Užijte si tu komedii

Možná ještě před delší dobou by mě takové informace pobouřily, nebo rozčílily, ale jak čas plyne a jak přijdete na to, že se díky tomu, že se Vám něco nelíbí cítíte špatně a hůře tak přijdete na to, že nač se rozčilovat a nad se trápit nad věcmi, lidmi a událostmi, které nejdou ovlivnit a které jste nemohli učinit a ovlivnit.

Když vlastně dojdete k tomu závěru a názor, že stejně veškeré Vaše dosavadní psychické, životní a jakékoliv jiné problémy, které sami v sobě, anebo s přáteli řešíte co se týče Vašeho života tak vyřeší jeden krok a jedna změna tak pak leccos přehodnotíte a uvědomíte si, že je zbytečné se neustále nad něčím trápit, když se to vlastně vyřeší jistou změnou, která bude prospěšná hlavně pro Vás a na tom záleží.

Když tento princip a tuto skutečnost pochopíte a uvědomíte si tak začnete uvažovat a přistupovat k životu trochu jinak. Když víte, že se to blíží a je to již všechno za chvíli tak vidíte to, že už nemá smysl se nad tím vším co Vás dříve trápilo pozastavovat. Člověk se najednou už vidí jinde a jinak a vidí už jen tu změnu a nepoohlíží se na tu komedii okolo.

Tu komedii, která ho mohla naštvat, rozčílit a vadit a pak jste byli za toho nejhoršího, komu to vadí a tak. Tím, že jste dříve kdysi v historii, kterou si již matně rozpomínávám, se rozčilovali a dávali najevo co se Vám líbí a ne, jste byli za nejhoršího a za toho, komu se něco nelíbí a kdo je špatný za to, že mu něco vadí a že je hned vyhrocenej. Nu tohle je již dávná historie, nad kterou se pousmívám, protože je to minulostí, která je mrtvá.

Stejně tak se pousmívám nad tou komedií, která tu pro okolí nastane, až tu změnu urobím a hlavně pro lidi, kteří mě nejvíce označovali za toho nejhoršího jen proto, že mi něco vadilo a chtěla jsem v životě něco jinak.

A opravdu je to tak, spravedlnost funguje a ti kterým dříve „nevadilo nic“ a Vy jste byli ti nejhorší tak zrovna Ti vidím jak dostávají do života lidi, situace a události, které jim vadit budou a vidím to na nich. Vidím ty jeji tváře, ty jejich výrazy a to, že neví co s tím mají dělat a jen smutně a lítostivě se poohlíží na mě a nechápou proč to se mnou nic nedělá. Já se pouze z dálky pousmívám a říkám si v duchu „Užijte si tu komedii tady, musíte si taky vyzkoušet něco jiného než na co jste byli zvyklí a to co asi nechcete aby se stalo, ale nemáte na to odvahu a kuráž to říct normálně.“

Já si myslím, že v tom spravedlnost je a proč by vlastně mě to mělo vadit, že tu po mém odchodu nastane komedie a zajímavá dramata, že spolu budou více času trávit lidé, kteří se nemusí, pomlouvají se, avšak nemají na to kuráž si to říct do očí? Mi to rozhodně nevadí, já s tím problém nemám, jelikož mě se to netýká, já to s těmi lidmi mám vyřešené a účastnit se toho nebudu, jelikož já si umím jasně říct a dát najevo s kým se bavím a s kým ne, neudržuji kontakty ze slušnosti a nebavím se s někým jen pro to „aby se neřeklo“.

A je hezky a komicky vidno to, že lidé kteří právě takové kontakty ze slušnosti udržují tak najednou zjišťují, že jim to není až tak příjemné a nejsou až tak rádi, ale což vybrali si to a maj to. Jestli si mysleli, že udržovat kontakt ze slušnosti s někým skončí jen u té slušnosti a nebude se posouvat dál a hlouběji tak to jsou na omylu, lidé běžně a normálně časem a postupně chtějí víc a víc a kontakty utužovat a prohlubovat, je to normální a přirozené.

I já taková jsem, že pokud se s někým bavím tak časem se ten kontakt prostě prohlubuje a přátelství utužuje, avšak je to normální a přirozené, tím se ten kontakt do budoucna posiluje.

A upřímně je mi jedno, jak se to tu všechno semele a kdo a jak se s kým bude bavit, či nebavit. Občas se tak na to podívám jak se ta komedie vyvíjí a pousměji se a budu ráda, že já se toho neúčastním a že můžu být jen tichým a vysmátým pozorovatelem celé té frašky. A pomyslím hned na to, jak se povyšovali nade mnou, jak jsem ta špatná, které něco vadí a hned si uvědomím, že tohle je jejich karma, která se jim vrátila za to, že se povyšovali a sami na vlastní kůži a dech poznají to, jaké to je. Nepřeji nikomu nic zlého, avšak těm lidem přeji, aby poznali jaké to je a poučili se a tím pádem pokročili v práci sami na sobě a posunuli se tak dál, odbourali tak tuto skutečnost se nad někoho, kdo má emoce se povyšovat a být také lidský.

Ta komedie, která každým týdnem a měsícem se blíží mě začíná vážně bavit, jelikož já se toho neúčastním a vlastně já už se celou tu dobu vidím jinde, jsem od toho odproštěna a aspoň na tu chvíli, kdy se toto děje nejsem za tu špatnou, aspoň na nějakou chvíli jsem v neutralitě a můžu se bavit.

Je to opravdu komické.

Vidět ty vztahy mezilidské, jak najednou jim něco začíná taky vadit, já to vidím, ale taky vidím to, jak nemají na to si to vyříkat s tím člověk a jak nechtějí někoho urazit a jak radši lžou, vyhýbají se a hrají si na chudinky, nebo vytížené lidi, anebo se vymlouvají na jiné lidi, že je potřebují. Takových lží, jak to tak pozoruji, až je to fakt vtipné a začíná to právě houstnout, protože právě tu nikdo nechce být za toho špatného, kdo by vyložil karty a pravdu na stůl a ušetřil tak sám sobě i ostatním čas.

Prostě je vidno, jako se ty lži víc a víc zamotávají a upřímně tyto zápletky nemohou dopadnout dobře, to kixne někdy a někde, v tom neslabším článku celé této habaďůry a komedie. A díky bohu, že v tom nejsem žádný účastník, díky Bohu, že se mohu jen dívat, pousmívat se a být ráda a v pocitu štěstí, že se mě řešení těchto klevet už netýká.

A co Vy, bavíte se také někdy tím, jak se lidé zamotávají do svých lží?

 

Zdroj obrázku: © 2018 DRIBBBLE.. dribbble.com [online]. [cit. 11.5.2018]. Dostupný na WWW: https://dribbble.com/shots/2854267–Blind-Sheep-Leader

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *