Sexuální city

Často lidé řeší, zda existují sexuální city, anebo to všechno je jen touha, či chtíč, který nás pohání k určitým lidem, či určitému člověku.

Dostala se mi na mysl inspirace, díky rozhovoru s inspirativním člověkem k tomu, zda sexuální city existují.

Jsem názoru, až ano. Může to být cit, byť jen sexuální, ale může to být cit a nemusí to být jen pud, byť se to s tím často zaměňuje.

343818-top_foto1-qsxle

Ano, pokud hledáte člověka jen abyste ukojili své sexuální choutky, anebo proto, že Vám chybí sexuální uspokojení pak to je pouze pud a potřeba a tudíž tam city nejsou, pokud toho člověka berete jako věc na které se vyřádíte a uspokojíte. To je pak něco jako výměnný obchod s takovým člověkem, on si na vás udělá čas a dovolí vám svém tělo použít k vašemu uspokojení a Vy jeho též uspokojíte a o ničem jiném není řeč a nic jiného není slíbeno, je to tak a víc ne. Čím častěji se s takovým člověkem setkáváte tak tím spíše z toho vzroste cit, ať už sexuální, anebo i láskyplný.

Když se s tím člověkem budete takto střetávat více a častěji a už Vám bude záležet i na jeho uspokojení a sex Vás bude bavit převážně s tím člověkem. Sice nechcete s tím člověkem budoucnost, vztah a víte, že to je totálně beznadějné, však ten sex Vás tak pojí a baví a prostě nemůžete si představit, že by mezi vámi nebyl sex, tak potom jde o sexuální city, protože toho dotyčného či dotyčnou máte rádi převážně kvůli sexu a protože to jediné vás dva pojí. Žádný vztah, žádné sliby a nic víc.

To jsou dle mého názoru sexuální city, protože to člověku není jedno zda se uspokojí jen on, ale snaží se uspokojit i toho druhého a chce, aby to mezi nimi fungovalo. Avšak jen v tom sexu.

Sexuální city obvykle trvají nějakou dobu, pak to buď člověka přestane bavit, anebo se zamiluje. Nevěřím a nemyslím si i ze svých zkušeností mohu potvrdit, že není tento cit na věky. Protože to je jen určitá část citů, stejně tak jako je třeba zamilovanost, či pobláznění tak tak beru i sexuální city.

Ze svých zkušeností tyto city mohou trvat tak maximálně rok, či dva, avšak víc ne. I když takový sexuální vztah vedete tak obvykle po takové době už se to nějak změní a nezůstane to tak jak to bylo na počátku tohoto „kontaktu mezi vámi“.

Avšak průměrně to lidem vydrží tak do půl roku ty sexuální city, protože jen málokdo to vydrží tak dlouho, a když už tak ten člověk je nejspíše zadaný, či zamilovaný do někoho jiného.

Sexuální city jsou fajn, je to víc než jen pud a potřeba, avšak méně než láska, je to něco mezi. Hodně lidí v této úrovni začíná budovat i vztah a je to čím dál častější. Neodsuzuji, každý nějak začíná a co je na tom špatného? Nic neshledávám, možná pro někoho netypické, nebo jiné, avšak dnes si myslím, že se to bere celkem i běžně.

Pokud pak i z toho vzroste něco víc tak už obvykle je to tak, že se jeden z nich zamiluje a chce víc, chce toho člověka pro sebe, mít sex jenom s ním/ní, trávit spolu víc času a jinak než jen sexem a pak už to jistě znáte, je to hlubší, ten člověk vám chybí, lehce můžete zažárlit, není vám jedno kde je a s kým, zajímáte se o toho člověka, prostě už je v tom něco víc, jakmile Vám jen ten sex přestane stačit.

Věříte v sexuální city? Zažili jste toto někdy? Váš názor :).

 

Zdroj obrázku:

COPYRIGHT © 2003–2016 BORGIS, A.S. © COPYRIGHT © 2016 SEZNAM.CZ, A.S. COPYRIGHT ©. Novinky.cz [online]. [cit. 8.1.2016]. Dostupný na WWW: http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/279765-o-vztah-je-treba-pecovat-i-v-rovine-sexualni.html

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *