Tak jsem za tu špatnou, no a?

Asi jdu špatnou cestou, asi jsem na špatném zcestí, alespoň se to říká a ukazuje to moje přeplněná schránka se zprávami s tím, ať se vrátím.

Ale kdo to líp může vědět než já? Autoři, ti kteří mi to vehementně sdílejí a a nedají mi klidu. Tak si tak říkám „ k čertu s pověstí a s tím jestli vypadám jako ta dobrá, nebo hodná ženská, k čertu s tím vším, tak jsem se rozhodla no podle sebe, abych byla šťastná.“

Jen jsem prostě nechtěla přijít sama o sebe, o svůj plnohodnotný život v plném vědomý a o zdravý rozum. Prostě jen jsem chtěla žít za sebe a ve svém vědomí a bez něčího vlivu. Tak jsem jen prostě nechtěla žít v neštěstí a nechtěla jsem se cítit urážená, ponižovaná, manipulovaná, nechtěla jsem neustále jen na někoho čekat, nechtěla jsem jen poslouchat neustálé výmluvy proč něco nejde a proč bych měla zas čekat na něco. Prostě jsem se na to lidsky řečeno vykašlala a dovolila si žít po svém. Prostě mě to přestalo bavit to špatné žít.

Chtěla jsem být šťastná a taky jsem, takhle ano, i když cesta k tomu cestu neskutečně bolí. Minulost v podobě lva mě dohání a zatíná do mě drápy, činí mi to rány, hluboké a tržné. Štípe to, ale nepřestávám utíkat, o to rychleji mi stoupnul adrenalin v krvi a běžím.

Prý běžím na špatnou stranu, prý jsem se rozhodla špatně, prý moje rozhodnutí se osvobodit bylo špatné, to vám říkají bachaři, ano. Říkají, že sami nic nedáte a nezvládnete, že bez nich jste nula.

Ale hodně lidí to zkusí se osvobodit a když se vám to povede, je to sladké.

Záleželo mi na tom, utéct potichu a v klidu, nikoho nešpinit a prostě jen tak zmizet „po anglicku“. Nepovedlo se, stejně jsem za tu špatnou, tak už ale vážně „do háje s tím, co a jak vypadá, je mi to fuk“.

Spálila jsem v sobě veškerá přesvědčení a to, jaké zdání jsem o těchto lidech měla. Netušila jsem, že mi nedají pokoj a klidný spánek, nebo spíš klidný život?

Jsem už dávno „jinde“ jak se říká, žiji si svoje a mám svou armádu a nerada bych je musela používat na svou obranu.

No a prostě?

„Tak se z toho posaďte na zem a zatleskejte si, jací jste borci a že máte pravdu a jak to řešíte nejlepším způsobem a jak jsou Vaše nápady skvělé.“ Nějak mi to prostě jen nevadí, tak jsem za tu špatnou, ta která to podělala, no a?

Rozhodla jsem se po svém. Měla jsem k tomu své důvody, to mi k mému klidnému životu stačí a mé svědomí je čisté.

Nikomu nic nedlužím a nemusím již nic dávat, protože jsem se rozhodla. Musím od toho všeho běžet rychleji, co umím, abych byla dostatečně daleko a schovám se na místa, kde by mě nikdo nehledal, protože o takových místech vím.

Tak hold někdo zapláče nad tím, že už nejsem k dispozici a už nejsem ta hodná holka, která splní očekávání každého a ke každému bude ohleduplná. Podívejte ta hodná holka teď potřebuje být hodná i na sebe, je to vlk, který potřebuje utéct do bezpečí.

Těžko se brání vlastní postoj a vlastní zranění, když jste v rapidním oslabení a je to taková ta typická „neférovka dva na jednoho“, oooo zatleskejte si sami sobě vlastní pýše, že jste dostatečně silní na to mě udolat psychicky. I vlk, když je v oslabení tak se musí bránit, i když je to šelma.

Tak hold ten vlk bude muset udělat trik, z plných sil vyrazit na toho jednoho, kousnout dost hluboko a druhého svalit na zem a pak co nejrychleji utéct, jinak to nepůjde. A utíkat co to půjde, protože vlk je rychlý a zná různé skrýše.

Jasný, že se pak bude povídat o tom, že vlk kousnul a jak napadl a jak je nebezpečný a špatný. Jenže už vám nikdo nikde nenapíše a neřekne proč to ten vlk udělal. Už nikdo neukáže, že byl vlk raněný, že předtím ho uhodili cepínem a on začal krvácet. To, že ho dohnaly a nechali ho ještě žít, aby cítil bolest, to už nikdo nevidí, ale jen, že vlk je špatný.

Pěkná manipulativní záležitost.

No a? Tak jsem prostě ta špatná, blbá, ta co prostě nepřišla tam, kde se to očekávalo, neudělala jsem to co se po mě chtělo, nenapravila jsem něco, nechala jsem to být a dovolila si být v klidu. No a?

Tak se z toho všichni uspokojte na místě, jen mi už dejte pokoj a nechtě mě žít.

Nechci přijít o zdravý rozum tím, že bych nějakým takovým hloupostem uvěřila. Protože když bych tomu uvěřila tak bych ztratila vlastní rozum a už měla jen rozum někoho jiného a byla mu plně oddána.

Zdroj obrázku: MICHELE. Pinterest.com [online]. [cit. 22.5.2020]. Dostupný na WWW: https://cz.pinterest.com/pin/153333562297199915/

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *