Věřím si a věřím nadále…

Důvěra a sebedůvěra je nesmírně důležitá, jistě to všichni víme. Vědět a znát ještě však neznamená tím opravdu žít. Je třeba to nejen znát, ale mít to všechno v sobě, v srdíčku a žít v duchu důvěry a sebedůvěry.

Někdy nás ostatní, okolí i dokonce rodina láme v tom, abychom zpochybnili sami sebe, někdy nám říkají, že jsme my ti špatní, my za všechno můžeme a my co jsme všechno jim zkazili a přitom není vidno ani jeden důvod a výsledek toho, že bychom tací byli. Jen nás onálepkují a když tomu sami uvěříme tak se tím i staneme. Tohle jsou překážky, které potkáváme na cestě životem a má za úkol to pokoušet naši víru sami v sebe – žádné náboženství, ale víru sám v sebe. Je to takové svádění z cesty životem a z toho dobrého co si o sobě myslíme a jak se máme rádi. Má nás to za úkol vykolejit a buď abychom uvěřili někomu jinému, kdo by teoreticky tímto nad námi získal moc, anebo abychom se potáceli životem a nevěděl kdo jsme a nic se nám nedařilo, protože když si člověk nevěří tak většinu věcí neurobí dobře, protože jeho nejistota se odráží na činech a chování.

Je třeba být přítomný sám v sobě a uvědomovat si každou chvíli a každý nádech sám v sobě, jste na tomto světě a tohle je Vaše tělo, Vaše mysl, názory a cítění je jen Vaše, to Vám nikdy nikdo nemůže sebrat, pokud to nikomu dobrovolně nedáte ukradnout.Ať už jste tady zásluhou kohokoliv, či zásluhou kohokoliv žijete tak, jak žijete, tak prostě žijete, je to Váš život a ani ten, kdo Vám vlastně hodně věcí pomohl a zajistil není Vy, nemá kontrolu nad Vaším životem, to máte jen Vy a proto tak jednejte, jako tvůrce svého života.

Lidé, okolí i někdy rodina může plivat, může špinit, může obviňovat, může závidět, může vás zrazovat, může i špinit to co je Vám milé, ale tohle jsou jenom zkoušky. Teď to jasně všechno vidím, to jsou všechno zkoušky, kterými si musel člověk projít, aby pochopil že si má věřit, že není špatný a to že to chodí do života neznamená, že jste špatní. Vy nejste špatní, jste tím co si o sobě myslíte, určujete si to Vy.

Nebudu Vám říkat bláboly o tom, jak jsme všichni skvělí, protože o tom rozhoduje každý sám o tom zda bude skvělý. Když tomu budete věřit tak budete i kdybyste jenom žili prostý skvělý život. A když si skvělý připadat nebudete tak i kdybyste pomáhali komukoliv na světě a div na sebe neměli čas tak skvělí nebudete nikdy.

Vše je jen v hlavě a to si každý můžeme nastavit sám podle své libosti. I když by do Vás hučeli leta tak neznamená, že podlehnete, vždy o tom svém životě a o tom co budete dělat rozhodujete Vy, co podepíšete, nepodepíšete, pro co se rozhodnete a co odmítnete, je to na Vás a můžete se rozhodovat znovu.

Život není právě nekonečně, někdy se zdá kurňa krátký na to, aby člověk všechno stihl a stačil si ho užít. Někdy to vypadá, že ten čas a život utíká rychlostí a čím je člověk starší tím víc utíká, než když je člověk dítětem tak je čas dlouhý a i jeden rok se vleče.

Věřím, že i přes ty všechny špatnosti, které mě potkaly a které se dějí na světě a životě tak stále věřím v dobro a v lidství. Věřím v to, že lidi jsou milující bytosti, které se ve své niterné podstatě mají rády, jen si to neumí vysvětlit a projevit. Většina nedorozumění je postavená právě na tom, že si lidé něco neuměli vysvětlit, nebo říct, nebo si neřekli, že se mají rádi, když opravdu měli.

Věřím ve šťastný život, že každý si ten svůj život může urobit šťastný a může být šťastý, někdy stačí málo k tomuto pocitu a nemusíte mít hordy jídla, peněz, nebo miliony zářezů mileneckých. Někdy stačí i míň, stačí to jít jen tak po práci domů a usmívat se, zajít si na dobrou kávu a užívat si krásného večera, užívat si toho že jste někde kde jste rádi, že se u nich na návštěvě zdržíte a takových dalších momentů je řada a řada dalších. Každý si najde to svoje, já se jen trochu nechala unést a rozepsala se od srdce, když už na tím tak rozjímám a přemýšlím.

A též věřím ve spravedlnost a karmu, která si najde každého a za každé činy je člověk odměněn v životě, záleží na tom, co zaseje to si pak sklidí a život mu to vrátí na tom, co je mu milé. Věřím v lásku a to, že za většinou nenávisti je láska, že je to vlastně jen převlečená láska.

Věřím v to, že závist je jen pouhou inspirací do života a že člověk díky tomuto pocitu zjistí co vlastně sám by chtěl ve svém životě. Věřím, že rodinné vazby se nikdy úplně nezlomí, vždy budou, jen záleží na tom, jaké si to lidé mezi sebou urobí. Když se spojí jsou tím pádem silnější a vše funguje správně tak, jak má. Když se odloučí tak můžou být také silné, avšak jsou zranitelnější když jsou sami a snadno se zraní, snadno je někdo zraní a někdo jim ublíží. Avšak dokáží žít, leckdy mnohem statečněji a odhodlaněji. Věřím, že většina nedorozumění pochází z nedostatečného vysvětlení, či projevu lásky. Věřím, že tu krásnou část života má člověk vždy ještě před sebou a pokud něco neskončilo šťastně tak to ještě není konec, ale etapa.

Věřím v lepší zítřky a toho, že ráno je moudřejšího večera a také věřím v sebe. Ve své schopnosti a své intuici se srdcem a rozumem dohromady. Jsem tím kým jsem a jsem tak ráda, cítím se stejně plnohodnotně tak jako kdokoliv jiný na tomto světě a ten pocit je krásný, cítím se žádaně, správně a v pořádku že je to tak jak to je.

Věřím, že i to největší peklo dodává sílu. Věřím, že jakákoliv snaha o chození proti zdi přinese akorát rozbitý nos a pěstičky.

Věřím, že to vše zlé co se děje tak to dělá prostor pro něco krásnějšího, co teprve přijde. Věřím, že život bude šťastný tak, jak si jej člověk urobí.

Zdroj obrázku: AŠI. Zeny.cz [online]. [cit. 4.1.2019]. Dostupný na WWW: https://www.zeny.cz/lifestyle/kameny-pro-zdravi-lasku-a-energii-ktery-je-podle-cinskeho-horoskopu-ten-vas-4402.html

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *