Tenhle pohled už znám

Ano, jako by si již člověk myslel, že tohle už má za sebou a že se to již nevrátí. Že takové jednání už zažívat nemusí.

Ano, bezdůvodné podrazy, bezdůvodná nesympatie a záměrně škodění člověku, který si odvádí svou práci dobře a svědomitě.

Jako kdyby svědomitost a zodpovědnost byla nějaká hanba, nebo něco, co se ihned zpochybňuje?

Jako kdyby to dobré co v lidech je bylo jako rudý prapor pro někoho, kdo to hned musí napadnout a zpochybnit, aby se sám cítil líp? Avšak proč? Proč se někdo cítí líp, když na ostatních hledá chyby? Proč je záměrně vystavuje do situací ve kterých je donutí chybovat? Anebo tu chybovou situaci vyloženě vytvoří, jen aby toho člověka viděl chybovat? Ví moc dobře, že normální způsobem na něj nemůže a žádnou hrubou chybu neudělá, takže si nesmlsne. Ale ono jak říká, že „kdo chce psa bít, hůl si vždy najde“ a tak to je, když si na někom tu zlost vylít chcete tak si vždy něco najdete i na dokonalém člověku si najdete nějakou výtku, kterou ihned můžete napadnout.To je o přístupu a chování toho člověka, který to napadne.

A ano znám to, zažívala jsem to již a taky jsem doufala, že to dlouho nezažiju, nebo že jsem tuhle lekci v životě zvládla. Asi ne a proto se mi podobný typ člověka vrací do života, aby mi tu lekce dal znovu? Nebo tentokrát to mám zvládnout líp? Možná ano.

Ano, nesympatie od pohledu, dáte tomu člověku to co chce, vychytáte všechny mouchy a chyby, které jsem z dřívějška dělali, ze začátku se uklidňujete tím, že jste si ještě nezvykli na nové způsoby a že se stále učíte, v pořádku. Vychytáváte to všechno a to není problémem, to je prostě proces učení se.

Avšak i po nějaké době, kdy vlastně tomu člověku dáte to, co chtěl a přesně na čas, kdy si usmyslel a přesně to co chcete, doslova a konkrétně, tak ano jasně nemá na Vás co za hrubou chybu vytáhnout. Ale co jde tak svede na Vás, že jste byli pomalejší než někdo jiný a že Vy jste to vlastně celí pokazili a počká si na chvíli, kdy ten pomyslný časový termín, který si ten člověk nastavil tak vyprší a už se s tím prakticky v životě nedá nic moc dělat a schválně, aby Vám zkazil večer, nebo náladu tak Vám to vpálí. Protože na Vás nemá nic jiného vytáhnout za hrubou chybu, tak to nastraží tak, aby to vypadalo, že jste se opozdili s výsledkem a že byste to jako měli dohnat. Přitom, všechno ten člověk má a tu novou věc v tu chvíli vymyslel a vytvořil, jen aby si na Vás měl co najít. Samozřejmě Vás na to mohl upozornit i dřív, v den termínu, nebo prostě během dopoledne a odpoledne, času je na to dost a dalo se s tím ještě něco v tu chvíli dělat a měl by to do toho dne, jak si stanovil, ale ne, chce najít chybu, tak si jí prostě najde a vytvoří situaci ve které si naleští to svoje ego a Vás potopí a jen proto, že neměl co jiného vytáhnout na Vás. A to je docela trapas. Trapas v tom, že ten člověk musel až takhle přemýšlet o tom, jak Vás potopit a vytknout Vám něco, protože jinak nebylo co, nebyl v ničem v právu, ale když chce, tak se to dá vytvořit, to je jasné.

Naschvály, zvýšené nároky, kárání za nic, připomínání věcí, které jste již dávno splnili a udělali, neustálá buzerace až nesmyslná, jen proto, aby to bylo podle něčí fantazie, kterou ale nelze vědět, jelikož do fantazie nelze nikomu vidět – proto tedy umělci musí tvořit sami za sebe, jelikož identickou fantazii nikdo nemá.

Ano, už jsem to zažila a proto moc dobře tenhle jízlivý a zakomplexovaný pohled znám a vím, jak to dokáže znechutit veškeré místo, náladu a všechno, co k tomu patří, dokáže to člověk tak otrávit k veškeré činnosti, že toho chcete nechat. Neúcta, schválně veřejně zesmešňování před ostatními, vyzdvihovat jiné lidi, kteří ho předtím štvali, naschvál ukazovat, jak jsou ostatní lepší a co dokázali a co vlastně Vy asi nesplňujete. Jak by si kdo co představoval a jak by to dle něčí fantazie mělo být. Schválné vyzdvihování toho v jaké jste výhodě oproti ostatním a jak byste to měli umět, přitom zároveň vyzdvihne to co jste neudělali a jak je to strašně trapné, nechutný tón hlasu, jako kdyby se vysmíval.

Ano, znám to, léta jsem nedokázala pochopit, proč zrovna já jsem patřila mezi takové lidi ke kterým se takhle někdo choval a přitom k ostatním byl v pohodě, nebo nevím zda stejný? Nedokážu posoudit. Ale měl/a své oblíbence ke kterým se choval/a lépe a na některé „vyvolené“ se chovalo s odstupem a nechutí. Po čase když jsem se o tom bavila s blízkými přáteli tak jsem dostala jako jedno z vysvětleních, že takových lidí ten dotyčný/á bojí a proto je shazuje, protože sám/sama si nevěří a v těchto vyvolených vidí potenciál, kteří by ho/ji mohli sesadit nebo též zesměšnit a proto je takhle degraduje už v počátcích, aby zamezil/a možné vzpouře. Též mi bylo řečeno, že jsem měla pohled přirozeného vůdce, který provokoval toho dotyčného/nou a proto ke mně se o to víc ošklivě choval/a. Nevím, zda na tom něco je, ale je to věc na kterou už nikdy nezapomenu a utkvěla mi v hlavě.

Když se nad tím zamyslím, tak lidé, kteří měli podobnou zkušenost, jako já s takovým člověkem tak je pravda, že v životě dosahují výborných výsledků a jsou úspěšní, nestojí na místě, plní si své sny, kariérně stoupají, anebo jsou prostě jedndoušše šťastní. A já jsem za to upřímně ráda. Já osobně mohu říct, že též jsem spokojená a šťastná, hodně věcí co jsem si přála tak jsem si splnila a mohu říct, že žiji spokojeným životem, jen si tak někdy říkám, zda tohle jednání mám zapotřebí, zda bych se někde jinde neměla líp.

Protože právě tenhle pohled a tón hlasu moc dobře znám, tak vím, že samo se to nevyřeší a buď najdu skvělou techniku jak na to, nebo možná by fakt jinde bylo líp, kde bych takové jízlivé chování, které znám už nemusela zažívat, už vážně nechce se mi to zažívat znovu. Nejsem totiž tak špatný člověk, nejsem nespolehlivá a nejsem žádný lempl se kterým by se tak jednalo. Cítím, že mám na víc a to bez namyšlenosti, ale v tomhle už mě nebaví být skromná a vážit si něčeho, kde se necítím dobře, všechno z minulosti se mi tím připomíná a tak trochu se obávám, už cokoliv udělat, jen si oddělat to svoje a nic navíc, protože stejně cítím, že při nejbližší příležitosti přijde podvod, nebo nějaké hnusné kárání za nic, nebo si zas někdo něco na mě vymyslí a nastraží to na mě jako chybu kterou jsem údajně měla udělat já, přitom nikdo jiný nebyl po ruce.

Zdroj obrázku: PROFIMEDIA.CZ. Novinky.cz [online]. [cit. 15.3.2019]. Dostupný na WWW: https://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/342627-muzska-vyska-versus-sexualita.html

O Sára Lhotáková

Jsem nezávislá autorka projevující svobodné názory bez cenzury.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *