Asiatky, brunetky, blondýnky, zrzky? Proč ne, mějte ženu svých snů, pokud vám nebude vadit že není živá 🙂 škoda že se toho nedožiji, naše technologie, jsou na tohle ještě příliš primitivní. Ale jednou to jistě nastane, pokud se teda do té doby lidstvo nevyhladí.

  • SML napsal:

   Tak jasně pravého muže, či ženu to rozhodně nenahradí, tudíž si myslím, že je zbytečné se bát toho, že zcela robot nahradí drahou polovičku. To prostě nelze, robot je stále jen robot, jak říkáš.
   Jinak ano máš pravdu, taky to vnímám, že by roboti v tomto ohledu mohli být ku prospěchu a vlastně ten robot by mohl představovat ten ideál, který se člověku líbí :).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *