Slepý střelec

Jistě jste někdy v životě slyšeli o pojmu střelec, sloužilo jako přirovnání k člověku, který ví co chce, jde si za tím a jde si leckdy i přes mrtvoly za tím a téměř vždy dosáhne svého. Z toho vzniklo přirovnání sniper apod.

Ano, setkala jsem se za život s pár lidmi, kteří se takto zpodobňovali a dokonce se vzhlíželi v tom, že jsou snipeři a čekají na to, až zasáhnou svého cíle.

sagittarius

Já se však nebudu v tomto článku věnovat střelcům, ať už jako astrologické znamení , anebo jako střelec jako přirovnání k někomu.

Dnes budu pojednávat o slovním spojení známé jako „slepý střelec“.

Slepý střelec je označení pro někoho, kdo ví co chce, ale nespoléhá se jen na jeden způsob, jak toho získat, ale rozhodí více možností, začne robit více způsobů, jak toho dosáhnout.

Může to být trochu taktik, avšak nemusí být, stačí, že ten člověk jen ví co chce. Jenže ten člověk „pro jistotu“ rozhodí více sítí, podnikne víc kroků k tomu, aby skutečně dosáhl toho, co chce.

Jelikož v hlavě má to, že nedává na jednu kartu, na jednu osobu, či na jeden jediný způsob. Buď mu nevěří tomu jedinému způsobu, anebo se prostě jen tak chce „pojistit“ že jeden z těch způsobů musí jistě vyjít.

Ten člověk si nepřipustí to v tu chvíli, že co bude dělat, když vyjdou všechny zmiňované možnosti, či alternativy. Protože potom nebude vědět co dělat dřív a pro, co se rozhodnout dřív, bude zmatkovat a bude se bát urobit nějakou chybu.

Ten člověk si spíše nevěří v tom, že jeden způsob by mohl vyjít a tak spoléhá na více způsobů, protože má za to, že víc rozhozených příležitostí tím větší šance na úspěch, že se něco z toho uchytí a vyjde. Nemyslí to zle, jen asi sám sobě nevěří, že ta jedna jediná volba je ta správná.

Proto těch více možností. Avšak počítá s tím, že některé ty možnosti pohoří a tak přirozeně vyplyne a vyzbyde na toho člověka ta jedna a to bude ta správná. Jenže co když to tak vždy nevyzbyde přirozeně, ale úspěšně vyjde tomu člověku všechno, co potom?

To je pro „slepého střelce“ tíživá situace ve které panikaří a zmatkuje a vlastně jen to prohlubuje jeho nerozhodnost, jelikož sám neví, které z těch možností je ta nejsprávnější, ví sice co chce, ale neví, co nejvíce splňuje tu jeho vizi a ten jeho cíl.

Slepý střelec je rozený zmatkář, člověk který ví co chce, má cíle, avšak nedokáže rozpoznat v životě, co ty jeho cíle skutečně splňuje, ve všem vidí něco dobrého a ve všem vidí něco, co by mohlo být pro něj správné.

Je to člověk nerozhodný a co se rozhodnutí se a nadchutí se pro jednu věc je to nemožné, jelikož je to člověk, který nedokáže se vyhranit pro něco. Je tu pro všechno a zároveň pro nic, pro všechny lidi a zároveň pro nikoho.

Takový člověk málokdy má jen jednoho nejlepšího přítele a když už tak si ho nejspíše musí uhnat ten nejlepší přítel.

Obvykle ten člověk nemá jen jednu práci, ale má jednu hlavní a dělá i něco bokem vedlejšího.

Ten člověk nemá jen jeden sen, ale více snů. A tak je to ve všem.

Ten člověk neví kam míří svými kroky přesně, jen ví, že musí mířit nějakým směrem a tím se řídí a proto při jeho aktivitě jsou jeho střely nejasné a nezaměřené přesně, jen nějakým směrem zaměřené a to stačí pro uspokojení jeho potřeby dělat pro splnění svých snů maximum.

Takový člověk nerad něco odmítá, nerad se vyhraňuje, nerad se vyhraňuje pro jednoho člověka, či jednu věc, či činnost. Nevěří, že to jedno je natolik spolehlivé, aby se pro to odevzdal. Takový člověk si tak trochu i drží odstup a dělá si všemožně zadní vrátka, kdyby se pokazilo to hlavní.

Nejvíce se bojí toho, že když by se tedy vyhranil pro něco, nějakou dobu by ho to činilo šťastným, avšak by se asocioval od všeho ostatního, co ho též může činit šťastným. A proto tento člověk takto jedná.

Nechce se asociovat úplně od všeho, proto chce být všude, avšak zároveň nikde trvale. Takovému člověku to stačí.

Prostě slepý střelec, ví kam zhruba mířit, ale nespecifikuje konkrétní cíl. Prostě kam to padne a co na něj zbyde s tím se spokojí a dokáže ho to činit šťastným.

Výhody – skromnost, všestrannost, nezaujatost, aktivita, dobrosrdečnost, více možností, více výběru, více bohatství takovému člověku přijde do života, více volby, více možností jak uspět.

Nevýhody – nerozhodnost, váhavost, snadná chybovost v rozhodování, panika, náchylnost ke stresu, zbrklost, nerozvážnost, člověk nepřemýšlí co bude dál, nevyhraněnost, obvykle chybí příchylnost citová, nezná své hranice.

Život s takovým člověkem nedovedu posoudit, však musí to být kolotoč vzrušení, obav, pro co se rozhodne a tak trochu obavy jak to všechno dopadne a zda to ten člověk zvládne.

Život pro slepého střelce je každý den něčím novým, zajímavým a plným vzrušením, takový člověk žije ze dne na den, má sice směr, kterým tak nějak půjde, ale nic nemá nalajnované, nemá pevné plány, jelikož nevěří v život tak, jelikož pochopil, že cokoliv si v životě naplánujete dlouho dopředu tak se to může 10 x změnit.

Užívá života naplno tak jak je nyní, když se musí rozhodovat pro něco, je to pro něj tíživé, raději je pro tu poslední volbu, když na něj něco, či někdo zbyde, anebo to vše přirozeně vyplyne.

Nemá pevné hranice, kterých by se držel a když nějaké má tak je bere dost individuálně. Je to člověk nevyhraněný, nikdy Vám nedá vyhraněný názor, či jistotu v ničem.

A co Vy? Setkali jste se s takovým člověkem? Anebo jste sami také tak trochu slepý střelec?

 

 

Zdroj obrázku: DVOŘÁKOVÁ, Iva. Blesk.cz [online]. [cit. 11.11.2016]. Dostupný na WWW: http://www.blesk.cz/clanek/radce-zdravi-a-zivotni-styl-zdravi/161440/co-je-pro-oci-zdrave-a-co-ne-mrknete-na-to.html

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *