Tichý nepřítel

Publikovala Sára Lhotáková, pod kategorií Šťastný život.

Vyskytuje se velice plíživě, upíná se vždy na lidi, kteří něco mají, či jsou oblíbení, umí lichotit, chce se zalíbit, umí lhát, umí se skrývat, když potřebuje, dokáže vám dát pocit nepostradatelnosti a výjimečnosti, dokáže pro vás udělat první poslední, ALE vždy za to něco chce nazpět.

stažený soubor

Jsou to lidé, kteří neustále potřebují na někom parazitovat, neumí být sami sebou. Vždy potřebují někoho z koho chtějí čerpat, ať už se jedná o oblíbenost, popularitu, peníze či cokoliv jiného.

Ti neškodnější z nich se vás sice budou držet jako klíště, budou se vám vtírat, budou se vám snažit zalíbit a budou se vám vnucovat apod. Můžou vás pomlouvat, ale když jim řeknete něco ostřejšího sklapnou a budou se řadit tak jak řeknete – obrazně řečeno. Avšak stále je budete mít za zadkem. – obrazně řečeno.

Ti zákeřnější z nich, využijí vaší přítomnosti k tomu, aby zjistili o vás to co potřebují, zjistí si informace, které použijí proti vám, ať už forma pomluvy, či aby proti vám někoho poštvali. Tací lidé jsou dobří manipulátoři a jsou nenávistní. Nejspíše je v minulosti od vás něco tak ranilo a proto mají potřebu se vám takto mstít. Dokážou se velmi dobře sebeovládat a přetvařovat, ale jen proto aby vám ublížili nějakým způsobem. A když se jim to podaří tak zmizí z vašeho života. To poznáte velice snadno.

Myslím si, že s takovými lidmi se za život setkal každý, takových lidí je hodně. Leckdy mě to až udivuje, jak si někteří lidé snaží neustále škodit.

Kdybychom místo škodění, pomluv, nenávist a pomsty se měli více rádi, bylo by hned lépe.

Je to však jen má idea, nebo by to tak chtěl i někdo další? :)

Nevidím smysl v pomstě, nenávistí, pomluvách, proč také? Nebudu se potom cítit já ještě hůř, když někoho pomluvím? Neublížím tou nenávistí sama sobě ještě víc než tomu dotyčnému? A nezabiji tak spíše sama sebe a svého ducha, když se budu mstít?

Dříve než začnete někoho pomlouvat, nenávidět, či mstít se, zamyslete se nad tím, zda neublížíte tak víc sobě, než té osobě. Zamyslete se nad důsledky svých činů. Vy si za to ponesete odpovědnost a následky.

Zdroj obrázku: COPYRIGHT E.M.A. EUROPE S.R.O. © 2009 – 2014. Astrohled [online]. [cit. 22.11.2014]. Dostupný na WWW: http://www.astrohled.cz/clanky/zvyky-a-tradice/boj-o-moc-a-manipulace-8211-nezbytna-soucast-lasky/

O Sára Lhotáková

Jsem nezávislá autorka projevující svobodné názory bez cenzury.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *