Silná osobní vůle, vlastní názor a vlastní rozhodnutí

Tři aspekty, tři nádherné aspekty, do třetice všeho dobrého a skvělého. Tak to beru, nádherné aspekty, které na lidech obdivuji ze všeho nejvíc. Je to přitažlivá kombinace, obdivuhodná kombinace a věřím, že těmto třem aspektům se učíme všichni a je na každém jak dlouho to je. Někdo toho dosáhne brzy, někdo později, někdo na to dosahuje celý život, ale neudrží si to.

Rozplývám se nad tím a když tyto aspekty vidím u někoho pohromadě tak div nesmeknu všechny své klobouky obdivem a poklonou, anebo mě ten člověk tak upoutá, že se okamžitě s ním/ní musím seznámit a pobavit víc.

Ano, líbí se mi to.

Když někdo má silnou vůli, je to boží, jelikož víte, že ten člověk si dokáže za něčím stát a za něčím jít, má svou hlavu a dokáže u něčeho vydržet, není přelétavý nebo pomíjivý. Není ani povrchní, dělá to člověka člověka do hloubky. A takové lidi zbožňuji, protože obvykle tvoří úžasné životní příběhy, kterým upoutají. Také je silná vůle dobrá k tomu, že se člověk nenechá jen tak někým a něčím zlámat, nenechá si něco jen tak napovídat, řídí se sám sebou a nedělá rychlé závěry z klepů a polopravd. Nenechá se rovněž odradit od někoho, či něčeho na kom/čem mu záleží a žije si to svoje. Dokud ho ten člověk/nebo ta činnost nezklame sám/sama o sobě tak pro to bude žít a udrží si to. A to je to co se mi líbí a inklinuje mi to.

Vlastní názor, tak pro mě je to takový základem svobodného života a dospívání. Vlastně už od dětství a následně dospívání má člověk vlastní názor a tvoří si je. Já jakožto dítě jsem byla už hodně brzy s vlastním názorem a vždy jsem se ptala dospělých proč to dělají takhle, když se to může udělat i jinak. A měla jsem vlastní názory, zajímala jsem se hodně o jiné alernativní postupy a řešení o škodlivosti těch zavedených a často se ptala proč se to dělá takhle, že jsem se dověděla to a to a že si myslím, že to je lepší. Ano, kolikrát jsem tak někoho naštvala, ale je to dobře, protože to byly informace a můj vlastní názor, který jsem si projevila. Můj táta mě vždy vedl k tomu mít vlastní názor a že se za něj nemuísm stydět. Taková maličkost mi to tehdy přišlo, nyní vidím jak moc důležité to je v životě. Když nyní sleduji dnešní dobu tak mi přijde, že jen málo lidí je takových přirozených autorit a lidí s vlastním názorem, málokdo si ten svůj názor projeví a málokdo už za něj bojuje. Většina lidí obdivuje lidi jako byl J. Palach a další, avšak málokdo z nich by dokázal se za svůj názor tak postavit a tak moc si ho projevit. Málokdo skutečně žije pro to, co hlásá. A to je to smutné. Lidi bez názoru…. nevíte co si o nich myslet, přizpůsobí se všemu a pokud se dostanou do přítomnosti někoho, kdo názor má tak buď mu přikyvují, ačkoliv netuší o čem mluví, anebo nic na to neříkají, neoponují i když s ním nesouhlasí, ale jen pro ten klid si svůj názor neřeknou a to je pro mě docela ztraceným potenciálem.

Proto tak obdivuji a mám ráda lidi, kteří mají svůj názor a řeknou ho, projeví ho. Nemusí být radikální a nemusí vyloženě za něj bojovat jako slavné osobnosti v historii, stačí že ho projeví a nebude se hned přizpůsobovat okolí. Stačí bohatě, upoutá to a mě se to fakt zalíbí. A ten vlastní názor je jedno jaký, hlavně že bude vlastní a nebude ovlivněn ničím a nikým jiným, kdo se bude snažit nabulíkovat nějakou svou pravdu. Opravdu nemám ráda, když potkám někoho, kdo je totálně bez názoru a už i v té konverzaci to poznáte a vlastně se o něm/ní vůbec nic nedozvíte, jen to, že všechno „záleží na Vás a odvíjí se od Vás“. Tak to je pak už pro mě lehce cílovou rovinka, jelikož když budu chtít aby se vše odvíjelo ode mě tak budu raději žít sama na to se s tím druhým přeci nebavím, aby mi tohle mlel.

Je fakt skvělé, fajn, obdivuhodné a hodně atraktivní, když přijde člověk a má vlastní názor, vlastní návrh řešení a dává Vám najevo, že není žádná leklá ryba, ale že je také člověk a Vy též a můžete tvořit skvělé parťáctví. To je fajn, cítíte se tak rovnocenně. Já si myslím, že málokdo potřebuje někoho, koho za sebou bude tahat jak přikyvovače na všechno a přitom to bude spíše jak takové dítě o které se spíše budete muset starat, než abyste kráčeli bok po boku někoho na koho se můžete spolehnout a věřit.

Vlastní rozhodnutí jako poslední atraktivní aspekt, který obdivuji rovněž. Vlastní rozhodnutí pro mě znamená takové rozhodnutí, které jste udělali z vlastní vůle a vlastního názoru – aneb všechno se vším souvisí. A zařídili jste se po svém. Nenechali jste se zlámat vůlí jiných lidí, svými rodiči, přáteli, nebo okolí, které Vám jakože radilo fakt skvěle, ale nebylo to pro Vás to ono, co by Vás urobilo šťastné.

Ano, rozhodnutí takové, které můžete mít klidně probírané nesčetněkrát se svými nejbližšími, nesčetněkrát promyšlené a nakonec urobené v realitě. Ano, takové. Já neříkám, že se nemáte nikoho ptát na to, zda to je dobře a zda to tak máte udělat, klidně se ptejte a klidně i každého na tom není nic špatného, na co však narážím je to, abyste se v konečné fázi rozhodli tak, že cítíte, že je to podle Vás a že to tak cítíte, že je to tak správně.

Nemám ráda a je mi hlavně líto lidí, kteří dělají rozhodnutí, které udělat nechtějí a když se jich zeptám proč to tak udělali a teď tak žijí tak mi řeknou, že to udělali kvůli někomu – kvůli rodině, příteli, přítelkyni, okolí, nebo kvůli sousedům. A já si tak v tu chvíli říkám „No ty jo a proč jako, oni snad za tebe rozhodují? Jsi nesvéprávný?“ Málokdy toto chápu, většinou totiž ne. Já osobně bych nemohla takhle žít, abych se ve svém rozhodnutí podřizovala někomu jinému, to fakt ne. Mít vlastní rozhodnutí a činit je můžete i když máte skvělé rodiče, drahou polovičku, bombastické přátelé a skvělé okolí kolem sebe. Tohle je vše ve Vás a Vaší hlavě, nikdo jiný to za Vás neudělá než Vy. A upřímně chcete žít svůj život, nebo život někoho jiného?

Lituji lidi, kteří neudělají vlastní rozhodnutí a radši ceknou, nebo se nechají ovlivnit. Ono nechat se ovlivnit není nijak výjimečné, nechá se ovlivnit hodně lidí, je to fakt obyčejné, málokdo však dokáže vystoupit sám za sebe a udělat to po svém a proto to obdivuji, jelikož málokdo na to má odvahu, na to je třeba mít dobré srdce a charakter.

Zdroj obrázku: ROTHKRANZ, Markus. Uzdrav se sám [online]. [cit. 22.2.2019]. Dostupný na WWW: https://docplayer.cz/90462353-Gratuluji-vas-zivot-se-zmeni-uzdrav-se-sam-markus-rothkranz.html

O Sára Lhotáková

Jsem nezávislá autorka projevující svobodné názory bez cenzury.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *