Zrychlená doba, zrychlení lidé

Vše se urychluje, doba na čekání jídla, doba čekání na autobus, komunikace, stačí pár minut k napsání zprávy, k zavolání.

Stačí vteřina a může něco vzniknout, ale také něco skončit a zbortit se.

Stačí vteřina na to, aby se cokoliv stalo a proto to tolik lidí stresuje, proto je tolik lidí na nervy a řeší a ženou se za něčím a někým, jelikož se bojí, že jim ten cíl zdrhne, nebo jej získá někdo jiný.

Jaká-byla-práce-snů-každé-ženy

A rovněž tak lidé spěchají ve vztazích mezi sebou.

Co dřív se budovalo měsíce, roky, dnes chtějí lidé stihnout za jeden měsíc.

Dřív jak seznámení trvalo déle, budovala se důvěra měsíce, roky, dnes již po pár písmenkách, nebo po pár setkání je to láska na celý život a důvěra jak blázen.

Vše je zrychlené, až je to ochuzené o hezké momenty, které se dají jedině zažít, když člověk na nic nespěchá. Ochuzuje se o ten požitek poznávání, seznamování o ten požitek kdy jeden druhého neznáte, ale jste přáteli se sympatiemi, které postupně kvetou a rozvétají v něco víc.

Přátelství před vztahem se celkem vytrácí. Buď je to rovnou vztah přátelství s výhodami a tam jde jen o sex a nic víc.

Anebo to je hned vztah plný lásky a přehnaných vyznání lásky, které vzniknou během prvních pár minut vztahu.

Nebo se z toho stane velká hádka, kdy jeden druhého vyhlásí do největších vulgarismů a to jen z toho důvodu, že jeden z těch dvou buď byl skeptický k takovému urychlenému a přehnanému zájmu a ukvapenému průběhu, anebo proto že ten jeden neměl takový zájem, jaký si ten druhý představoval.

Není čas na rozmyšlenou, není čas na budování čehokoliv, všechno je zrychlené a funguje to na principu teď tě miluji a teď tě nenávidím.

Buď lidi s někým jsou a je to převeliká láska, která přehlušuje všechno okolo a všichni okolo se toho též musí účastnit, jelikož ti dva to vyloženě přehánějí vyznáními všude, anebo pak se všichni účastní veřejné hádky a bitvy mezi dvěma lidmi, kteří jdou proti sobě, jelikož si vzájemně urazili svá ega.

Čím víc se něco uspěchá tím víc to má tendenci se pak vše dramatizovat a hrotit, jelikož lidé pocítí, že pokud něco nefunguje hned, tak to tím ztrácí a jsou pak nepříčetní, protože chápou, že čas je to jediné co mají a to nejcennější co mají. A proto, když čas věnujete někomu, kdo si to nezasluhuje tak pak mají lidé tendenci být naštvaní na ostatní a i sami na sebe a proto pak vznikají taková dramata a veřejné bitvy, hádky a naschvály. Které jsou tak komické, že slouží spíše k pobavení veřejnosti.

Vím, o čem mluvím. Ani já nejsem ideálem a vzorem v tomto, i mé některé vztahy začaly ukvapeně a rychle, pak později jsem si uvědomila, že v tom jsem urobila tu nejpodstanější chybu od které se to pak odvíjelo.

Vše jsem uspěchávala, tlačila na pilu, chtěla hned, aby poznal mě, mé přátelé a vše co mi tvoří mé okolí. Avšak sama jsem byla unáhlená a nadělala v tomhle tu nejpodstatnější chybu.

Byla a je to má hloupost za celou tu dobu. Ohlížím se na to zpětně a s odstupem času a naprosto jasně to vidím, tak jako kdybych si stoupla na kopec a hleděla do krajiny dál a viděla všechny ty kopce, které za mnou jsou, jasně, čistě a kopulovitě :).

Nelze některé věci mít hned, nelze nic postavit a vytvořit hned. Velké věci mají svůj čas za které je lze vybudovat. Podnik nevybudujete během dne, ani vztah a ani domov.

To chce čas, vytrvalost a píli.

Když toto nedáte do toho co tvoříte, nemůžete vytvořit nic, co by vydrželo.

Pokud něco urychleně vytvoříte bez těchto základů tak si toho nejspíše nebudete tolik vážit, protože to co můžete mít hned pro nás lidi paradoxně ztrácí na ceně a vzbuzuje to dojem, že to je dostupné kdykoliv a pro všechny.

A hlavně jakoukoliv bouři, či překážku to nemusí překonat, spíše naopak rozpadne se to na kousky jako když pohodíte sklenku na zem. Přeci jen ze dne na den z lásky nenávist?

Z cizího člověka najednou během pár hodin nejmilovanější člověk ve vašem životě? Celkem brzké zvraty a změny, postrádající základy.

Neodsuzuji brzké a rychlé začátky, ale nemělo by se zapomínat na to, že některé věci nejsou hned a vyžadují čas na vytvoření a vybudování, jako je třeba důvěra a láska.

Jaký máte názor Vy na dnešní uspěchanou dobu? Žijete tak též, nebo si myslíte, že některé věci zasluhují svůj čas na vytvoření?

 

Zdroj obrázku: COPYRIGHT © 2016. GABRIELLE.CZ. Gabrielle.cz [online]. [cit. 25.3.2016]. Dostupný na WWW: http://gabrielle.cz/category/rodina/sex-a-vztahy/

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *