Vyrovnat se po svém

Dá se najít mraky rad a způsobů o tom, jak se s něčím vyrovnat, jak se naučit něco snášet, přijmout, jak zvládat překážky, jak se oklepat a jít dál, když se něco ve vašem životě vleče, když se nějaký problém vleče, nebo když se musíte vídat s někým, koho nemusíte. Dá se toho najít spousty, návodů, rad a tak dále. I já jsem na toto téma napsala spoustu materiálu zrovna zde na stránkách a i do knih.

Považuji to za hodnotný materiál, který může i nemusí pomoci. Každý vám poradí něco, nějak, jak se na to zrovna dívá on, když se zeptáte mě taky dostanete můj úhel pohledu přičmoudlý duchovnem, co je správné dle Vesmírných zákonů. Může i nemusí pomoci rada. Vím, že v dobách zoufalství a když se člověk něčím trápí, tak hledá jakýkoliv záchytný bod, odpovědi, vysvětlení a možné postupy jak z toho ven. Zkouší vše možné, co se mu v klidnou a inteligentní chvilku zdá jako moudré řešení. A ano asi to všichni moc dobře známe. Někdy je to tak, jako když bojujeme s větrnými mlýny a stále bojujeme a stále nám připadá, že se nehýbeme z místa a že snad ten problém o to víc trvá.

A ano tohle zoufalství a beznaději znám. Pak už člověk neví, co má dělat, jestli vůbec něco dělat. Rady a tohle všechno se dá najít na internetu, článcích, literatuře a různě se doptat přátel a blízkých. Každý vám řekne něco na ten váš problém, někdo to bude považovat za maličkost, která je vlastně ještě v pohodě, někdo řekne, že je to fakt v háji a někdo řekne racionální řešení bez osobního názoru. Může vám každá varianta pomoci i nemusí. V konečné fázi Vy si z toho všeho můžete vzít, to co považujete pro sebe za přínosné a co je dle vás rozumné. Záleží pak už jen na vás, jak s těmi informacemi naložíte. Stejně tak s mými rady a články. Nechci aby to vyznívalo, že lidi učím podle sebe a nutím jim svoje názory, tak to není a nebylo a komu to tak připadalo tak se omlouvám. Spíše jsem byla a někdy jsem taková moc horlivá v tom, že chci tomu člověku předat co nejvíc svých získaných informací a svého názoru, protože beru jako poctu, když se mě někdo zeptá na názor a řešení. Neptejte se proč, prostě to tak cítím celý život a hřeje mě na srdci, když se mě někdo ptá. A proto pak možná vytvářím mylný dojem, že někomu nutím názory, ale tak to fakt nikdy není a nebylo. Jen to myslím hodně dobře a nikdy mě neuráží, když se pak dotyčný nezachová dle mé rady. Vím, že má vlastní hlavu. A každý si na tu svou bolístku a problém musí najít vlastní řešení, ať už úplně vlastní, nebo z těch všech rad, co načetl a získal. Každý se s tím svým náložem problémů stejně musí vyrovnat a zahojit po svém. Každý to samozřejmě řeší jinak, avšak stejně to nakonec zůstane na Vás, protože Vás to trápí a Vy to prožíváte. My cizí, můžeme se telepaticky soucítit a znát všechny detaily a dát všemožné názory a to jak objektivní tak i neobjektivní, avšak stejně to nikdy nebude takové, jako to cítíte Vy. Vás se to dotýká, Vás to bolí, Vy tu osobu vídáte, ten problém zažíváte, Vy to denně nebo velmi často řešíte a Vy na to myslíte.

A tak to mám i já, hodně mi pomůžou rady od blízkých, svěření se, vypovídání se, jak se to často řeší, ano pomáhá mi to moc, srovnávám si hodně věcí v hlavě a díky více úhlům pohledům a různým názorům na to získávám i nadhled. Avšak stejně, když mě někdy něco semele tak stejně jsem pak jen já a své myšlenky a když dovolím aby mě to bolelo, tak mě to bolet bude. A proto říkám, že každý si tohle musíme vyřešit sám v sobě.

Když se s tím člověk vyrovná po svém, tak pak ani zmínka o tom, co se stalo už nebolí. Ale když to není vyrovnané, tak jakákoliv zmínka může bolet.

A jestli mohu něco poradit, ať už to využijete nebo ne, tak pokud máte s někým či něčím problém, hodně mi za život pomohlo si před spánkem, nebo při meditaci si představit tu osobu konkrétní v dětské podobě, jak na vás jen kouká a mlčí a vy jim vše od plic řeknete, můžete je i zbít v té vizualizaci, bo co vám nejvíce uleví, prostě na tu osobu směřujete veškeré své negativní pocity, nebo co cítíte, že máte nevyřešené, nebo se s tou figurou můžete bavit a mít svůj monolog, forma je na vás, dle toho oč jde a pak na konci tu osobu nechat odejít, bo obejmout. Můžu říct, že to hodně pomáhá na vyrovnání se a po probuzení další den je cítit velká úleva. A když se jedná o nějakou situaci, kterou je třeba zvrátit a vylepšit, tak si před spaním nebo při meditaci vizualizovat sám sebe a svůj vysněný průběh nebo řešení situace, tak jak byste si to přáli a prožijte to, jako kdyby to bylo reálné, krok po kroku a slovo od slova. Když se to nedaří z vlastní perspektivy, dá se to nacvičit z pohledu pozorovatele tedy třetí osoby, někde z povzdálí, která to sleduje. Možná pro někoho lepší. Můžu říct, pomáhá to, získáte víc víry sám v sebe a i nadhled nad ten celý průběh.

Zdroj obrázku: Wikihow. Wikihow [online]. 2021 [cit. 2021-11-25]. Dostupné z: https://www.wikihow.cz/Jak-se-c%C3%ADtit-l%C3%A9pe

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

1 komentar v Vyrovnat se po svém

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *