Tolik, kolik zasloužíš

Proč by člověk stále měl ze sebe dělat věčného dobráka i pro nepřátele? Proč by stále měl pomáhat i někomu, kdo podráží nohy soustavně? Někdo, kdo vede uraženého žabo-myší války, které ignorujete. Proč by najednou, když je nepřítel v nouzi měl právo na mou pomoc? Když nemusím, nemám to nakázáno a ani jinak situace není nakloněna k tomu, abych měla pomoci, tak proč?

Prostě ne. Musela by se taková situace nápomocná už být vytvořená a muselo by to i tak tomu být nakloněno a taky koneckonců ten člověk by si to měl zasloužit tu pomoc. Avšak dávat vodu nepříteli, proč jako? Ano, říká se drž si nepřátele ještě blíž než přátelé, avšak to neznamená, že s nimi musím sdílet osobní život a ještě jim nabíjet pomyslné zbraně. Nejsem v kovbojce a ani v akčním filmu, avšak v reálném životě. A abych pomohla, musela bych opět sama sebe zapřít a vytvořit situaci, z vlastního volného času a dobré vůle a vytvořit to, abych pomohla. Jenže proč? Ne, nebudu to dělat, vše je mi nakloněno pro můj prospěch a pro to, abych se tomu krásně vyhnula, nebo to nemusela dělat, tak si to užiji.

Tak dlouho ignorovat náznaky, urážky, posměchy, drby, ignorovat nepořádek a ta všechny svinsta, která probíhala. Trvalo to, zvládla jsem to. Nyní už nejsem povinna to snášet a ignorovat nadále. Nyní už můžu ignorovat na pořád a dělat, že ta člověčina neexistuje. Takže pardonek dovolím si být taky trochu zdravě uvažující a asertivní člověk se sebevědomím a dovoluji si odmítnout a nepomoci. Protože podle mého si ta člověčina to nezaslouží. A já už vyrostla z roli dobrodince, který se rozdává pro všechny a hlavně pro nepřátele, nebo využívače. Takže je fakt skvělý a osvobozující pocit se na něco a někoho vyloženě vykašlat, osvobozující a velká úleva. Protože konečně vám odpadne nějaká zas teoreticky starost a zátěž a takhle se odlehčíte krásně.

Vy kteří mě už nějakou dobu čtete a znáte, tak určitě víte, že jsem typ člověka, který miluje lidi a když může tak pomůže. Avšak kdy už to dojde i do takového latě, kdy i já s chutí a veselostí odmítnu a nechám v tom někoho koupat, tak k tomu mám své důvody, nejsem svině a ani člověk, který by byl škodolibý. Beru tuhle zkušenost jako projev sama sobě vlastní loajalitu a lásku, že už se nechci zaprodávat někomu, kdo mě vlastně nesnáší a nabíjet pušku nepříteli. Fakt ne. Koukám již na to, kdo co udělá taky pro mě, když potřebuji a napočítala bych na prstech jedné ruky lidi, kteří o mě mají fakt upřímnou starost a pomůžou mi, když opravdu potřebuji.

Chápu, že se teď dotknu většiny, která řekne „ale takhle to mám já taky, to má takhle většina lidí a na co si stěžuji?“ Ne nestěžuji si, jen konstatuji svůj příběh, zkušenosti a hážu sem momentálně myšlenky, poučky ze své vlastní hlavy.

Takže ano, jsem teď ve fázi, kdy si užívám, když vidím, jak někdo, nebo někteří dostávají, to co si zaslouží a jak se celou dobu chovali. Koukám a dovídám se jak karma, některé lidi trestá a upřímně ano, mají co si zasloužili a co zaseli, moc jim to přeji a nemám k nim žádnou lítost a ani soucit. Jen ať karma řádí, co nejvíce. Jsou to ten typ lidu, kteří tě jen využívají, tváří se jak největší kamarádi, nebo opatrovníčci, nebo někdo kdo je údajně blízký člověk, ale jakmile odejdeš, nebo nejsi k dispozici tak tě neznají, porovnávají se s tebou, závidí, hází klacky pod nohy, chlubí se vlastními výkaly, zkouší tvou trpělivost na co zareaguješ a nezareaguješ, když potřebují tak tě znají, pak tě neznají, když po nich něco chceš tak nemají čas a jen jim jde o vlastní pohodlí, aby nemuseli nic dělat a i to nic co doposud dělali, tak i to je zmáhá. Proto nelituji a moc jim to přeji, ať se v tom vykoupou. Ano, každý dostane co si zaslouží a co zasel. Taky mám leckdy těžký život, tak jako ostatní lidi, tak jen si přeji, ať se dostane i na tyhle vychcánky a sabotážníky, kteří neumí se ani normálně bavit a komunikovat. Do kožichu, do hřbetu nandala bych jim kameny a cihly karmických lekcí, aby měli proč skuhrat a brečet, jak je život strašně nefér.

Zdroj obrázku: © 2021 ARTBOXONE. https://www.artboxone.dk/ [online]. [cit. 30.9.2021]. Dostupný na WWW: https://www.artboxone.dk/gifts/cushions/31351-karma-definition

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *