To pochopíš, až když to zažiješ

Tak jako člověk nepochopí lásku z teoretického vyprávění, tak nepochopí teoreticky ani tohle propojení, které můžeš s někým najít, vybudovat a zažívat. Nelze to mít, ale můžeš to velmi často, klidně i každý den prožívat. Nikdy nevíš kdy skončí a jak dlouho bude trvat, avšak když to takhle vybuduješ, tak to stojí za to.

Dává to úplně jiný rozměr všem mezilidským vztahům, přátelstvím a vztahům partnerským. Rozhodně nic nenadsazuji a nepovyšuji, že tohle je něco víc než ostatní partnerské vztahy. Netroufám si vůbec nic soudit, jen chci vyzdvihnout na vědomí i podvědomí, že párkrát za život si myslím, že každému se poštěstí nebo už poštěstilo s někým vybudovat takové mezilidské vztahové pouto, které jen tak s někým nenajdeš.

Ani ten největší střídač lidí v životě se tomu nevyhne i když bude se snažit ty lidi měnit a střídat, ani ti, kteří střídají partnery se tomu nevyhnou, protože někdy v životě najdou takového ke komu se budou vracet po všech těch aférách. Ani ten největší introvert se tomu nevyhne, ten spíš tomu právě podlehne a líp to najde a to právě tím přístupem, že k sobě jen tak někoho nepustí a tím pádem najde tohoto výjimečného člověka.

Jdu k věci, mluvím tady o poutu, citu, vztahu, přátelství, které vybudujete jen s někým, nedá se to nakopírovat, že byste to takhle cítili k hodně lidem zároveň. Buď většinou k jednomu či dvěma současně v mém osobním případě, ale ne třeba k 10 lidem. Anebo za život to může být vícekrát, ale tam to jde sériově, takže pak jde takové pouto utvořit s více lidmi za život, avšak asi ne současně v současný okamžik. Případně kdo máte s tím víc zkušenosti a příběhů, poznatků doplňte mě, budu ráda, aspoň si doplním vzdělání.

Je to druh vztahu/přátelství o tom, že jste si s někým tak blízcí, poznali jste se hodně, zažili jste toho spolu hodně, přečkali toho hodně, hodně zlého se stalo, třeba jste se i několikrát rozešli a zas sešli, pohádali, nebavili, ale vždy jste se pak dali dohromady znovu, takové to, že nemusíte mu nic říkat a už ví z vašich reakcí co a jak, ten kdo na vašem tichu pozná, že se něco děje a ten kdo z vašeho naučeného úsměvu pozná bolest. Ten kdo ví, proč se chováte tak, že převyprávíte celý svůj život a vyslechne si to, ten kdo vás nechá být středem pozornosti, protože ví, že to máte rádi, ten kdo vás podpoří o čemkoliv vy sníte. Ten kdo vás podpoří i kdybyste šli kopat hroby, tak půjde s vámi. Ten, kdo vám zavolá v situaci ve které si neví rady, jen aby slyšel váš neúplný názor. Ten, kdo na vás bude čekat, dokud nepřijdete, ale pak vám vynadá, ale víte, že příště klidně počká zas, ten kdo vám vynadá za to, že jste to přehnali a chovali jste se až moc vyzývavě, ten kdo vás varuje před dalším zklamáním a falešným člověkem, ten který se prostě z těch všech kontaktů, známých, milenců, partnerů a tím vším prostě bude vyjímat. S kým se několikrát pohádáte a tak nějak na to nemůžete zapomenout, nejde to jen tak spláchnout, tak jako to spláchnete běžně.

S tím s kým se vyspíte několikrát a už zářez máte, ale přesto to není jen o tom sexu, ale prostě jste rádi, že takový člověk je, protože vám dává najevo něco víc, než všichni ostatní. Takové pouto, že třeba vám taky byl někdo seslán z vesmíru, jako vaše drahá polovička.

Ten, kdo pozná, že lžete, jen abyste nemuseli něco vysvětlovat, ale nevyloží si to špatně, jen z vás vypáčí pravdu, ať je jakákoliv. Toho, koho si klidně pozvete domů a když odběhnete můžete mu věřit, že vám nic neukradne, nebo se nebude chtít hned přiživovat a pozvávat se sám do postele.

Prostě ten člověk u kterého už víte všechny ty chyby a takových věcí je, které fakt nepreferujete, jenže víte proč je dělá a že je dělat bude opakovaně a ani už netoužíte, aby se změnil. Neviditelná nitka, která vás pořád spojuje k sobě. Když Vy už nevěříte, že tohle má vydržet a už to berete jen jako další kus člověka ve vašem životě, který se vymění, tak vás taky dokáže si vás vrátit zpět k sobě. Není to jen poblouznění a pobláznění, které se dá pocítit k leckomu, kdo se vám jen trochu zalíbí a už byste nejraději si naplánovali celý život jen s ním. Ten, kdo vás dokáže probrat a nechat vás střízlivět i z opravdu silné zamilovanosti, která se zdá jen jako iluze, která vás zmátla.

Sledovala jsem za svůj život a slyšela o různých lidech a někdo takové lidi má ve svých životních partnerech, milencích, nejlepších kamarádech, někdo v rodině. Je to fakt různé, ale obvykle aspoň párkrát za život každý z nás něco takového s někým vybuduje. A je to velký dar a požehnání tací lidé v životě. Velmi za takové lidi děkuji. Měla jsem a mám tu čest nadále takové lidi mít ve svém životě. Nebudu tady říkat počet a ani jména, někteří lidé by si o sobě začali až moc myslet, avšak pro představu několik těch lidí opravdu bylo a je doposud. Můj největší omyl vždy bývá v tom, že si myslím o každém do koho se poblázním, že tohle je ten správný člověk se kterým můžu toto nádherné pouto vytvořit, jenže pak se často zmýlím. Pravda, někdy se mi to podařilo vytvořit a někdy zas ne, je to jak loterie, ale to musí člověk poznat právě tím poznáváním toho člověka. Buď to s tím člověkem klapne, nebo ne. Dokud nepozná člověka tak nepozná a může si jen domýšlet a znáte mě, já nedomýšlím, já se radši přesvědčím sama. Někdy pro mě právě bývá smutním zjištěním to, že o kom jsem si myslela, že je ten správný tak nebyl a já se zas vrátila k tomu, kdo opravdu správný byl a je. Prostě jsem to pořád chtěla vidět to spojení někde jinde, než tam kde skutečně je, ale to už jsem prostě já. Pořád toužím objevovat a nechci si připustit, že už by tohle byla konečná a já nemohla objevovat, pevně doufám, že takových lidí ještě poznám hodně a vybuduji taková nádherná přátelství a vztahy.

Zdroj obrázku: CAMILLESOFTLY. weheartit.com [online]. [cit. 9.10.2020]. Dostupný na WWW: https://weheartit.com/entry/347136168

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *