Vyčerpaný zlatý důl

Aneb, když už prostě pobyt někde, či v něčem už Vám nepřinese nic víc než doposud. Prostě něco takového, jako kdybyste vytěžili zlatý důl, který Vás sice dlouhou dobu zásoboval zlatem a obohacoval, nu však po delší době se i takový důl vytěží kompletně a už nemá nic víc co nabídnout a přeci člověk nebude zůstávat tam, kde je to již vytěžené a žít z vytetěženého, avšak posune se dál, tam kde je co vytěžit a z čeho čerpat.

Není to vypočítavé, spíše chci poukázat na to, že pokud člověk zůstává v něčem, co mu již nepřinese nic nového než jen doposud a člověk tak stagnuje a není tak šťastný, tak je prostě vidno, že tady v tom případě ten „zlatý důl“ je vyčerpán a už nic nového a lepšího člověku skutečně nedá.

Někdy prostě z toho co máte skutečně vytěžíte maximum a už pak není co víc. Můžete být rádi za to, že jste neodešli nějak unáhleně nebo brzy, anebo že jste zkusili opravdu maximum, že jste do toho dali 100% a i tých 100% získali, však když už je ten plný počet procent máte tak co potom? Už víc získat z této dosavadní situace nelze, tak co potom?

Když se tak nad tím zamyslím ze svého úhlu pohledu tak skutečně je tomu tak, můžete zůstávat v něčem, cokud Vám to stále má co dát, pokud Vám to spíše již bere, nebo cítíte, že stagnujete, tak je to vyčerpané a nedá Vám to nic víc než doposud.

Někdy i prostě to o čem jste si mysleli, že je to trvalé a nikdy to nelze úplně vyčerpat, že Vás to vždy bude zásobovat, činit šťastným a uklidňovat, někdy i prostě toto Vás již může držet na místě a vlastně nechat Vás stát na místě. Ano, i přesto že jste za to byli vděční, i přesto že jste si toho vážili i přes to všechno že jste byli vděční tak i přesto všechno se to může stát, že to místo, lidé, okolnosti, události, vztah, přátelství, mezilidské vztahy můžou přestat Vás dávat to co Vás činilo šťastnými a i toto můžete vyčerpat. Když si z toho co máte vezmete maximum co můžete tak pak zákonitě už nelze víc a musíte jít dál, abyste znovu našli to co Vás bude uklidňovat, činit šťastným a dávát Vám do života jak to dobré, tak i lekce. Posune Vás to dopředu životem a Vy tak pokročíte.

Leckdy je potřeba jít dál a najít další zlatý důl u kterého můžete žít.

Není to o tom být na peníze, čerpat a vyčerpat něčí peníze, takhle ne, není to tak myšleno. Spíše to zlato vnímejme jako metaforu pro štěstí, pocit klidu, pohody, harmonie, lásky, moudrosti a symbol toho, že Vás to něčemu může naučit a dát.

Někdy prostě v životě dojdete k tomu bodu, kdy už prostě není co víc vytěžit z toho nabytého, což jste si již vydobyli a získalim přesně to je ten moment a bod v životě, kdy je potřeba jít dál, posunout se životem a přesunout se dál.

Osobně a za sebe mohu říct to, že jsem si nemyslela, že to někdy v životě budu až tak intenzivně cítit a že budu opouštět to, co jsem dřív milovala a čeho jsem si vážila a vážím doposud.

Nikdy jsem totiž nechápala, proč lidé opouštějí něco v čem byli šťastní a spokojení, však nyní to chápu, přišel pro ně přirozený pokrok v životě a oni již vyčerpali to co jim to mohlo dát v životě a posunuli se.

Možná vzhledově, nebo možná pro lidi okoli zůstali stejní, avšak uvnitř sami sebe učinili velký pokrok, který se realizoval i v životě.

A to je ten důvod proč lidé opouštějí něco, v čem byli šťastní, avšak je nutno podotknout ten minulý čas, byli a již nejsou a proto činí pokroky v životě a jdou dál. Protože lhůta do kdy to bylo skvělé a fajn již vypršela, už to krásné si ti lidé užili v tej situaci, na tom místě a s těmi lidmi a nyní to již chce něco jiného a něco víc od života.

Už to prostě dosavadní nestačí a ani nemůže dosavadnímu tempu života stačit. Proto ta změna a proto někdy člověk si vezme maximum z toho co měl, poděkuje za to a posune se dál, opustí to, co miloval a to co měl rád a jde dál.

Možná to trochu srdce zabolí, možná to bude trochu smutné, ale v konečné fázi ta změna bude jedině pozitivní, jelikož učiní šťastným člověka a může ho dostat k lepší budoucnosti, kterou možná ani neočekával, že si zasluhuje a k něčemu nádhernému o čem se mu možná ani nezdálo a nemohl si dovolit.

A díky této změně a pokroku již může, jelikož se hodně změní a člověk může žít tak, jak si snil a přál, může nabývat zkušenosti, poznávat nového a učit se novým způsobům a konečně uplatnit i své názory, zkušenosti, pohled na svět a být sám sebou, projevovat se a nebát se být tím kým je, nemuset se kontrolovat a hlídat své emoce, konečně pořádně do něčeho, či někoho dát emoce a cítit se skvěle už jen z toho důvodu, že je to možné.

Vzlétnout vstříc výšinám života, nové etapy života a být svobodný jako fénix, který právě vstal a vzlétnul z popela ze kterého se znovu-narodil. Jako jediný, který může z popela a v podstatě z ničeho se znovu narodit a ožít.

Vítejte nové zítřky, nový živote a noví lidé. Jdu tomu vstříc a naproti.

 

Zdroj obrázku: CASANOVA, Petr. First Class [online]. [cit. 18.5.2018]. Dostupný na WWW: https://www.firstclass.cz/2016/02/ublizuje-mi-jenze-nedokazu-odejit-3-duvody-proc-nas-srdce-drzi-ve-vztazich-ktere-nas-stahuji-na-dno/

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

1 komentar v Vyčerpaný zlatý důl

  1. Lunaramethyst napsal:

    Naprostý souhlas pane. Děkuji Vám.http://wasabimon.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *