Teplo domova

Publikovala Sára Lhotáková, pod kategorií Duchovno, Šťastný život.

Ať už to pochopíme jako metaforu, anebo jako doslova je to v podstatě jedno. Význam tepla a domova je obdobný.

Teplo jako takový symbol pohodlí, bezpečí, rodiny i lásky. A domov – zázemí, pohoda, bezpečí.

Tak to alespoň vnímám já. :) Bez tepla bychom nemohli žít, stejně tak bez lásky.

Ať už to teplo je naše sebeláska, láska partnerská, rodinná, sourozenecká, láska ke zvířeti či zemi. Tak či tak lásku (teplo) k životu potřebujeme. Stejně tak je důležitý je pro nás domov – přístav, kam se vracíme, kde se můžeme schovat a být v soukromí sami se sebou, či s někým, kdo na nás doma čeká.

10450941_245963628930469_33109544563596626_n

Teplo domova

Smutným faktem je, že ne každý má tu možnost v tuto dobu, v tento přítomný okamžik nemá k dispozici takový domov a třeba ani to teplo.

Proto bych ráda, aby každý, kdo toto čte se zamyslel a připomněl si ten fakt, že má kde bydlet a že má doma aspoň trochu tepla. Buďte vděční, že pravděpodobně máte někoho doma, kdo s vámi žije.

Ne každý má takové štěstí a takovou příležitost od života, aby se mohl vracet domů.

Teplo a domov dvě nesmírně životně důležité aspekty. Kdyby to šlo, byla bych ráda, aby toto měl k dispozici každý kdykoliv by chtěl. Protože bez toho se dlouhodobě žít nedá.

Lidi bez domova a bez řádného tepla ať již fyzického tepla, či tepla jako metafora lásky tak s nimi soucítím a přeji jim, aby se jejich situace zlepšila. Každý si zaslouží, aby byl šťastný a měl se dobře.

Nechť jsou všechny bytosti šťastny. :) ♥

Zdroj obrázku: HEATPUMP, (C) 2009-2010. Heatpump [online]. [cit. 29.11.2014]. Dostupný na WWW: http://www.heatpump.sk/uzitocne-informacie/

O Sára Lhotáková

Jsem nezávislá autorka projevující svobodné názory bez cenzury.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *