Tóny života

Publikovala Sára Lhotáková, pod kategorií Hudba, Šťastný život.

Pocit, kdy slyšíte, jak vaším životem pěje oblíbená hudba, song, píseň a hlas. Ten pocit, kdy splýváte s tónem písně a vidíte se v písni.

Ten pocit souznění, kdy víte, že na to nejste sami. Ten pocit, kdy slyšíte vlastí melodii.

A teď to berme ať už ve smyslu hudebním, anebo ve smyslu posluchačském.

hudba-pro-zhmotnovani

Hudba, kterou hrajete, hraje celou vaší duší. Slyšíte vlastní tóny, dodává vám to úžasný pocit sebevědomí, sebelásky. Cítíte se schopní užiteční, šikovní. Nádherný pocit. Ten pocit, když hrajete a rozezníváte do okolí vibrace, ať již hudební nebo vaše vlastní vyzařování.

Ten pocit, kdy slyšíte píseň, ve které se úplně vidíte, splýváte s ní, nacházíte v písni odpovědi na vaše otázky, kdy píseň hraje do vaší životní situace. Cítíte se, že na to nejste sami.

Ne nadarmo se říká, že hudba je všelék na všechny bolístky :).

music_big

A to i přes ten fakt, když si o sobě myslíte, že nejste hudebně nadaní. I přes ten fakt, že si myslíte, že neumíte zpívat. Splývat s hudbou můžete. Pokud splýváte, máte cit pro to a pro ten cit stačí trošku empatie :).

Není to nic co byste neměli, co byste v sobě neobjevili. Nikdo totiž není z kamene natolik, aby necítil a nevžíval se do ničeho.

Já osobně v hudbě nacházím jak odpovědi na své otázky, tak i životní náplň, energii, optimismus, sebevědomí, lásku, vášeň, budoucnost, vyhlídky, vše co si přeji.

Chápu, že ne každý to tak vnímá. Ale za svůj život jsem se všimla jistého faktu. Hodně lidí, byť se hudbě nijak nevěnuje, tak se jim hudba líbí, poslouchají ji, potají si zpívají, tančí do rytmu, splývají s tóny, vidí se v jistých písničkách a uvolní se tak. To mě dohnalo k tomuto poznání a uvědomění, že hudba nepatří jen umělcům a muzikantům. Hudba patří všem.

Rozeznívá naši duši, naše srdce. Hudební vibrace mají dokonalou schopnost nám dodat náladu, či naopak rozladit. Protože vlny, které posloucháme jdou do nás, našeho vědomí i podvědomí a tam se uchytí.

Ne nadarmo hodně lektorů radí lidem, aby neposlouchali příliš často smutné a depresivní písničky, hlavně před spaním.

Jelikož vše co posloucháme a vnímáme brzy ráno a těsně před spaním jde do našeho podvědomí velice snadno a kor, když to posloucháváme opakovaně.

Tento fakt, který jsem sice věděla již dříve mi dal inspiraci v tom, že na hudbu po ránu a těsně před spánkem bych si měla dávat pozor, aby tak nerozladila mou náladu.

Proto před spaním poslouchám buď příjemné, sebevědomé písničky, anebo si pustím motivační videa či webináře, které mě vždy duchovně naladí a dodají mi nadhled, rozhled a vše pozitivní, co mě uspokojuje.

Nikomu takto nechci radit, ať si každý poslouchá co chce, chci tím jen říct, že hudba ovlivňuje naši náladu markantně a to nemusíte být zrovna hudebně založení.

Berte to v úvahu, že i hudba vám může náladu změnit a je na Vás jaký směrem :).

O Sára Lhotáková

Jsem nezávislá autorka projevující svobodné názory bez cenzury.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *