Sbohem návodům na ideální život!

Na internetu, v novinách, knížkách a všude možně kolem Vás můžete najít spousty návodů na to, jak mít ideální život, anebo jak se stát ideálním mužem/ženou, jak být dokonalým/ou partnerem/partnerkou, jak být vášnivý/á milenec/milenka, jak být super hospodář/hospodyně, jak být snem všech mužů/žen, jak být super kolega/kolegyně, jak být výborným/ou kuchařem/kuchařkou, jak být prostě ten/ta nej nej nej.

Návody jsou to pěkné, tipy by ušly však k čemu to všechno je vůbec dobré? Když bychom se všichni chovali dle těch údajných návodů na „dokonalý život“, nemyslíte si, že bychom byli všichni stejní? Že by to už nebyl dokonalý život, ale dokonalá nuda? Protože bychom vlastně věděli, proč se ten člověk chová a předpokládali, jak se bude chovat, tudíž by tomu životu chyběl moment překvapení, moment zázraku, moment hádky, moment zajiskření a celkově by tomu všemu chybělo kouzlo, bylo by vše až příliš dokonalé. 

1412279732_9b5ab09a

Upřímně kdo si někdy nepřečetl takový článek na dokonalý život? Na dokonalého muže/ženu? Já si myslím, že velká většina lidí se s tím setkala, anebo si takový článek i přečetli. Je jich opravdu hafo a upřímně nechci se na takových „super tipech na dokonalého člověka“ podílet, přeci jen každý je úžasný a super tak jak je, se všemi svými chybami i klady.

Navíc všechny ty návody a tipy na dokonalý život nejsou zárukou, že Vám ten dokonalý život i přinesou. Ok, někomu to tak vážně může fungovat, neříkám, že to je úplně mimo mísu. Však ne každému to vyhovuje a přinese stejný výsledek.

Každý je originál, tak proč se opičit, dle nějakého návodu, který mi vůbec nemusí vyhovovat a vůbec nemusí uspokojovat mé potřeby a plnit mé životní sny? Proto je třeba dělat něco jinak a neřídit se slepě návodům každého.

Návody nejsou špatné, nechci je očerňovat, ale nejsou ani dokonalé. Ten život za Vás nespraví, můžou Vám ukázat cestu, jakou by to mohlo jít, avšak nemusí to přinést slibovaný výsledek. Každý je jiná povaha, každý má jiné potřeby a jiné sny a někdo ani nechce mít dokonalý život. Dokonalý život z povrchu Vám nemusí zajistit šťastný život. K čemu Vám je, že jste super, vášnivý a obdivovaný milenec a člověk se super klientelou a publikem, když nemáte svou životní lásku s kým byste se o to mohli podělit? To byl jen příklad.

Upřímně, čím jsem byla starší a dospělejší tím víc jsem se snažila být super milenkou a partnerkou, nebrala jsem návody doslovně, jen jsem si je přečetla jen tak pro inspiraci, ale neřídila se jimi, řídila jsem se intuicí. A čím víc jsem nepřemýšlela nad tím co udělat a jednala intuitivně tím víc jsem sklízela pozitivní reakce.

Když jsem se však snažila dle návodu být super partnerkou, odnesla jsem si negativní reakci, protože ten člověk to ještě obrátil proti mě, tudíž ty návody nejsou opravdu spásy-hodné. Ne všechno, co Vám někdo poradí je super rada.

Navíc když jsem se v životě řídila tím, co bych měla udělat, abych byla za tu dobrou osobu, tak obvykle mi to nepřineslo vytoužený výsledek a spíše jsem to musela v tichu oplakat.

Avšak když jsem jednala tak, jak já skutečně chci a nebrala ohled zda je to dle rady někoho, či dle nějakého návodu na super člověka, tak obvykle jsem dostala to, co jsem chtěla. Nevím, čím to, ale prostě dařilo se. Dařilo se vše, co jsem chtěla, když jsem jednala tak, jak skutečně chci. Zajímavý fakt, nevěřila jsem, že by to tak mohlo být. Považovala jsem sama sebe za nedokonalou hysterku, která nemá pojem o tom, jak být super partnerkou a milenkou. Však jsem se jen podceňovala.

Nejlepší návodem jak být dokonalým člověkem je – být sám/sama sebou! Za všech okolností.

Už vážně odmítám dělat „ty správné tipy a kroky k dokonalém životu“, jak někdo jiný může vědět, co je pro mě super rada? To musím vědět já nejlépe, když se sebou žiji celý život. A tak by to měl vědět každý ve svém životě. To co je nejlepší urobit, aby to bylo super.

Tudíž zahoďte návody, vyjděte ven a žijte už konečně tak, jak Vy chcete! Přinese Vám to mnohem víc než nějaké napsané návody. A když se spletete, tak co, život pokračuje dál a Vy se zvednete a pokračujete ve své životní cestě nadále. Hlavně už svobodně, bez napsaných pravidel a tipů, jak žít :).

12076526_1028604093816577_706339306_o

Se svobodným pozdravem ♥. Prostě žijte.

 

Zdroj obrázku: GEEKY. trololol.cz [online]. [cit. 10.10.2015]. Dostupný na WWW: https://trololol.cz/obrazek/7903-jak-ma-vypadat-dokonala-zena

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *