Zlé činy jsou obvykle zaobaleny jako dobré

Když jsem byla mladší, vždy jsem si myslela a měla za to, že zlý čin, či špatné rozhodnutí poznám dle toho, že to bude vypadat na první pohled zle a bude to vyloženě okaté, tudíž to včas rozpoznám a poznám, tudíž se tomu budu moci vyvarovat.

Však byla to jen má mylná představa, kterou jsem si asi vsugerovala v dětství.

Skutečnost je jiná. Zlý čin se nikdy nebude tvářit zle, jen z toho principu, že je zlý a zákeřný tudíž proč by se Vám hned prezentoval jako zlý. Bude vypadat naprosto nevinně, krásně, božsky, líbezně a bude se Vám zdát sladký a růžový. Však jeho zlé důsledky a vše, co to obnáší poznáte až když se pro něj rozhodnete, však to již bude pozdě, nu ne tak pozdě, avšak pozdě než byste z toho stihli včas vycouvat, jelikož Vám ten zlý čin dá i zlé důsledky do života za které si pak budete muset nést odpovědnost.

mraky07-politika

Co se týče lidí též jsem si myslela, že lid se zlými úmysly poznám hned a že to bude na oko jasné. Však ne, ti lidé z nejhoršími úmysly byli vždy nejpřítulnější a vždy jsem jich měla za zadkem tucty. Jelikož se chtěli přiživovat na tom, co jsem měla, či jaké postavení jsem měla. Chtěli jen využít mé postavení a pak mě odkopnout a pošpinit. Jelikož jsem jim věřila, že to právě oni ti lidé se zlým úmyslem nejsou. Avšak opět to byla mýlka.

A právě tito lidé vypadali naprosto nevinně, nápomocně, slibo-techny Slibo-techny, rádoby laskaví a přátelství lidé, velice otevření a sdílní lidé, kteří měli potřebu o vás vědět vše a také všechny informace o sobě cpali Vám, rádoby vtipálci, rádoby zábavní lidé, rádoby hodní lidé, pomlouvační lidé, kteří když byli s vámi pomlouvali lidi kterým jste oponovali, avšak za vašimi zády pomlouvali Vás Jak se lidé nestarají o sebe, ale o ostatní , Drby, drbny, drbači.

Měli společné tu vlastnost „rádoby“, avšak nebylo tomu tak, neměli to v sobě tu upřímnost a opravdovost, měli to jen jako zástěrku a svou odnímatelnou masku, kterou kdykoliv přizpůsobili situaci.

Až po lekci s nimi jsem pochopila, že zlé činy a zlé úmysly nejsou okem viditelné, avšak že jsou viditlné pouze intuitivně a někdy ani tak ne, že je poznáme, až když je zažijeme.

Obvykle jsem u těch lidí cítila intuitivně, že na nich je nějaký ten „háček“ však nechtěla jsem je odsoudit jen z pocitu, tak jsem jim dala šanci, aby si ke mně našli cestu. Uznávám, ve většině to byla chyba dávat tu šanci, jelikož si té šanci neuměli vážit a neuměli si mě vážit jako člověka, avšak moje chyba, jelikož ani já sama sebe jsem si nedokázala vážit.

Ani zlé rozhodnutí jen tak nepoznáte na první pohled. Většinou nedostanete vyloženě, nějaké drastické a destruktivní rozhodnutí a když ano tak si ho určitě nevyberete a nebudete to ani považovat za možnost.

Opravdu zlé rozhodnutí je takové, které vypadá lákavě, slastně, roztomile, jednoduše. Avšak důsledek je velice drsný. Funguje to vlastně na principu přísloví „kupování zajíce v pytli“. Protože tím rozhodnutím pro to zlo ve snaze a vědomím, že se rozhodujete dobře tak vlastně nevíte, či si neuvědomujete co to rozhodnutí vše obnáší a co Vám to přinese.

A proto se sladkou a růžovou představou díky špatnému činu se zlými důsledky pro Vás ze svého devátého obláčku v nebi dopadnete na tvrdou, mokrou a špinavou zem, či dejme tomu dno a koukáte, kam jste se to vlastně dostali.

Až v tuto chvíli si uvědomíte, že to opravdu nebylo dobré rozhodnutí a že Vás to dostalo akorát tak níž a přineslo jen nezdar a lekci moudrosti do budoucna.

Nu málokdy se vyloženě někdo tváří tak, že by Vám do očí řekl svůj zlý úmysl, který s Vámi má. Málokdo. Obvykle ti nejzákeřnější Vás ještě budou ubezpečovat, že zlí nejsou.

Jediná metoda jak se tomu bránit – dát na svou intuici

Ve všech ohledech a nezazlívat si to. Pocity a intuice nikdy nelžou, vždy mají pravdu. Pokud se o tom chcete přesvědčit neposlehněte intuici a uvidíte, jak dopadnete a co Vám to přinese.

Intuice se nemýlí, nelze ji nijak racionálně vysvětlit, avšak srdcem ji pocítíte a snad  pochopíte, co tím myslím.

Hledět na činy a nedávat tolik důraz na slova – opravdu, očíhněte si, jak se ten člověk chová, jak se chová k Vám a jak se chová k ostatním. Pomlouvá ostatní ve Vaší přítomnost a jejich nepřítomnosti? Bude pomlouvat i Vás ve Vaší nepřítomnosti. Udělal nějaký svinský čin vůči někomu? Může jej udělat i na Vás. Nenávidí ho někdo, přestal se s ním někdo bavit? Zřejmě ten člověk má důvod, zeptejte se toho konkrétního člověka na celou situaci, ať víte koho si pouštíte k tělu. Lže jiným lidem? Může lhát i Vám. Nemyslete si, že k Vám se bude chovat o nějak lepší než k ostatním, vůbec ne. Zahoďte naivitu a zaslepenost, přiznejte si realitu.

Půjčuje si peníze, či věci od ostatních lidí a ty pak nedokáže vrátit? Připravte se, že půjčené peníze z něj též budete dlouho dostávat, zda je vůbec dostanete zpět.

Píše, či obtěžuje jiné lidi svými choutkami? A Vy si myslíte, že jste výjimka, jen proto, že nejste jeho/její typ? Úchylný člověk bere téměř vše a všechny tomu je jedno s kým se spustí.

Podvedl/a svého/svou partnerku. A je úplně jedno jestli s Vámi. Připravte se, že může podvést i Vás když jej/jeho získáte.

Samozřejmě nechci všechny lidi házet do jednoho pytle. Avšak nezaslepujte se zbytečně iluzemi o tom, že ti lidé tací nejsou, jsou, udělali to jiným, můžou to udělat i Vám. Nebuďte naivní.

Stane se v životě, že člověk uletí, či přešlápne, ale to však se nestává běžně, to se stane výjimečně a to i z toho cítíte, jestli ten člověk jen uletěl, anebo lže o tom, že uletěl O úletech, ale že to tak robí běžně.

Zlý úmysl a zlý čin se nikdy nebude tvářit jednoznačně, či člověk se zlým úmyslem. Už jen z toho, že Vám chce uškodit, či nějak Vás poškodit na něčem.

Buďte bdělí, důvěřujte, avšak není zlé čas od času si něco prověřit, kor když toho člověka ještě moc dobře neznáte. Anebo při pochybnostech, či nejistotě, aby člověk věděl pravdu není špatné si to prověřit samozřejmě legálním a úctyhodným způsobem.

 

Zdroj obrázku: ©ATAROT.CZ 2007 – 2013. Vyložte si online [online]. [cit. 18.2.2016]. Dostupný na WWW: http://karty.atarot.cz/osho-zen-tarot/politika

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *