Umět si poradit a vydýchat to

Nečekané změny, které bohužel udělají díru v programu a harmonogramu asi každému z nás. Něco si naplánujete a s něčím počítate, že to tak bude a i se na to tak těšíte, už je to tak nějak rozvržené a říkáte si „Ještě je čas tak jsem v klidu.“, jenže někdy během dne nebo během pár hodin se vše změní a najednou to, co mělo být až potom tak musí být ještě dřív a co teď narychlo, že?

Najednou změna, to co mělo být není a musí to být hned? Nejhorší je, že nelze to zrušit nebo říct ne, protože je pořeba to dokončit, je to součástí něčeho na čem pracujete.

A teď se vše najednou musí domluvit hned a udělat hned. Člověk je v tu chvíli nepřipraven, ale co má dělat, jelikož to rozhodnutí a pokyn nepřichází z Vaší hlavy. Je to nepříjemné, nečekané a na honem, ale co se dá dělat i když se stane taková věc, je třeba se k tomu sportovně postavit a vzít to zodpovědně.

Prostě se to teď vydrží to, co je potřeba dokončit tak se dokončí, vezme se to den po dni, aktivitu po aktivitě a povinnost po povinnosti, vše se rozvrhne a vyjde to. Prostě to vyjde, nebude žádné mezi. Zvládne se to a nebude žádné mezi. Prostě se člověk zakousne do úkolu a ten dokončí a dosáhne toho, že bude splněno a pak zas klid, vytoužený klid.

Život už takový je, prostě někdy máte období, kdy toho je víc a nevíte kam dřív skočit a co dřív dokončit, protože je toho prostě hafo a každý den lítáte jak veverka. A někdy jsou dni, kdy si můžete dopřávat a dělat si co chcete a nepředřít se. Už to tak prostě je, ten život se tím vyvažuje a někdy se prostě sejdou okolnosti a že to vyjde na jeden den nebo na pár dnů nyní. Nedá se nic jiného dělat než se k tomu postavit, vzít to sportovně a dokončit to. Vydýchat tu změnu, počítat klidně do 50 než se zklidníte tou parou novinek a změn a následující dni zatnout svaly a vydržet, jít do toho, postavit se tomu.

Protože tohle není věc, která se dá ze sebe jen tak spláchnout a už není, tohle je věc, kterou je třeba brát vážně, týká se to vlastně kvality Vašeho života a proto je třeba to brát primárně. A ono se to zvládne a vydrží, cokoliv člověk chce, tak zvládne. Proto to přišlo do života, protože to má člověk zvládnout.

A upřímně, je lepší si to takhle nandat do hlavy a v hlavě se na to všechno připravit, pak to všechno přijímáte, řešíte a zažíváte mnohem snáze než když se tomu spádu událostí poddáte a jste tím akorát přemožení, rozladění a negativní, to mi přijde jako totální nepřipravenost a poddanost toku událostí, přitom člověk se může takhle aspoň trochu připravit, dá si to do hlavy a ono tělo pak spolupracuje tak, aby se to zvládlo.

Tělo je chytré a hlava ještě chytřejší, když jste na něj hodní tak Vás bude poslouchat a nezklame Vás.

Ať už se stává v životě jakákoliv negativní rychlá změna – prostě něco, co totálně nesnáším tak vždy je dobré to umět vydýchat, napočítat do 50, nechat si to projet hlavou a hledat řešení, cesty jak to mít, co nejdříve z krku vyřešené.

Nenosit to na zádech jako pomyslné břemeno, ale ulevit si a zas mít čistou hlavu a nemuset něco dodělávat, nebo rozdělávat.

Nemám ráda, když věci se mění negativním směrem nikoliv mou vinou, ale vinou někoho jiného, nebo na příkaz někoho jiného a evidentně je to tím negativním směrem, protože je to uměle příkázané a urobené. Avšak ne vždy tok událostí člověk ovlivní, ale ovlivní to, jak se ke všemu postaví, z toho je potřeba čerpat sílu, odhodlání a sebevědomí.

Je třeba být neoblomný, silný, sebevědomý, houževnatý, klidný a vytrvalý. Žádná překážka, kterou jste si nevybrali do cesty nebo nezpůsobili sami, tak nestojí za to, abyste se před ní složili nebo nechali se jít porazit natrvalo. Nebo aby vás srazila a Vy začali brečet nad nespravedlností překážky, nic za to to nestojí, překážky dostáváme do života každý z nás a je jen na nás jak se k nim postavíme.

Může být různě vysoké, silné a různě srážející, ale vždy existuje způsob jak ji překonat. A i když nás to někdy srazí, tak je jen na nás zda zůstaneme sražení, anebo najdeme jiný způsob, jak ji překonat. Vše je jen o nás. A co vím já z vlastní zkušenosti tak obvykle toho, čeho se člověk nejvíce obává a ve dnech kdy toho má nejvíce nahuštěné za povinnosti tak obvykle pak když to vše zvládne, tak se cítí krásně a líp, uleví se. A někdy to ani nebývá tak strašné, jak se toho člověk obává.

Možná je to tou přípravou? Možná, ale všechno je to v hlavě, jak ke všemu přistupujete. A chápu, že stejně tak jako já nemáte rádi negativní náhlé změny pro něčí výmysl, já to nenávidím, ale snažím se v tom hledat tyhle fígle, které mi tohle vše usnadní a můžu se pak díky tomu cítit znovu jako princezna.

Zdroj obrázku: EXKLUZIVNE. Věk světla [online]. [cit. 27.9.2019]. Dostupný na WWW: https://veksvetla.cz/tag/dychani/

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *