Ty o tom nerozhoduješ a ani nikdo jiný

Vždy jsem si ctila hrdost a svůj postoj, že o mém životě vždy budu rozhodovat jen já. Ani když jsem byla mladší tak jsem nikomu nedovolovala aby za mě rozhodoval, vždy mi to bylo tak strašně proti srsti.

Vždy jsem bojovala proti tomu, kdo se mi snažil do něčeho mluvit, nebo o mě rozhodovat. Vždy jsem takové lidi buď ignorovala, anebo opustila, nechtěla jsem je, nechtěla jsem s nimi se dál bavit. Protože ten, kdo se mi snaží sobecky mluvit do života, aby to bylo pro něj/ní výhodné a už nebral ohledy na to zda to tak chci já, tak pardon takový člověk mi neměl, co nabídnout.

Utíkala jsem a utíkám od takových lidí, protože jsem vždy byla svá. Nešlo a nejde mě zkrotit, nikomu se to nepovedlo. Říkám si, ono vzduch taky nemůžeš zkrotit tak, proč by to mělo jít u mě.

Nikomu jsem to nikdy nedovolila a ani ne tak z důvodu toho, že bych ty lidi neměla ráda to ne, kolikrát to byli lidé které jsem fakt hodně měla ráda a milovala, ale ztratila jsem trpělivost s tím je učit tomu, že mě si nepodmaní, tak jsem se na to radši dřív vykašlala, protože mi svoboda byla přednější. Anebo když jsem vycítila, že to u nich nemá smysl je to učit, že stejně nepochopí.

Přišel člověk a jakmile mi měl něco nakazovat s kým a jak se mám bavit, tak co, jsem se sebrala a šla jsem to rovnou udělat přesně to, co říkal, že nemám dělat. Ani nevím proč, necítila jsem se ukřivděná a ani nijak zle, jen jsme cítila nutkání to hned jít udělat a překonat hranici, která mi byla vymezená. Nesnášela jsem a nesnáším do teď když mi někdo řekne, že to nejde, nebo že to nesmím, to hned při nejbližší příležitosti to udělám, aby viděli, že to jde a že já to dokážu.

Cítím se pak dobře, já osobně a chápu, že jim to ubližuje, ale já prostě neumím být někým jiným – poslušným, kdo by je poslechl a marnil život v očekávání druhého.

Stejně když někdo bude chtít se na mě zlobit, tak na mě může cokoliv a kdykoliv vytáhnout. Tomu se nevyhnete.

A já si myslím, že člověku nejvíc sluší právě to, že je sám sebou a je nezkrotný, protože taková já jsem a neumím být jiná.

Z velké lásky se lidé nemění, ale pokud pouze sami chtějí a rozhodnou se pro to. Láska mění charakter, ale obvykle umocní to krásné, co v člověku je, ale nepozmění vás radikálně, jen umocní to krásně, stejně v jádru jste to pořád Vy.

A to, že někdo si myslí, že má nade mnou nějakou moc, nebo si myslí, že najednou vstoupil do mého života a myslí si, že já budu poslušná, nebo dokonce se nechám podvolit tak se splet, ve mně se spletl? Ne spletl se ve své namyšlenosti a cílevědomosti, ano dokáže to člověka hodně zaslepit když si nedá pozor. A u mě narazí, protože dokážu být tvrdá jako diamant pokud jde o víru a nezkrotná jako divočina pokud jde o chování. A ne žádný namyšlenec, ctižádostivec, který si na mě namířil mušku a sleduje mě, mě fakt nedonuti být hodná a po vůli. Vybral sis špatný cíl, něco co je pro tebe nedosažitelné. Můžeš mě zranit, můžeš mě postřelit, můžeš mě zahnat do úkrytu, ale nikdy mě netrefíš úplně. A i kdybys trefil tak fénixové nikdy neumírají trvalo, rodí se noví a noví a věř mi, že můj fénix by tě pak sežehl plamenem. Každý padnutí na dno a pomyslná smrt mě posiluje a když do toho zapojím emoce tak ani nemluvím.

Nejsem snadný terč pro egoisty, namyšlence a lidi co si myslí, že jim budu po vůli a budu je milovat, vybrali jste si špatně a taky se spálíte.

Nebudu ti vyplňovat prázdné místo v posteli, jen proto že sis na mě ukázal a nebudu ti vyplňovat volné chvilky jen proto, že někdo, kdo by měl mít tak na tebe nemá čas. Na to si sama sebe dost vážím, mou náklonnost mám pro lidi, kteří si mě váží a neberou jako samozřejmost a takový klenot fakt nejsi. Umím si vybírat mezi lidmi a vím, kdo je opravdovým přítelem a kdo se jen chce přichomýtnout.

I když mi odrazíš veškerou ochranu a budu už jen já, kdo se ti postaví do očí tak budu to já u koho nejvíc narazíš, ukážu ti zrcadlo o které se rozbiješ, protože bojuji srdcem a ty jenom rozkrokem.

Nestojí mi za to se někomu podvolovat a ponižovat se, věřím, že mám na víc. Podvolují se ustrašení lidé, ale to já nejsem. Nebudu se bát nějakého usmrkance, který v srdci je podělanej malej kluk. A tím teď nikoho neurážím jen narážím na ten fakt, že by si ten člověk měl v první řadě vyřešit své komplexy a uzdravit si své vnitřní děťátko.

Nedovolím, aby někdo rozhodoval o tom s kým se mám bavit, s kým spát, nebo s kým chodit ven, je to moje věc a stejně tak já nikomu nepovídám do toho s kým baví, spí, nebo kamarádí, je to věc, kterou u každého respektuji. Proto si ten respekt vydobývám i já, protože se nechci nechat pohltit někým, kdo by mě pak stejně odhodil jako hadr.

Zdroj obrázku: SNORGTEES. snorgtees [online]. [cit. 9.8.2019]. Dostupný na WWW: https://www.snorgtees.com/born-to-rebel

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

2 komentar v Ty o tom nerozhoduješ a ani nikdo jiný

 1. Moderní Doba napsal:

  WoW 🙂 Ty jo,pěkný článek.
  Myslím,že napsat takovéto slova to pořádnou sebejistotu a sílu,myslím si že to „razí“ přímo z tebe a je to síla,nevím sice jak a kdo pobere tento článek,osobně se přikláním k tomu přirovnání k „větru“,to že každý chlap (někdo více,někdo méně) přemýšlí rozkrokem byla jedna luxusní historka ještě z doby starého řecka jak chyběli „vojáci“ do řad,a tak se „vychytralý“ vojevůdce ve zdejší „putyce“ rozbásnil o poctách a rájích,to u mladých vyvolalo pochybnosti.Pozval je k „sobě“ všem desítkám mladíkům dal alkohol a přidal hašiš,pak přizval „přikoupené“ prostitutky,začal jim slibovat tento „posmrtný“ ráj a když za něj život položí všichni slíbili a začaly orgie,(nebo tak něco už si nevzpomínám..:-) Ale 98 % těch šílenců šlo do bitvy za tou vidinou 😀
  Trochu jsem odbočil,chtěl jsem jen poděkovat za článek,sem-tam se stavím,chtěl jsem říci že ani voda se nedá uchopit,pokud lidi budou žít s někým s myšlenou on/ona – nebo „kdo má víc“ nebo „to nemůžeš“ „to nesmíš“,tak tyto věci vedou k zániku – nemají dlouhodobý společný,láskyplný cíl nejde jen o děti,ty vyrostou, co potom když oba žijí společně se všemi okolnostmi v životě a stále se umí milovat i udělat si ze sebe srandu,tak jejich vztah vydrží fakt dlouho.Třeba se nedivím,že každý druhý vztah když jsme tedy u nich,že se rozpadá a končí u rozvodu.Myslím že lidem chybí základní osvěta v těchto věcech jak se chovat jeden k druhému,vem si třeba východní filosofie anebo dokonce jak se tam „holky“ chovají ke klukům a ženy k mužům a babičky k dědům,víš jako že tam je něco víc než jen že jsou spolu,rozhodně tam je to co píšeš v tom článku tady a to myslím že je „respekt“ „nevlastnění jeden druhého“ to mě napadlo jak si psala o tom vzduchu,za mě hodně dobrý článek.Sám vím,že není jedoduché mít kolem sebe lidi kteří myslí jinak“nevím jestli to nazvat postaru“.
  Znal jsem se s Ravenem a Arianou dlouho než se to u nich otočilo,oni psali o zajímavých věcech neříkám,že člověk musí se vším souhlasit,ale tvrdím že kdo chce kam pomožme mu tam,jestli tě někdo nějak poslední dobou štve nějakýma „hlodama“ tak ať je to co nejmíň a taky ať ti co nejmíň „někteří lezou do *** šak víš to asi nesnášíš taky “ Nemyslel jsem to zle,celkem mě ten článek fakt zaujal a věřím,že ti ostatní mají zase nad čím přemýšlet.Každopádně tento blog asi brzo zakážou 😀 a důvodem bude “ Až moc upřímnosti“ …ne to snad ne,někdo kdo si to přečte tak to nemusí pobrat 😀
  Toto je moc dobré,cit.“ Nedovolím, aby někdo rozhodoval o tom s kým se mám bavit, s kým spát, nebo s kým chodit ven, je to moje věc a stejně tak já nikomu nepovídám do toho s kým baví, spí, nebo kamarádí, je to věc, kterou u každého respektuji. Proto si ten respekt vydobývám i já, protože se nechci nechat pohltit někým, kdo by mě pak stejně odhodil jako hadr.“- znám pár koček,které jsou v manželství na „druhé koleji“,a je mi toho líto protože to jsou dobré a poctivé ženy,taková která příjde na tvůj blog,zjistí že může být všechno jinak.
  Jestli tě mohu poprosit co si myslíš o moderním manželství,zdá se to i tobě že se moc lidí rozvádí? Když vzpomenu na dědu a babičku třeba tak pamatuji,že už tenkrát nadávali jak se lidi moc rozvádí.Myslíš si že moderní „holky“ jsou až moc ovlivněné intenetem? Nemyslíš že by třeba i kluci měli pomáhat třeba na zabíjačce doma,u strejdy,umazat si ruky od krve a střev ? 😀 ? To je extrém,jsem jen chtěl říci že dneska mi to připadá „připosrané“ 😀 Kůrňa ale dobrej článek!!!!!!!

  • Moc děkuji za krásnou a obsáhlou pochvalu, velmi si toho vážím 🙂 :). Snad mi stránky nezakážou kvůli upřímnosti 😀 😀 snad je ještě taková svoboda slova, že mohu takto fungovat 😀 :). Moderní manželství? Ano, přijde mi, že se hodně lidí rozvádí. Možná je to právě tím jak píšeš, že spolu lidi neumí komunikovat a místo řešení tak se raději rozvedou. Jako ano v některých případech souhlasím, že je lepší se rozvést a neudržovat nefungující vztah, či rodinu. Ale myslím si, že než se rozvést tak by ti dva měli si najít k sobě znovu cestu a pokusit se to slepit, přeci jen člověk si nebere do manželství jen tak někoho s kým za týden za měsíc nechce být. Je to důležitý krok v životě. Moderní holky? 🙂 Já si myslím, že nejen holky, ale lidi celkově jsou hodně ovlivnění internetem, u holek to může být tím jak sledují jiné holky či celebrity po sociálních sítích a srovnávají se s nimi nebo s nimi soupeří a ženou se za dokonalostí, která vypadá dokonale jenom na těch obrázcích a kluci mi přijdou ovlivnění taky, ale jinak, třeba tím, že neumí v reálném životě s holkama mluvit, neumí oslovit, pozvat, bavit se a tím se schovávají za rouškou internetu, kde jsou sice za „borce“ ale jen anonymně, v reálu sklopí oči a netroufnou si, tím si myslím že to je. A připosrané jak říkáš, jo taky mi to tak přijde. Hodně lidí jen fňuká, všechno je zmáhá a hodně kluků si jen stěžuje a fňuká jak je co náročné a co musí udělat, jako jo v tomhle s tebou souhlasím, že by lidé obecně měli trochu víc pomáhat nejen v domácnosti, ale víc se zapojovat do života celkově :), jak říkáš pomáhat na zabijačce :D, ale tak co je to zkušenost a člověk se leccos naučí rukama, pořád lepší než to co vykouká z internetu, nebo her, tam zážitky člověk nenajde :). Takže toť můj názor, snad jsem odpověděla na vše :).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *