Vypočítavost mezi lidmi

Publikovala Sára Lhotáková, pod kategorií Duchovno, Šťastný život.

Jistě jsou ve vašem životě lidé, kteří jsou s vámi svým způsobem v nějakém vztahu. Ať už  v rodinném vztahu, či pracovním vztahu.

Mám teď především na mysli vztahy, které se hůře ukončují, než třeba partnerské vztahy, anebo přátelské vztahy – u těch není až takový problém je ukončit, jelikož si takové lidi sami vybíráme do života. 

Nu a obvykle se od takových lidí ve vašem životě pomyslně „očekává“, že o vás by měli jevit zájem a zajímat se o vás a váš život.

Jenže nikde není napsáno, že to tak musí být, nikdo nikoho nemůže nutit, aby se o vás zajímal. Nikde, to není dané. Ano, společnost to očekává, ale ne každý se tím řídí. Ne každý dělá to co chce společnost. A já upřímně jsem ráda, že ne každý dělá to, co chce společnost.

Společnost totiž leckdy chce po nás nesmysly a vynucené věci, či činy, které prostě mohou být někomu proti srsti a zabíjí tak individualitu člověka.

Nemá cenu nic očekávat, ať už je to vaše rodina, či kolegové, nemá to cenu. Nebuďte zklamaní, když tito lidé tu společenskou „funkci“ neplní, není to povinné. Je to sice smutnější, když žijete v okolí a ono se o vás nezajímá, ano člověka to může srážet do depresí a může se cítit osaměle. Bohužel však po nikom nemůžete nic chtít, je to tak. Fakt.

Velice vtipné příhody jsou takové, kdy určitá část vaší rodiny se o vás nezajímá. Nebo prostě má dojem, že se o vás zajímá, ale pro Vás to není uspokojující. Tudíž si začnete žít svůj život a přijmete to, že oni se o vás nezajímají. A když dosáhnete úspěchu a začne se Vám v životě dařit, tak najednou ti lidé, nebo ta část rodiny se Vám začne vtírat a začne se o Vás víc a víc zajímat, až je to dotěrné. Tady je úplně přesně vidět ta zištnost a vypočítavost ve vztazích. Jak ti lidé vše podmiňují něčemu a jak jim o něco jde.

Z toho přesně poznáte, že jim nikdy nešlo o vás, ale o ten úspěch, či o něco z toho, čeho jste dosáhli. Někdo se také může Vámi začít chlubit. Ale i tak není čestné se chlubit něčím jiným, co jsme sami nedosáhli. Bohužel je to však v lidské povaze, chlubit se něčím, čím jsem se sám nezasloužil. Je to smutné a podlé, to je to co Vám k tomu řeknu.

Sama jsem si to se svou částí rodiny zažila a vždy se tomu už jen musím smát. Té přetvářce, vypočítavosti a chlubivosti. Copak z toho se dá žít?

stažený soubor (1)

Nelíbí se mi takový přístup, znát se k sobě, jen když se někomu daří, jen když je někdo šťastný a lézt někomu do patřičných míst. To pro mě není nic upřímného, žádná upřímnost láska, žádné přátelství, žádná rodinná láska. To je pro mě pouhá faleš, přetvářka a vypočítavost a takové lidi ve svém životě nepotřebuji.

Když přijdou, pouze se pousměji, pobavím a jdu nadále žít svůj život, tak jak si přeji Já. ♥

 

Zdroj obrázku: KUCHER, Lara. Cesty lásky [online]. [cit. 17.1.2015]. Dostupný na WWW: http://krokykuspechu.webnode.cz/news/nova-cesta-s-hooponopono/

O Sára Lhotáková

Jsem nezávislá autorka projevující svobodné názory bez cenzury.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *