„To nefunguje“

Jak často tuto větu mi jistí lidé omlacovali o hlavu, když se jim nedařilo zrealizovat svá přání a své tužby. Jak často a jak rádi mi to tak chtěli „nandat“ zrovna tímto způsobem jen proto, že moje rada u nich „nefungovala“.

Bodejť by fungovala, když si tu radu pouze vyslechli a buď se tím neřídili, anebo nic neudělali.

Když nic neuděláte, nebude fungovat nic. 

Vecny-kritik

He he, vždy se začnu vnitřně smát, když si někdo takový mi začne stěžovat, že jistá rada v životě nefunguje. A já se vždy hned zeptám – A co jste pro to udělal, pro to, aby se to změnilo? A odpovědi se obvykle nedočkám, protože není co říct a co mi odpovědět, není co.

Popravdě mi tohle přijde komické, jak si lidé myslí, že vše se bude dít samo od sebe. Že situace, kterou nechtějí tak, že se změní sama a zrovna tak jak chtějí.

Nic samo od sebe se nestane. Vždy je třeba dát impuls ke změně. Vždy musíte vyvolat akci, abyste se dočkali i reakce.

Pokud však jste akci vyvolali a reakce se nedočkává je však nutné akci opakovat, ten krok činit znovu a znovu než dosáhnete úspěchu, nevzdávat se, vytrvat ve svých krocích a aktivitě.

Já si vážím a jsem poctěná, když se mě kdokoliv zeptá na radu. Projeví mi tím důvěru a já jsem šťastná, zahřeje mě to u srdce. Radu vždy jsem ochotná poskytnout, pokud vím co poradit, pokud ne, tak nebudu radit v něčem o čem nic nevím. Je jen na Vás zda na mou radu dáte, či ne. Nikoho nenutím 🙂 a ani své názory nevnucuji. Když je nechcete slyšet tak se mě na ně neptejte. Avšak když mi řeknete, že dáte na mou radu a pak mi samým štěstím vpálíte, že ta má rada nefunguje. Tak mi promiňte, ale o co Vám tedy šlo? Co jste chtěli? Mohu si tak myslet, že jste chtěli mi to jednoduše „nandat“ tím, že mi to tak vpálíte. Buď mi věříte a chcete mou radu slyšet a dáte na ní, anebo ne. Ale nemusíte se hned takhle „chlubit“ je to totiž směšné. A obvykle mi to takhle sdělují lidé, kteří skutečně nic neudělali, jen čekali na to, že se vše stane „samo“. Myslím si, že je to líný způsob myšlení.

Zamyslete se nejprve sami nad sebou, co skutečně po mě chcete a co chcete Vy. Zda skutečně chcete poradit, anebo se jen vypovídat, je v tom totiž sakra rozdíl :). Když člověk neví co chce, je to pak těžké, když se sám neví dopotácet někam.

Chápu, že nikdo není dokonalý a nikdo nemusíme vědět přesně co chceme, ale bylo by dobré, kdyby se lidé nad sebou občas zamysleli a zamysleli se i nad svým chování. Prospěli by tím sami sobě i lidem ve svém okolí. 🙂

U lidí je totiž velká ctnost a obdivuhodná vlastnost, když na sobě chtějí pracovat a chtějí se sebou něco dělat, působí to totiž atraktivně a šťastně.

 

Zdroj obrázku: COPYRIGHT © [2013-2015]. Hotely Hotelům [online]. [cit. 16.5.2015]. Dostupný na WWW: http://www.hotely-hotelum.cz/jak-na-chronicke-stezovatele/

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *