Všichni už to pochopili

Aneb takové to, když všichni okolo to chápou a přikyvují Vám, že jste udělali dobře a jak jste si ulevili a jak to vše bylo v pořádku a správné rozhodnutí a jen ten člověk, kvůli kterému to bylo nutné udělat tak stále nechápe a ještě to svede celé na Vás.

Ach jo“ a zároveň „hi hi“ na to, jak někteří lidé dokážou být tak zahledění do sebe, že si ani nevšimnou, že jste je opustili kvůli tomu, jak se k Vám chovali a zachovali.

Někdo to vážně nepochopí a ještě si myslí, že jste to udělali pro posílení vzájemného vztahu, anebo že dokonce jste to udělali schválně a oni jsou ti dobří, že vůbec za nic nemůžou a jsou tak největší chudinky, že vlastně Vy jste v jejich očích ti největší sobci.

Přitom Vy jste to udělali kvůli nim, kvůli tomu, že se to jejich chování už nedávalo dlouhodobě přijímat a odpouštět a dělat jakože nic, už jste si prostě nechtěli nechávat ubližovat a neustále jen si v hlavě říkat sami pro sebe „Neřeš to, nerozčiluj se,on/ona za svou blbost nemůže.“ A nejvíc na tom všem je to, že všichni v okolí to pochopili co a jak je a jak se věci mají a proč to tak bylo a proto se Vámi souzní a chápou, že to bylo nezbytné, jen ten člověk koho se to fakt týká tak je s prominutím za hlupáka v tom, že si to stále nechce přiznat,připustit a radši to háže všechno na Vás, jen aby si nemusel sáhnout do vlastního svědomí.

Ano, protože pro toho člověka by to byla asi strašná potupa, nebo Bůh ví cosi .

Nezajímá mě, co si ten člověk myslí, avšak je to vážné komické, jak si myslí a nechce přiznat to, že on/ona je ten hlavní viník v tom proč to tak je, jak to nechce vidět a zaslepuje si oči iluzí.

Avšak budu optimistická, věřím, že jednoho dne i tento člověk to pochopí a ta iluze mu z očí spadne a uvidí to tak jak to je. Ten člověk dostane lekci sebepoznání a prozření o situaci a možná ho to všechno nakonec naučí si lidí víc vážit, uvědomí si své chování a uzná, že s těmi naschvály si to vlastně zavinil sám. Neodsuzuji toho člověka, spíše je mi ho líto.

O to pernější to lekce pro něj bude, až mu to všechno dojde a dojde k tomu uvědomění. Nechci nikoho trestat a ani nejsem tímto proti někomu vůbec ne. Spíše je mi líto, že až takhle to muselo dojít. Ale asi to tak mělo být.

Hodně mi v této situaci pomohla podpora okolí, až jsem se příjemně překvapila nad tím, kolik lidí mi dalo za pravdu a stálo při mně, velmi si toho doposud vážím. Tehdy jsem pochopila a poznala charaktery, kdo je skutečně člověk, kdo to lidství a dobré srdce má v sobě a kdo by jednal podobně jako já. Za což moc děkuji a nikdy to těm lidem nezapomenu.

Nebrojím proti někomu, nechci zle a nechci způsobovat další špatnou karmu, spíše tak nějak dovylývám poslední lítostivé emoce,které ve mně přežívaly vůči této situaci a sepisuji je, abych je viděla tady a mnohem přehledněji a díky tomu i já se posunula životem dál a hlavně se stala lepší verzí sama sebe. Tohle vše byla a je lekce, která stále ve své podstatě ve mně doznívá a snažím se na tom všem hledat co nejvíce pozitiva a lekce ze které bych se mohla poučit.

Stále si říkám, kde jsem udělala chybu, že se to všechno takhle pokazilo a já musela odejít. Nejhorší na tom je to, že tuto otázku si kladu asi fakt jenom já a to svědomí si čistím poměrně často.

Nepřeji nikomu nic špatného, ale tady v této situaci cítím to, že ten člověk si sám naběhne svou vlastní zahleděností do sebe. Jak si myslí, že se vše točí okolo něj a sobecky si myslí, že ho lidi řeší a že vlastně kdokoliv má jiný názor tak tomu člověku závidí, tak si myslím, že časem ten člověk prozře a tvrdě. Prozře tak, že ti lidé to s ním mysleli dobře a to že měli jiný názor ještě vůbec nic neznamenalo, spíše chtěli diskutovat a dát tomu člověku jiný úhel pohledu pro jeho dobro,jednoho dne to ten člověk pochopí, věřím tomu, ale uplyne ještě hodně času.

Pak tomu člověku dá jako skládačka do hlavy to všechno. Jednoho dne, ale dnes večer to nebude.

Všechna čest a láska k této lekci života a k tomu člověku, byla to pro mě lekce, která mě vymordovala k lepšímu životu a k zamyšlení se sama nad sebou, za což děkuji, avšak stálo mě to hodně sil,vnitřní síly, sebeovládání, zatnutí zubů, trénování vnitřního klidu a odvahy.

Je mi trochu líto, že to všichni okolo pochopili jen ten člověk ne a stále naivně v tuto chvíli věří nějaké své verzi, která je mylná a všude ji tvrdí a ti lidé, kteří ji slyší jen úsměvně vrtí hlavou.

Asi je to trochu trapas, ale ten člověk si to robí sám. Nechci už se vysilovat nějakým přesvědčováním o vlastní pravdě, když ta v tomto případě není vyslyšena. Tohle pomůže ukázat až časem.

Ano,jednoho dne to pochopí a všichni okolí už dávno totiž vědí a chápu už teď.

Děkuji za lekci, děkuji za tuto situaci, že ji mohu z povzdálí sledovat a nic u toho nedělat, jen přihlížet jak si tím zadělává na pěknou lekci od života. Ale vím, že musí pochopit a projít si tím sám.

Tak jako jsem za tu dlouhou dobu před pochopila já, že to prostě lepší nebude a že mezi námi to neklapne.

Opravdu nevím co víc říkat a jak se chovat, když se chová,jako kdyby se nic nestalo a přitom se stalo všechno a všechno se tehdy ke zlému změnilo. Křivě mě obvinil, nevěří mi a veškeré to za co nechce nést odpovědnost tak hodí na mě, tak jako pardon pak se mi nechce tu být takovým obětním beránkem pro všechno.

Zdroj obrázku: © 2018 – MODERNÍ-DĚVČE.CZ |. Moderní děvče [online]. [cit. 14.12.2018]. Dostupný na WWW: https://moderni-devce.cz/jak-to-udelat-aby-se-k-vam-po-rozchodu-chtel-zase-vratit/

O Sára Lhotáková

Jsem nezávislá autorka projevující svobodné názory bez cenzury.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *