Ztráta sama sebe

Myslíte si, že je možné zaprodat sami sebe v něco, či v někoho?

Dle mých zkušeností a poznatků ze života rozhodně ano. Lze to, když uděláte maximum, nikoliv však pro sebe, ale pro něco, pro něco co chcete, po čem toužíte. Ale přeženete to tak, že ztratíte sami sebe a své potřeby. Vše co budete dělat, bude jen pro tu určitou věci, či osobu. Stanete se svým způsobem otrokem své touhy, vášně. 

1406a21f

Hodně lidí ze sebe otroka dělá, nevědomky, někdy i vědomě :). Někomu to přijde sexy, když ten druhý se pro něj maximálně obětuje. Někdo to bere jako zátěž, těžko říct, to je vše individuální a věc názoru.

Spíše chci vyzdvihnout to, že když člověk má nějakou svou touhu, slabinu pro kterou by zabíjel, jen aby tu svou touhu ukojil, aspoň na chvilku. Ať je to cokoliv, závislost, touha po někom, touha po něčem, touha po majetku, penězích, popularitě, zabezpečenosti,… doplňte si sami ze života. :)

Třeba taková touha po sexu, to je silná otročina, přizpůsobíte život jen tomu jednomu – sexu, jen tomu ukojení. Obstaráváte si sex jako zdroj obživy, když přijde abstinence či osamělost ihned cítíte potřebu se ukojit a tak hledáte zdroj či objekt svého ukojení, tak abyste mohli žít dál a aspoň na tu chvilku jste byli spokojení.

Znáte ten pocit, nejste také svým způsobem otrokem svým tužeb? Či něčím otrokem pro jeho vlastní blaho?

Děláte věci a žijete život tak jak chcete Vy sami, anebo je tu něco, či někdo kdo vás tak trochu přizpůsobuje k obrazu svému.

Cítili byste se nenaplněné, když byste svou touhu neukojili, či nezískali to co chcete za každou cenu?

Chvilkami si můžete připadat jako pes s řetězem na krku a před vámi se promenáduje kočka, která provokuje a vy víte, že na ni nedosáhnete. Je to věčně zapeklitá dálka po ukojení svým potřeb. Nejhorší na tom je, že vaše touha se graduje a stále chcete víc a víc, což je svým způsobem lidská přirozenost, chtít víc a víc. Je to vlastně přirozenost lidského ega.

Jak z toho ven?

Naučit se žít s tím co máte a víc si život užít s tím co je, být vděčný za to co máte ve svém životě, za lidi, které střetáváte. Lehce se to sice řekne, ale mě osobně to lehce pomáhá na mé vlastní závislosti :).

Snad vám to pomůže víc ♥. A najdete klid v duši a v srdci a nebudete se muset neustále dolamovat za tím co láme vás.

Hodně štěstí a lásky k sobě samému.

Zdroj obrázku: LADY M. Lady M, dominantní paní [online]. [cit. 28.2.2015]. Dostupný na WWW: http://lady-m.webnode.cz/album/fotogalerie-dominance-a-submisivita/a1406a21f-jpg/

O Sára Lhotáková

Jsem nezávislá autorka projevující svobodné názory bez cenzury.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *