Zamilovat se do blízké kamarádky a čekat až si mě sama vybere?

Vybavte si situaci, že jste po delší době samoty potkali někoho, kdo je přesně tím, co vlastně chcete do svého života, s tím člověkem si skvěle rozumíte, ta dotyčná povídá, sdílí s Vámi všechno a je prostě nádherná ve všech ohledech a dává Vám do života přesně to, co jste celou dobu hledali.

Nu, slovo a pár setkání dá za svoje a Vy se zamilujete a to hodně a to tak, že jste to ani tak intenzivně nečekali a teď co s tím? Víte moc dobře, že z nějakého důvodu ten vztah realizovat nejde – ať už je zadaná, anebo bydlí daleko, anebo se na vztah nyní necítí, nebo je krátce po rozchodu a má rozlámané srdéčko po ex.

Tohle si uvědomíte a místo toho než abyste ji to aspoň řekli, nebo ji to dali najevo to, že byste chtěli něco víc a že ji milujete, tak radši nic neuděláte, zmocní se Vás obavy a pochybnosti nad tím, že by Vás buď stejně nechtěla, anebo byste to tím krokem – tím že ji vyjádříte city pokazili a že byste zničili už tak nádherné přátelství. Protože Vy jste přeci rádi, že Vám sama píše, zajímáte ji, ptá se na Vás, svěřuje se Vám a říká Vám o svým plánech a o tom co chce dělat a kam chce vyrazit a i o svých starostech a trápeních.

A tak prostě ten strach, že byste přišli o ní úplně Vás tak paralyzuje a Vy se tím pádem zaměříte jen na své chmury a negativa sami v sobě, že toto neposunete a necháte si tak své city pro sebe a budete tajně čekat na to, zda se ona do Vás sama zamiluje, nebo až se s ním rozejde, anebo on s ní – a vy tak budete moc ji být hned na blízku a získat si ji hned pro sebe, anebo až bude mít cestu tam kde Vy bydlíte, anebo když prostě bude nějaká vhodná příležitost, kdy byste se ji mohli dostat do přízně.

A čekat a čekat a čekat. K této myšlence mě inspiroval pan Rota.

Ke konci videa si můžete vyposlechnout, jak to vysvětluje v mezilidských vztazích.

Nejprve jsem tuto logiku nechápala a přišlo mi to absolutně nelogické a nepochopitelné. Jelikož já jsem člověk činu, který když něco chce tak si to vezme a nežádám. Prostě jdu si za tím co chci a když můžu a mám příležitost tak se toho chopím, anebo tu příležitost vytvořím. Co se týče mezilidských vztahů tak usiluji o toho, koho skutečně chci a nikoliv se neplácám v něčem co nechci.

Anebo se tedy aspoň snažím se v tom neplácat, ale někdy mě taky problémy doženou a prostě těžko se mi odstřihávají.

Zamýšlela jsem se nad tím, jak to pan Rota myslí a došla jsem k tomu závěru o čem vlastně tento článek je. Prostě když se někdo zamiluje a nevěří si, že by to mohlo vyjít tak to radši neřekne vůbec a nechce ztratit ji úplně, protože se už předem bojí toho, že by ho odmítla, anebo časem i kdyby spolu byli tak by se možná rozešli a on ji zas ztratil, tím pádem se bojí ztráty jako takové jak předem tak i do budoucna, prostě nevěří tomu, že by mohl být s ní šťastný a tak radši se nepouští do ničeho, protože je asi toho názoru, že je lepší nemít vůbec než pak mít a ztratit.

Ano, souhlasím s tím, že to co nikdy nemáte tak vlastně Vás nebolí ztráta a vlastně Vám to ani nechybí. Avšak možná někdy se ochuzujete o životní příležitost jak získat své štěstí do svého života a jak třeba najít to, co jste celou dobu chtěli a hledali.

Ve většině případů to ta dotyčná ani neví a netuší a proto se možná chová pořád stejně přátelsky a v sladké nevědomosti a bere Vás pořád jako toho hodného a milého kamaráda, avšak neví, že Vy byste chtěli víc.

Netuší, jelikož jste ji to nikdy neřekli a ona si tak může začít žít svůj život dle svého a může i nemusí být v něm šťastná. A vy přeci nechcete se na to dívat, když v tom jejím životě nebudete. Nebo se snad chcete dívat na to, jak je někde jinde bez Vás? Anebo že je s někým s kým dle jejího výrazu tváře opravdu šťastná není, když ji vidíte venku tak spíše samotnou a to je víc veselejší než když ji potkáte s ním.

Anebo chcete od ní slyšet jak se těší, že bude tam a tam, na místě kde se pohybují lidi, které nemusíte a jak si už plánuje vše bez Vás, přitom netuší, že Vy byste byli raději s ní a chtěli ji to rozmluvit.

Je to asi dle mého názoru velká lekce sebeovládání a trochu sebezapírání.

Upřímně, přijde mi taková představa nesmírně přitažlivá a příjemná, asi proto že takovou logiku nechápu, ale zároveň mě přitahuje, nevím proč. Přijde mi to lákavé, asi proto, že to neznám, jaké to je.

Vždy jsem totiž své city projevovala a projevuji. Mám svědomí čisté v tom, že každá drahá polovička věděla na čem u mě je, ať už to bylo pozitivní, či negativní.

Líbí se mi to tajemno, které jsem nikdy nezažila, líbí se mi jak to takhle někdo může mít, i když to nechápu, láká mě to, zavání to tak nádherným dojmem, že by to člověk i chtěl zažít.

Možná si tím i rozšířit obzory, poznat nový úhel pohledu na věc, anebo prostě poznat něco, co třeba skutečně potřebuji poznat a to je nový názor? Třeba by mě to vzdělalo a dalo nové myšlenky a podněty.

Obdivuji lidi, kteří se dokáží jen tak přátelit s někým, koho milují, aniž by k tomu udělali nějaký krok.

Obdivuji to, jak dokážou to sami v sobě takhle tajit a nedat nic najevo. Já bych to nedokázala, ale obdivuji to. Smekám před těmito lidmi, patří jim můj obdiv, jelikož musí být v sobě neskutečně silní a odolní a vytrvalí a moc bych jim přála, aby vyšla ta jejich teorie a názor v tom, že když na ní budou čekat tak se jí skutečně dočkají a třeba ona jednoho dne skutečně prozře a zamiluje se též do nich a bude jejich.

Věřím, že takový vztah pak má co nejvyšší šanci na to, aby vydržel, jelikož ty city jsou utužené z minulosti a on ví co je ona zač a ona ví co on je zač. Z krásného a dlouhého přátelství pocházejí dle mého názoru ty nejlepší a nejdelší vztahy.

A čím dál tím víc nad tím přemýšlím, tím víc jsem názoru, že skutečně se to splní, že jak dlouho na ni čeká tak skutečně se může splnit to, že i ona se do něj zamiluje a konečně otevře oči a uvidí, koho vedle sebe celou tu dobu měla.

Možná se jen celou dobu motala v kruhu a nebyla šťastná a stále to štěstí hledala a nemohla najít, až pak najednou se tu objevil ten kamarád, který tu byl celou dobu a je to možná něco víc než jen to.

A ano věřím v to. Děkuji panu Rotovi za pěknou myšlenku se kterou jsem se až doposud nesetkala, je to nádherné a líbí se mi tento styl lásky. Líbí se mi, když muž čeká, značí to to, že mu ta žena za to stojí.

Děkuji za inspiraci, že jsem se nad tím mohla zamyslet a sdílet názor a co Vy si o tématu myslíte? Souhlasíte se mnou, nebo s panem Rotou, či na to máte svůj názor?

 

Zdroj obrázků: SWIFT, Taylor. Houseoflumber [online]. [cit. 8.12.2017]. Dostupný na WWW: http://houseoflumber.info/delicate-taylor-swift-cover-chords_3ba29003f.html

CAULFIELD, Keith. billboard [online]. [cit. 8.12.2017]. Dostupný na WWW: https://www.billboard.com/articles/columns/chart-beat/7727826/beauty-and-the-beast-soundtrack-top-5-debut-billboard-200

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *