Tolik pro šťastný konec

Něco se neskutečně vleče a když už si člověk říká, že už je to u konce, že už se to konečně doklepne, tak jako kdyby na zákon schválnosti se to opět prodloužilo.

Někdy mi to tak připadá, jako kdyby Vesmír měl smysl pro humor a nechával Vás tak dlouho vycukat, dokud nezešílíte nedočkavostí, anebo nezešílíte tím celkově.

Víte, že něco stojí prostě za houby, jednoduše a lidsky řečeno. Prostě, že to nemá budoucnost, nebude to pokračovat nijak dál a není to to, co byste chtěli, avšak ten konec na který se už celkem těšíte tak se ani neblíží. Už se smíříte s tím, že to prostě nebude dlouho trvat a že se rozloučíte s někým, kdo pro vás není ten pravý, vhodný či dobrým člověkem do života a že jeho přítomnost vám víc bere než dává, nebo ubližuje, nebo škodí. Kdo ví co si pod tím vezmete za význam.

A tak si prostě vytyčíte poslední laťku, které dosáhnete a když už jste něco vybudovali a vynasnažili se pracně, tak aspoň shrábnete pomyslné ovoce, abyste z toho taky něco měli. Jenže ono se to zas tak nekonečně prodlužuje, zas časový posun, zas není čas, zas to prostě nějak nejde a Vám se i to čekání na to šťastné Vaše završení, shrábnutí odměny a toho co jste vybudovalim tak se vám prodlužuje a to je jak naschvál, jako kdyby hladovějícímu odtrhli od pusy kus žvance.

Je to úmorné, ale co už. Buď se na to vykašlete hned, anebo počkáte i na ten šťastný konec. Tohle je pro mě něco jako neustálé prodlužování trápení a nekonečné čekání na něco, co stejně skončí. Čekání na šťastný konec? Celkem to zní komicky a nesmyslně, proč vlastně čekat na konec, když ho můžu mít hned a vykašlat se na to vše hned a taky bych měla. Neslyším jiné rady než to, že se na to mám vykašlat, že na mě ten člověk stejně kašle a je to blbec, avšak já jsem vytrvalá a já si na to odměnu počkám, protože mi to za to stojí. Stejně to pak pošlu celé do háje, vlastní rukou zabiju vlastní snahu, avšak proč ne? Když stejně nebudu mít budoucnost a nepatří do ní tak asi aspoň užiji okamžik a přítomnost, než se rozloučíme a půjdeme dál každý svým životem.

Ať z toho oba máme aspoň nějaký příjemný zážitek, něco co si můžu zapsat jako další do seznamu zážitků. Avšak mi to za to stojí, když už jsem bojovala a čekala tak dlouho, tak se dočkám dovršení.

A i přesto vše, když vím, že by to neklapalo a že bych pro něj nebyla ta pravá a nejsem ta vhodná do života, protože patřím jinam do jiné náruče a k jinému člověku o kterém to vím, že lepšího už nepotkám, tak proč bych nemohla si aspoň užít poslední zážitek, než se zas vrátím tam, kam patřím.

To, že lidé pro sebe nejsou vhodní ještě neznamená, že spolu nemusí zažít i něco pěkného, nemusí to být nutně jen to zlé, nebo špatné i když to převažuje.

Když už mě tolikrát ranil, naštval, zklamal a úplně utloukl ve mně city, tak aspoň chci vzpomínat v dobrém, že nebylo jen to zlé, ale i to dobré, co si můžu vrýt jako vzpomínku do paměti. A až někdy budu přemítat nad svými zkušenostmi a budu ležet jen tak na posteli a čučet do prázdna, tak si můžu vzpomenout na něco, co jsem kdysi zažila a byla to jedna z mých zkušeností.

Však nemusí vždy všechno končit tak tragicky a nemusí všechno být tak dramatické a ve zlém, může to být i pohodový odchod a vyšumění do ztracena se sladkým nádechem toho, že někdy něco bylo a už není.

Mi to stačí, nežádám moc, stejně vím, že mé city nebyly opětovány, tak není čeho litovat, neztrácím nic, možná ten člověk ztrácí mě, ale to už je stejně jedno.

Nechci pokračovat v něčem, kde se mi nic nevrací a nechuť by se mi rozežírala víc a víc do těla. Nechci v sobě utlouct poslední dobré vlastnosti, které mám, chci si je uchovat a věnovat je tomu, kdo je ocení.

Tolik pro můj šťastný konec a děkuji za to, jsem ráda, jsem šťastná, že jsem měla tu čest, avšak život jde dál. Nejsi ten, kým jsem si myslela, že jsi, pomýlila jsem se v tobě.

Zdroj obrázku: GINENA. Busy Teacher [online]. [cit. 7.8.2020]. Dostupný na WWW: https://busyteacher.org/12766-song-worksheet-my-happy-ending-avril-lavigne.html

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *