Žebrání peněz

Smrdět korunou a dávat to najevo tak, aby ostatní litovali. No zvedají se mi z toho veškeré mé hodnoty vrchem . Na úvod řeknu, že rozhodně neodsuzuji lidi, kteří nemají moc peněz a snaží se vyžít, hospodaří velmi skromně, to je v pořádku a nemám proti tomu nic, naopak obdivuji. Neodsuzuji lidi, kteří nemají peníze a přiznají to, ale ví, že když něco nemají tak na to prostě nemají a dají si stopku a nepořizují si to. To je v pořádku. Tak to mám i já, na co nemám tak si prostě nekoupím. A i když na to mám tak o tom uvažuji jestli to vážně potřebuji a jestli to bude dobré a zda to není ptákárna, která se po chvíli bude někde válet.

Takže to by bylo na vysvětlenou. Dnes totiž bude řeč o lidech, kteří peníze nemají, vyloženě na nich vidíte že smrdí korunou, ale nedokáží si říct ne na věci na které nemají a tak chodí po okolí a po svých přátelích a známých a žebrají od nich peníze s údajně tím, že jim to vrátí a nejlíp hned zítra. No však asi víte jak to končí, ty peníze už neuvidíte ve většině případů. Nevadí jim se ponížit, litovat se, jak jsou na tom špatně a jak fakt nemají, přitom to na co ty peníze chtějí je ptákárna bez které dokáží žít. Ale ne prostě, nedokáží si říct ne a musí nutně všude chodit a škemrat po okolí, sebelitovat se. Přitom jako je to jejich vina, že nemají na co chtějí a už všechno rozfofrovali.

Já mám prostě názor, že plat to kolik bere sice může být někdy ostuda za práci, kterou člověk dělá, může to tak být a to se nedá až tak ovlivnit. Avšak můžete ovlivnit to, jak s tou výplatou naložíte a myslím si, že každý je své finanční hojnosti strůjce a když neumí hospodařit tak si prostě za to může sám a nikdo jiný není povinný mu pak najednou a náhodně pomáhat, jen proto, že nevyšel a teď zrovna nemá. To není ničí povinnost. Co si jako myslí, že všichni ostatní jsou boháči a věčně mají přebytky peněz na kontě? Možná mají, možná nemají, to ten člověk neví a i kdyby měl tak není povinný takového žebráka zakládat finančně, protože jsou to jeho peníze a nemusí se slitovat nad nikým. Každý jsme svého štěstí a finanční hojnosti strůjce a když někdo neumí vyjít a musí hned mít všechno co vidí, tak pardon je to jeho problém. Proč ostatní to umí hospodařit a on ne?

Fakt nemám to ráda. A takové lidi odmítám z principu, možná jsem přísná a tvrdá, ale nemám to ráda. Za život jsem si samozřejmě několikrát u „kamarádů“ takhle nalítla a peníze nikdy neviděla, pak se mi totiž kamarádi najednou začali vyhýbat, po tom co jsme jim půjčila. Proč asi? A nyní v dospělosti mám na to fakt ostrý názor, prostě ne, ani drobné, ani cigaretu, prostě ne. Já si taky na to musím vydělat a musím vyjít s penězi, nikdo jiný to za mě neudělá a nechodím se ponižovat a k někomu žebrat. Nejhorší kombinace je mladý a krásný chlap, co takhle chodí a žebrák, někdo pro koho máte slabost a těžko se vám říká jemu ne. To je nejhorší a tohle bych normálně zakázala. Proč krásní muži, nebo prostě někdo, kdo se ti líbí musí žebrat? Proč musí chodit a ponižovat se? Když je tak krásný. Ach jo, to pak zásady těžko držíš, protože ho chceš zaujmout, flirtovat a on si tě přitom hezky namotává, kam chce a ví moc dobře, že na to dojedeš krásně jemu na ruku. Udělala bych tohle nelegální, to je strašné, pak se má člověk držet zásad. Uvědomíš si to samozřejmě až pozdě, až když půjčíš a nikdy ho neuvidíš, protože moc dobře ví jak takový krásný mladík to na ženské má podat a jak se chovat a ví moc dobře, že je krásný. Ach jo. A pak si sypeš popel na hlavu, proč si to vlastně udělal/a a jsi naštvaný/á sama na sebe, proč ses nechala tak hloupě okouzlit, přitom když si to promítáš zpětně tak vše bylo očividné, kam to směřuje a ta pohádka a kecy okolo, to bylo jen aby tě dostal, kam potřebuje. No právě a hezký chlap, člověk se chce zalíbit a flirtovat, tak se snadno dostane tam, kam chce.

A to je právě ono, když vidíš staršího zanedbaného bezdomovce ani o něj nezakopneš a ani korunu mu nehodíš, přitom může být i dobrák v srdci, ale budeš si myslet, že jak je to nechutný jak smrdí korunou. Ale pak přijde krásný chlap, který na to vůbec nevypadá, ale jen se smutně podívá, prohodí pár slov a už porušuješ všechny svoje zásady a to jak se ti hnusí lidem peníze půjčovat. No do háje s tím 😊.

Zdroj obrázku: SHE IS A WHITE ROCK SOCK, WITH GRAY OLIVE PATCHES, AND AN AMAZON HAIR BOW.. https://contest-for-millions-of-thousands.fandom.com/ [online]. [cit. 3.12.2021]. Dostupný na WWW: https://contest-for-millions-of-thousands.fandom.com/wiki/Socka

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

3 komentar v Žebrání peněz

  1. Jarmi Lachoutová-Zemková napsal:

    Krásně napsáno Sárinko ❤❤

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *