Sex a duchovno

Publikovala Sára Lhotáková, pod kategorií Duchovno.

Rozpor či soulad těchto dvou pojmů a činů? :)

Mnoho lidí si myslí, že sex a duchovno k sobě nepatří. Upřímně, také jsem si to dříve myslela a měla jsem za to, že čím více duchovněji založený člověk – tím méně sexu. A naopak.

Jenže takhle to nefunguje.

Sex a duchovno k sobě patří. Sex je výměna energií a tudíž to už duchovnem zavání. Každý člověk se kterým se vyspíme v nás něco zanechá a tudíž je rozumné vědět s kým spíme. Jelikož u duchovního hlediska se sexem propojujeme a ten druhý v naší auře zanechá stopu a může být jak pozitivní – očišťující tak i negativní – zakalující.

Avšak osobně nebrala bych to tak za slovo. Samozřejmě, je dobré vědět s kým spíte, ale zas se nemůžete bát každé negativní stopy. Vše co se děje je pro vaše dobro a je to zkušenost do života. Ze všeho co se děje se učíte.

A pokud chcete duchovně poznávat tak i ten sex je součástí duchovní cesty. Nikdy jsem si nemyslela, že toto napíšu a řeknu, ale je to tak.

Vždy jsem byla člověk, který si sice na sex nepotrpěl a spíše jej odmítal, díky špatným zkušenostem. Avšak když jsem pak v jisté životní fázi hodně duchovna na sobě zapracovala, začal se pro mě sex stávat důležitým a uspokojivým. Sex beru jako možnost jak v sobě zpracovávat energii a poznat své tělo.

Jelikož v sexu jsme „nazí“ a nemáme co skrývat před sami sebou a před tím druhým a proto vlastně i poznáváme své reakce, sami sebe a to jací jsme a co si necháme a nenecháme líbit.

Také se přikláním k názoru Teal Scott ohledně sexu. Z osobní zkušenosti rozhodně radím sex do své duchovní cesty zapojit, je to dobrá a důležitá forma sebepoznání.

solar_violet_flame

 

Při sexu dochází ke spojení ženského a mužského principu. Tudíž sex nás sjednocuje a vyvolává v nás krásné pocity, že jsme milovaní a propojení s Vesmírem a vším. Také musím uznat, že když něco v sobě potlačujeme, sex to z nás krásně dostane ven, abychom to projevili a zpracovali.

Sexujte :) srdcem a tělem.

S láskou SML ♥

O Sára Lhotáková

Jsem nezávislá autorka projevující svobodné názory bez cenzury.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *