Tak se zblázni z toho

Tak se zblázni z toho, že jsem prostě neudělala vaši představu a nenaplnila očekávání a že jsem to řekla nevinně a v klidu. A že jsem zničila představu té, která všechno přijme a všechno zastane. Tak se z toho klidně zblázni tady na místě, nebo v telefonu, nebo tam kde zrovna jsi.

Je mi to jedno, byla bych vulgární, ale tady se umírním. Prostě no a? Bořím představy a domněnky všech, kteří si něco myslí a jsem ráda. Protože se rozhoduji za sebe, tak jak cítím, že je správné. A víš, že je to super pocit? Cítím klid, úlevu a dobrý pocit, že na ničem nestrádám a není mi ubližováno. Zkrátka jsem dala na první místo sama sebe, což jsem měla udělat už dávno a nezavděčovat se, nebýt za hlupáka. A tak jsem to udělala a je to skvělý pocit.

Není nad to dát na první místo sám sebe a své požadavky a až pak ti ostatní. Ti ostatní se vždy nějak postarají o sebe, ale o sebe a na sebe musí myslet člověk sám, protože nikdo jiný to v první řadě neudělá. A fakt, ať se z toho ostatní klidně pobryndají na košili, nebo vydělají do kalhot a udiví se k omdlení, je mi to jedno, jejich problém. Důležitá jsem já a můj život a to že se rozhýbala celá tahle prekérní situace. Jakým směrem se bude hýbat, věřím, že správným a šťastným, ale budu to brát v poklidu a počkám si. Nebudu již lpět, protože to byla chyba pořád na něčem lpět a být upnutá šíleně moc. Teď se děj vůle vesmírná a vůle boží. Je mi jedno, jestli to někomu ublížilo, naštvalo, nebo změnilo život, plány a myšlenky. Život je změna. Celou tu podělanou dobu jsem se uzpůsobovala já, aby všichni ostatní měli klid a pohodu a nemuseli nic, umetala jsem jim cestičku pod hýžděmi a nohama. Nevadí, už se stalo, nevyčítám si to, tehdy jsem to tak cítila a byla jsem docela pod tlakem a měla nůž na krku. Nyní už na to kašlu a nikomu cestu neumetám, říkám svůj požadavek, vím co chci, jsem rozhodnutá a nemusím přijímat všechno jen proto, abych já zas překopala celý svůj život pro dobro všech ostatních a aby všichni ostatní měli pohodlí a odnesla to zas jen já.

Víš co nakašlat na to. Asi mi to mělo otevřít oči, jak moc hodná a hloupá jsem tehdy byla a jakou iluzi si všichni o mě utvořili a myslili si, že jsem hlupaňa, která skočí na vše, jen proto že mi něco krásně přednesou a všichni se diví tomu, proč se mi to nelíbilo.

Nu víš co, přirovnám to asi k tomuhle případu. Když mi představíš nastrojeného chlapa, uhlazeného, nagelovaného a bude to kurevník, ale bude umět se chovat, nemluvit sprostě a nebýt ožrala. Ano, udělá dobrý první dojem, ale život s ním bude hrozný a když mě se tenhle typ muže nelíbí tak ho prostě chtít nebudu, vypadá nahlazeně a tohle všechno, ale furt je to kurevník a někdo koho nechci, někdo kdo je příliš hubený a příliš slušný až mu to nejde věřit. Takže prostě ne nevyberu si ho, radši sáhnu po muži který je při těle, silnější, sem tam vulgarismus, nemá nejnovější oblečení a není nahlazený, možná i má nějaké ty chybky na vzhledu a chování, ale když se mi bude líbit tak si ho prostě vyberu a basta. A je mi jedno, že někdo řekne, že ten první se ke mně hodil víc a myslil si, že se mi bude líbit.

Víš co znamená myslet si? Lejno vědět. A ne neštve mě, že mě ti lidé vůbec neznají, můj vkus a co vlastně chci. To mi nevadí, je to ostatně jejich mínus. Jen mi vadí jak se tomu jakože diví. Ty kráso, každý má právo se rozhodnout jak chce, klidně znovu a znovu a jakkoliv se rozhodnout a lidi prostě umí překvapit, no a? Tak si sedněte a rozkousejte tuhle pravdu a život půjde dál.  

Zdroj obrázku: © 2006-2022 AUTOLEPKY.CZ NABÍZEJÍ 4373 SAMOLEPEK NA AUTO. www.autolepky.cz/ [online]. [cit. 20.1.2022]. Dostupný na WWW: https://www.autolepky.cz/samolepka-na-auto-hello-fucky.html

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

1 komentar v Tak se zblázni z toho

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *