Vše se změnilo a pohnulo

A najednou jde všechno, najednou se to hýbe, najednou se to točí okolo Vás a najednou se to vše pohnulo tím pozitivním směrem, kterým jste si celou dobu přáli.

A vše to jde náhle a začnou se plnit Vaše přání a to, co si přejete, najednou to jde.

Jakoby ve Vašem životě do této doby byla jakási barikáda, která blokovala to, aby se to pohnulo, jako kdyby Vás něco brzdilo. A najednou to je fuč a stačilo jen udělat jeden zásadní krok a to ostatní s tím jde už samo a ani se nemusíte už tolik snažit, prostě to jde.

Aneb jak jsem psala o tom, že některé věci se táhnou, jdou pomalu a některé sešupem. Je to přesně tak.

To co se zpočátku zdálo jako nedosažitelné se nedosažitelným pouze zdálo a ze snu se stalo skutečnost. To, co bylo vymodlené několik měsíců do minulosti tak je nyní skutečnost a Vy ji můžete žít.

Na jednu stranu je to změna, která tak trochu v člověku láme jeho vlastní vůli zda to dokáže ustát a zda je vůbec na to všechno připraven a zda to ustojí. Však na druhou stránku je to právě ten krásný, osvobozující pocit, který si přál. Nádhera, svoboda, klid, mír, láska v srdci, to je přesně to proč to byl sen a nyní skutečnost.

Celý život se leckdy dokáže proměnit v něco nového, co jindy nebylo ani smítkem možné. Nebo se to nezdálo, že by to někdy bylo možné dopracovat až takhle. Leckdy je ten život takový stereotypní a Vy jen hledáte východisko, aby to bylo jiné, už se pomalu stydíte za to, jak žijete stejně a pak stačí urobit konečně jeden zásadní krok, změnu a je to jiné. Je všechno jiné a o ostatní změny takové ty detaily se ani nemusíte starat a snažit, už jdou sami s tím vším, co přišlo. Už to všechno pouze doprovází.

Zbytek přišel s tím vším a Vy si to můžete už jen užívat a nechat se tím doprovázet dál životem a asi nejpodstatnější na tom všem je, abyste tu změnu přijali a nezačali se najednou vracet ať už vzpomínkami v hlavě, anebo fyzicky do minulého způsobu života.

Ano, bylo to nějak, nějak jste žili, ale o tomhle jste přeci snili tak není důvod to zahazovat a odpírat si to. Strach možná, ale nejlíp ho člověk překoná, když se do toho vrhne hned a ani nepřemýšlí.

Já jsem takový typ, že čím víc nad něčím přemýšlím, že mám urobit tak to nejspíše neudělám. Avšak, když nepřemýšlím, cítím jen, že to tak mám urobit a že mi to radí srdce tak to urobím rychle a bez zbytečného přemýšlení. Je tedy fakt, že většinou je to fakt správný čin a rozhodnutí.

Je až úsměvné, jak některým lidem jste radili, že budou oni muset něco změnit na svém způsobu života, nebo jste někomu říkali, že pokud na svém způsobu něco nezmění tak to bude zlé. Nepoučili se a nevzali si Vaše slova k srdci.

To až Vy jste rozvířili vody a změnili všechno tím, že jste urobili změnu, ta která byla zásadní a tohle všechno těm lidem ukázalo, že se dokážete posunout, že o to fakt stojíte, že si to fakt přejete a že do toho jdete. Odvaha, rozhodnutí a čin jsou nejpřesvědčujícím důkazem o tom, že něco fakt myslíte vážně. A můžou být i beze slov.

Slova jsou sice důležité, ale někteří lidé je fakt neberou vážně a myslí si o dobrém dni, avšak o činu už pochybovat nelze, když se stane a vše převrátí a ovlivní nejen Váš život, ale i životy jiných lidí – okolí.

A když se nad tím vším zamýšlím tak spousty lidí mi to nevěřilo, nechtělo ani věřit, že něco fakt chci a myslím to vážně. Nevěřili, nyní koukají a vidí sami. A já už neříkám nic, to oni se ptají, najednou je to zajímá, předtím si mysleli o dobrém dni.

Ano, leckdy stačí jen udělat něco zásadního a rozproudíte tím tok života neuvěřitelně. I já se tomu nyní divím, jak rychle se dokážou věci měnit a jak rychle dokáže život proudit a jak najednou se to rychle všechno dokáže řešit.

Najednou je čas, najednou je všechno, co předtím nebylo.

A viz nejvíce jsou tací lidé, kteří Vás v době, kdy jste začali mít problémy tak od Vás dali ruce pryč a radši se k Vám neznali. Teď když už jste se konečně vyhoupli výš a cítíte se líp v životě, tak najednou se k Vám znají a myslí si, jak Vás jako oslní novinkami a také tím, jak oni na tom byli špatně atd. Přitom i Vy jste měli problémy. Oni nebyli jediní na světě, kdo měl problémy.

A dříve byl problém se domluvit na setkání, dříve to bylo strašné přemlouvání, nyní to už problém není a není problém se projet dál o pár km dál než předtím. Najednou to problém není.

Tací lidé jsou vážně pro mě k nepochopení a tací lidé jsou na baterky. Nemám ráda náhlý zájem v době, kdy je mi v životě dobře a daří se mi a při problémech ode mě ruce pryč, to nejsou lidé do života a naprosto k ničemu, nemůžete se na ně spolehnout, nechtějí kráčet s vámi životem, tak na co.

Díky Bohu, Vesmíru a andělům za to, že se vše rozhýbalo, mám tak díky tomu všemu pocit, že znovu žiji a užívám si života mnohem více než předtím. Cítím a mohu cítit, užívám si to všechno i obyčejný den, každý klidný obyčejný den si užívám a děkuji za to. Je to bohatství, které jsem si dlouhou dobu přála. Děkuji za to.

A to, že to jde najednou rychle je v pohodě, lepší když se něco děje a život proudí dál, než když se to zasekne.

Zdroj obrázku: FOTOLIA.COM. en.fotolia.com [online]. [cit. 19.10.2018]. Dostupný na WWW: https://en.fotolia.com/tag/%22angel%20therapy%22

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *