To, že mám na to svůj názor neznamená že s tím nemám zkušenost

Aneb, když se s někým bavíte o něčem o jistém tématu na který máte svůj názor, možná trochu ráznější a takový ne zrovna pozitivně nakloněný názor a máte k tomu své důvody a jste nařknuti z toho, že je údajně vidno, že s tím nemáte zkušenost.

Jenže co když právě proto, že na to máte takový názor tento svůj ráznější názor je právě z důvodu, že s tím máte zkušenost až až a už prostě jen nechcete aby se to opakovalo, jelikož jste toho nasycení?

Nemám ráda, když někdo zpochybňuje mě, nebo mé názory, mám za to, že takový člověk nic nebere seriózně a vlastně ze všeho má srandu. Což o to pro srandu já jsem a smysl pro humor mám též, však aby fungoval kontakt, přátelství, či vztah je třeba toho druhého brát takový jaký je a brát ho vážně, nedělat si z něj srandu a brát ho jako terč nějakého posměchu, to pak je jasné, že ten druhý se s námi asi moc bavit nebude, jelikož kdo by dobrovolně byl terčem jakéhokoliv vtípku a cokoliv co by řekl tak by bylo použito proti němu, anebo převráceno ve vtip?

Ano, pro srandu jsem a sranda musí být, to je pravda a také zastávám tento názor, však člověka jako takového je třeba si vážit a když mu dáte najevo, že si ho vážíte tak pak té srandy můžete s tím člověkem zažít kupu a vymýšlet další a další. Však pokud si toho člověka nevážíte, nebo to tomu člověku dáte jasně najevo tak pak se ten člověk bude cítit špatně a nemusí již být té vší sranda nakloněn.

Jsou jisté věci jako je osobnost, názory, city, emoce, pocity, které jsou a myslím si, že by se z nich neměla robit sranda, anebo je nějak podceňovat, jsou to aspekty ze života, které jsou a měly by se brát tak, jak jsou rozumně.

Opravdu mi nepřijde super se někomu smát za to, že se cítí špatně, nebo že s něčím měl špatnou zkušenost a cítil se špatně a už vůbec neuznávám to, když si někdo dělá srandu z toho, že někdo má z něčeho strach a proto to ve svém životě nechce.

To je jako kdyby mě zavřeli do výtahu, který by se někde zasekl a nesvítilo tam žádné světlo a teď mě tam nechali a bavili se tím, jak tam panikařím a zoufale se snažím dostat ven, pak mě tedy pustí po nějaké době co by je to přestalo bavit a pak by se následně smáli tomu, že už znovu se tam bojím vkročit po této zkušenosti co mi udělali. A to už tak či onak mám strach z uzavřených prostorů, jako je výtah a tma.

Nepřijde mi to jako sranda, kor když já bych mezitím prodělala několik panických šoků tam v tom výtahu a pak by mi chvíli trvalo než bych se z toho oklepala i po vypuštění. A to, že pak následně povím, že nepreferuji výtahy a tmu, že je nemám ráda tak je asi logické, když z toho člověk má hrůzu a i z předchozí špatné zkušenosti. A nelíbí se mi, když by pak někdo přišel a řekl mi něco ve stylu, že je vidno, že s tím nemám zkušenost. Tak jako co to je? Jak si to vůbec dovolí tvrdit, to že někdo má na něco negativnější názor, nebo ráznější, nebo jen prostě, že něco nemá rád ještě přeci neznamená, že s tím nemá zkušenost, to není totiž vůbec pravda.

Co když ten člověk právě tu zkušenost má a dost intenzivní natolik, aby si pamatoval, že tohle už ne v životě.

Na tom nevidím nic nezkušeného, naopak to, že se člověk poučil a už to víckrát dobrovolně v životě nechce. Pochopil tuto lekce v životě a to je v pořádku, je poučen.

Nechápu, jak tohle někdo může vypustit z úst a znehodnotit Váš názor na něco. Jen proto, že to nepreferujete a nemáte to rádi i to vysvětlíte proč, tak jediné co dostanete za odpověď je toto. Upřímně tohle mě dokáže naštvat, jelikož co si to kdo vůbec dovoluje něco takového tvrdit.

Tak snad když někdo má na to takový názor tak se toho člověka o to víc snažím vyslechnout a pochopit proč to tak má a proč to tak cítí a třeba se něco víc o tom dozvím, když ho nechám povídat a mluvit o tom a třeba tím pádem to pochopím a můžu se to i naučit respektovat.

Nevím, proč si lidé myslí, že jedině oni ví tu svou „pravdu a tu svou verzi“ a proč hned bez špetky pochopení, času a zájmu Vás shrnou do kolonky, že nic nevíte a nemáte zkušenost, hned Vás takto smetou pod koberec, aniž by se Vás zeptali proč to tak cítíte a proč máte na to takový názor, hned Vás odsoudí, či odsunou stranou a je jim to jedno.

Upřímně tohle se mě nelíbí, přijde mi to sobecké a škatulkování. A nevypovídá to nic zlého o Vás, jen proto že na něco máte negativní názor, nebo prostě jen ráznější názor, že něco v životě nechcete, to je v pořádku, každému tady na světě něco vadí, nebo něco nechce, nenajde se člověk, kterému by nevadilo nic v životě. Jsme lidi a máme emoce a bez negativních by nemohly být pozitivní. Spíše to vypovídá o tom člověku, který Vás takto hned smetl a hned rozškatulkoval. O tom to vypovídá.

Obrázek si urobte každý sám, však pro mě za mě to vypovídá to, že ten člověk Vás nechce pochopit a nechce Vás poznat, má jen tu svou verzi a pravdu a tu jedinou poslouchá, není přístupný žádnému jinému názoru a úhlu pohledu na věc. Zahleděnost do sebe tak bych to popsala.

Nejsem proti nikomu a ani proti nikomu nic nemám, rozhodně kvůli tomu toho člověka neodsoudím, ale pokud mi tohle někdo udělá tak mi nezbývá nic jiného než jít do střetu a s tím člověkem si to pořádně vyříkat a říct si rázně svoje co si o tom myslím a co si o tom chováním myslím, pořádně to roztočit a ať se tomu člověku trochu protočí panenky v očích, ať vidí, že zdaleka nejste tak nezkušení, jak Vás možná odsuzuje.

Když odsuzuje Vás, zákonitě někde v hloubi duše odsuzuje i sám sebe, to co člověk dělá lidem tak to obvykle bylo i dříve na něm pácháno a to nemyslím jen ve zlém, ale i v dobrém. Takhle to funguje, lidé totiž se chovají na principu – jak oni ke mně tak jak k nim. Proto si myslím, že takový člověk, který mě takto odsoudil tak nejspíše byl také někdy v životě odsouzen a byl asi držen v ústraní a jeho názory nebyly brán vážně, možná žil v něčím stínu a nyní si to kompenzuje.

Tak to funguje, zkuste se zamyslet nad tím, proč se některí lidé chovají tak jak se chovají, vždy to pramení z jejich minulosti a to jak se chovají dnes je jen výsledkem a důsledkem toho, jak to v sobě zpracovali a přijali – ať už jakýmkoliv způsobem.

Každopádně ať se vrátím k tématu, nepřipadám si tak nezkušená, jak jsem byla označená, právě proto, že jsem to zažila tak proto to již nechci, nasytilo mě to v životě a opakovat to nechci, je to věc, která přirozeně s věkem odchází a mám s ním špatnou zkušenost a nechci ji riskovat a opakovat v životě nadále, právě proto že se již mám ráda.

A co Vy, jaký na to máte názor?

 

Zdroj obrázku: SVOBODNENOVINY.EU. Svobodné noviny bez cenzury [online]. [cit. 24.5.2018]. Dostupný na WWW: http://svobodnenoviny.eu/brana-smrti/

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *