Staré zákazy v hlavě

Asi každý z nás tohle zná. Takové to, že jste žili v nějakém svém osobním přesvědčení v hlavě, že něco nedokážete nebo byste neměli, protože vám to někdy někdo řekl. V jakékoliv různé situaci, při různém emocionálním rozpoložení a i to třeba bylo z afektu a vypovídalo to víc o nich samotných než o Vás.

Ale tak či onak Vás se to dotklo a ovlivnilo to Vaše myšlenkové vzorce v hlavě, dle kterých jste o sobě smýšleli, měli se rádi a rozhodovali se v životě.

Ať člověk chce nebo ne, tak v dětství nebo v mládí něco takového slyšel, aniž by chtěl a něco se mu do hlavy tímto způsobem dostalo a ovlivňovalo ho to nadále. Byl to dle mého názoru negativní myšlenkový vzorec, který člověk akorát brzdil. Aneb více o tomto tématu učí a školí pan Aleš Kalina.

Jde o to, že tato věta Vám někdy byla vyřčena a Vy jste jí uvěřili, ačkoliv nemusela mít co dělat s realitou. Většinou to bývá něco negativního a Vy si to pak začnete přehrávat v hlavě po čas dětství, dospívání a dospělosti a ovlivňuje Vás to.

A takhle to jde s Vámi životem dál, i když už jste od toho dostatečně vzdáleni a říkáte si, že už Vaše vzpomínky jsou jen vzpomínky a tohle z mládí máte dávno vyřešené, tak upřímně je dobré si o tom někdy s někým blízkým pohovořit, probrat to a i sám se nad tím zamyslet a uvědomit si to. Dojdete k tomu, co Vám někdo někdy řekl a co Vás negativně trestalo ve Vaší hlavě.

Je dobré to vědět, uvědomit si to a odpustit si to a také odpustit tomu člověku, který Vám to řekl. Když to tak procítíte, tak se Vám hodně uleví a zlomíte starý zákaz nebo negaci, kterou jste si v sobě nesli roky a třeba Vám i blokovalo štěstí ve Vaší hlavě.

Ano, ono všechno je to v hlavě. I štěstí je v hlavě a pokud si ho v hlavě blokujete, tak je třeba blok odstranit a štěstí může proudit.

Na tomto principu funguje ten fakt, že pokud si v reálném a životě dosáhnete všeho, čeho jste si přáli, finančně se zajistíte, dosáhnete vysněné pozice/práce, koupíte si všechno, co jste si přáli a splníte si taková ta hmotná přání a přitom se stejně necítíte šťastní tak přesně to je ono, protože si to blokujete v hlavě, proto Vás ani sebelepší dárek, či věc nemůže potěšit, pokud Vy sami v hlavě máte ten blok, tak si to nemusíte umět vychutnat, užít, dopřát, dovolit si to.

A proto jsem pro, aby se tyto bloky po čas života lámali a lidi se tak cítili svobodnější. Ono pak zjistíte, že můžete v životě dokázat nemožné a nic Vám není předurčené, ani předem zvolené, pokud Vy sami si to v hlavě nezvolíte. Vše je to jen na Vás. To jak Vás někdo vidí je jen jeho problém.

Žádný Váš předpoklad nemusí nést ani jedno z Vašich dětí, protože každý je originál a každý si cestu volí sám, každý je svobodná duše rozhodující se za sebe.

To, co Vám někdo někdy řekl nemusí být pravda a už vůbec nemusí platit po čas Vašeho života. Když to vezmu já sama za sebe, tak jsem se takhle rozvzpomínala jednoho srpnového odpoledne, vzpomněla jsem si na dobré a především na špatné a smutné okamžiky z dob základní školy.

Rozesmutnilo mě to, avšak mohu říct, že se mi ulevilo a byla jsem ráda, že už takhle nežiji a nebudu žít. Uvědomila jsem si, jak mi někteří lidé neskutečně lhali, když říkali ty ošklivé věci a odpustila jsem jim, protože vím, že se tak projevovalo jejich ego a neuměli se jinak a líp chovat než tak, jak se chovali. Byla jsem smutná jak jsem na to vzpomínala, ale díky tomu jsem si hodně uvědomila, co mě doposud jako vzpomínka do života ovlivňovalo a co už dávno není pravda a ono ani tehdy nebylo. Protože nyní vidím, že ty ošklivosti co mi říkali, byly jen lži a jejich vlastní monolog o tom, jak se oni cítili a proto si to potřebovali na někom vylít a já byla tehdy při ruce. Nezazlívám jim to, ale zároveň jsou to lidé, které už nechci v životě vídat, nevidím důvod, nic by mi to již nedalo.

Vím, že tehdy ti lidé byli povrchní a hodnotili člověka dle vzhledu a toho, kdo byl jiný, tak chtěli nějakým způsobem zničit, aby nebyl lepší než oni, chápu to a proto jsem jim to odpustila, ale zároveň musím říct, že lhali. Nejsem a nebyla jsem ani tehdy špatným člověkem, chybovala jsem, ale oni taky. Ale to ze mě neudělalo něco hnusného, to spíše z jejich charakteru. Nyní pevně doufám, že už se tak nechovají a jsou lepší verzí sebe sama.

Uvědomila jsem si, že spoustu těch vět, které jsem si vyslechla na základce byly lži a jen negativní srážky na mou osobu, ale s pravdou to nemělo nic, vypovídalo to o nich a ne o mě, tím pádem jsem si odbourala jisté věci z hlavy a cítím se uvolněnější, svobodnější. Vím, že o svém životě rozhoduji jen já a vím, že pokud to nedovolím, tak nemusí mě nic z minulosti traumatizovat nebo nadále nějak negativně ovlivňovat v rozhodování nebo prožití mého života.

A za to děkuji Bohu, Vesmíru a andělům za to, že tehdy nade mnou byli a jsou, že nás všechny tady opatrují a že díky tomu všem jsem člověkem, kterým jsem nyní a jsem ráda, že jsem dokázala nemožné z pohledu mě tehdejší verze 14 leté slečinky :-). A jsem za to ráda. Člověk když chce dokáže se změnit až k nepoznání, proto říkám lidem, kteří mě znají až z pozdějška, že na základní škole by mě nepoznali ať už vzhledem tak i chováním.

Zdroj obrázku: http://www.chakradance.com/blog/the-sacral-chakra

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *